CONTACT
למידע נוסף, אנא מלא/י את פרטיך:

תודה על פנייתך.
נציגינו יחזרו אליך בהקדם.

הקמת חברה באיחוד האמירויות

איחוד האמירויות הערביות היא פדרציה מוסלמית-ערבית השוכנת במפרץ הפרסי וכוללת שבע אמירויות: הידועות והעשירות ביותר הן דובאי ואבו-דאבי, אך לצידן ישנן עוד חמש אמירויות: ראס אל-ח'יימה, עג'מאן, פוג'יירה, שארג'ה ואום אל-קוויין. לכל אחת מהן חוקים ומדיניות פנים משלה, אך מדיניות החוץ והביטחון משותפת לכולן. האוכלוסיה הכוללת מונה כ-10 מיליון תושבים, מהם קרוב ל-90% הם עובדים זרים ורק מיעוטם אזרחי המדינה. הפדרציה קיבלה את עצמאותה ב-1971, ומאז היא מרחיבה בהדרגה את מעגל קשרי החוץ שלה. פתיחותה למערב בעשורים האחרונים מיצבה את מעמדה  כמרכז אזורי מוביל בתחומי המסחר, התחבורה, הפיננסים וההשקעות.

לצפייה במפת איחוד האמירויות ב-Google Maps לחץ כאן

ארבעה דברים שלא ידעת על איחוד האמירויות

  • האקלים באיחוד האמירויות מדברי ושחון. בקיץ עשויות הטמפרטורות להגיע עד 53 מעלות צלזיוס, כמות המשקעים השנתית הממוצעת הינה כ-80 מילימטר בלבד, אין בשטח האיחוד כל נחלים או אגמים, ושכיחות בו סופות חול מלוות ברוחות יבשות וחמות. 
  • מספר הגברים גדול יותר מפי 2 ממספר הנשים. 
  • "ג לנפש באיחוד גבוה בכ-80% מהממוצע באיחוד האירופי. הבריאות, החינוך, הקרקעות לבנייה ורוב השירותים ניתנים בחינם וכן שיעור המס נמוך ומגיע לכדי שיעור מס של 0% בחלק מאזורי הסחר החופשי הקיימים באמירות.
  • קבלת אזרחות כמעט ואינה אפשרית למי שאין לו קרובי משפחה שהם אזרחי המדינה.   

כלכלת איחוד האמירויות

מאז גילוי הנפט בשנות השישים, ובעיקר מאז הצטרפותה ב-1974 לארגון אופ"ק (ארגון המדינות המייצאות נפט)  זינקה כלכלת איחוד האמירויות ורמת החיים בה הינה מהגבוהות בעולם. כיום נחשבת איחוד האמירויות לכלכלה השנייה בחשיבותה ובגודלה בעולם הערבי, לאחר סעודיה, עם תוצר מקומי של למעלה מ-400 מיליארד דולר בשנה. לצד ההתבססות העיקרית על ענף הנפט והגז הטבעי, מפתחות האמירויות ענפי תעשייה מגוונים וכן תעשיית תיירות משגשגת.  

הפוטנציאל העיקרי של הקמת חברה באיחוד האמירויות טמון בהיותה מרכז עסקים וסחר בהיקפי ענק, המקשרים את מדינות המפרץ עם העולם כולו.  

באיחוד האמירויות ישנם יותר מ -40 אזורי סחר חופשי אשר מתוכננים סביב ענף עסקי אחד או יותר. לדוגמא: אינטרנט סיטי, מדיה סיטי, סיטי בריאות, המרכז הפיננסי הבינלאומי של דובאי, וכד'. החוקים הפדרליים, החוקים המקומיים והחוקים המיוחדים שאומצו על ידי האזור, מסדירים את פעילות החברות הרשומות באזור חופשי, דבר המעניק לחברות את האפשרות לפעול מול גוש הסחר של מדינות המפרץ, במגוון תחומים ובהם: מיזמי חקלאות מתקדמת, מסחר מקוון, רפואה דיגיטלית, בינה מלאכותית,מוצרי יוקרה ועוד.  

האמירויות המובילות

אבו דאבי: האמירות הגדולה, המאוכלסת והעשירה ביותר מבין השבע, החולשת על כ-90% משטח האיחוד וכשני שליש מתפוקת הנפט שלו. בירתה היא העיר אבו-דאבי, שהיא גם בירת איחוד האמירויות כולו.  

דובאי: האמירות השנייה בגודלה באיחוד. בעוד אבו דאבי ממוקדת בכלכלת נפט, דובאי היא מוקד העסקים והתיירות הגדול ביותר. צעדי הפיתוח הנרחבים, חוקים התומכים בעסקים ואזורי סחר חופשי מושכים אליה השקעות זרות בהיקף אדיר, אשר נאמדות בכ-130 מיליארד דולר לשנה. דובאי ידועה בפרוייקטים גרנדיוזיים של תשתיות ותיירות, ובהם נמל התעופה מהעמוסים בעולם, איים מלאכותיים, מלונות פאר וכמה מהמגדלים הגבוהים בעולם.  

ג'אבל עלי: איזור הסחר החופשי של דובאי נחשב גן עדן למשקיעים, הודות להקלות המשמעותיות ברגולציה, המאפשרות 100% בעלות זרה ושיעור מס נמוך עד אפסי. פועלות בו אלפי חברות והוא מהווה את מוקד ההכנסות העיקרי של האמירות.

ראס אל-ח'ימה: שוכנת בחלקו הצפוני של חצי האי ערב, גובלת במיצרי הורמוז והיא הרביעית בגודלה באיחוד. באמירות זו לא התגלה נפט, וכלכלתה מבוססת על נדל"ן, תיירות, תעשייה ומחצבים. באמירות פועלים כ-15 אלף עסקים בינלאומיים, בלמעלה מ-50 ענפים שונים. "האזור הכלכלי של אל ח'ימה", שנחנך שנת 2017 הוא כיום אחד מהאזורים הכלכליים הגדולים ביותר במפרץ, ומשלב תמריצים כלכליים עם תשתיות מפותחות.  

מידע נוסף אודות הקמת חברה באיחוד האמירויות:

מידע כללי
סוג חברה
בהתאם לאמירות
חוק חברות רלוונטי
בהתאם לאמירות ולאזור הסחר
חובת משרד מקומי
ישנה חובה לספק לרשויות כתובת משרד מקומי
שפת מסמכי התאגדות
ערבית
פיננסים ומיסוי
מטבע סטנדרטי
איחוד האמירויות דירהם (AED)
שיעור מס חברות
0%-50% - בהתאם לאמירות ולתחום עיסוק החברה
הון מניות סטנדרטי
בהתאם לאמירות
בעלי תפקידים
מזכיר החברה (Secretary)
חובת מינוי מזכיר לחברה
בהתאם לאמירות
חובת מינוי מזכיר מקומי
בהתאם לאמירות
סוג הישות היכול לכהן כמזכיר לחברה
בהתאם לאמירות
דירקטור
חובת מינוי דירקטור
ישנה חובה
חובת מינוי דירקטור מקומי
אין חובה
מינימום דירקטורים
1
סוג הישות היכול לכהן כדירקטור
יחיד
בעל מניות
חובת רישום בעל מניות
ישנה חובה
חובת רישום בעל מניות מקומי
אין חובה
מינימום בעלי מניות
1
סוג יישות היכול להירשם כבעל מניות
יחיד ו/או חברה
סוג מניות
מניות שמיות
נגישות המידע
נגישות המידע ברשם החברות
מידע אודות בעלי תפקידים בחברה אינו נגיש לציבור
אסיפה שנתית ודיווח
חובת אסיפה שנתית
אין חובה
חובת הכנת דו"חות כספיים
ישנה חובה
חובת הגשת דו"חות כספיים
ישנה חובה