כיצד לבנות עסק גלובלי

28/Oct/2021 מערכת האתר

בניית עסק בחוהאם צמיחה בינלאומית היא גורם מהותי באסטרטגיה העסקית שלכם?

אנו במליוס אספנו עבורכם מספר טיפים ורעיונות מיזמים בינלאומיים שהקימו עסקים גלובליים והפכו אותם להצלחה. 

ככלל, בנייתו של עסק גלובלי מצליח הינו אתגר לא פשוט, ובוודאי כשמדובר בסביבת העסקית המאתגרת הנוכחית, ולכן אנו במליוס מתמקדים בפתרונות איכותיים, יעילים ויצירתיים להקמת מבנים משפטיים בכ-100 מדינות, תוך התאמה אישית לזהות הלקוח, אופי פעילותו, האזור הגיאוגרפי בו הוא פועל ולדרישות הייחודיות לו.

 

האם לצאת לפעילות עסקית בינלאומית?

ראשית, חשוב לשאול את עצמכם האם יציאה לפעילות עסקית בינלאומית צריכה להיות חלק מאסטרטגיית הצמיחה שלכם, שכן מדובר במהלך מורכב, יקר ולא פשוט.

במידה שהמוצרים שלכם רלוונטיים לשוק היעד, השוק מראה סימני מוכנות לפעילותם העסקית והיציאה לפעילות נראית כדאית, חשוב לבצעה באופן מתוכנן, עד כמה שניתן, כך שתכלול פעילות מקומית מסודרת, תוך ליווי עסקי המתמחה בשוק היעד וגיבוש שותפויות שיאפשרו לכם יתרון תחרותי.

חשוב להבין את הרקע וההקשר התרבותי של שווקי יעד בינלאומיים, לא כל מוצר או שירות יעבדו בשוק היעד בצורה טובה כמו ב"בית", למשל, מבחינת מוכנות הצרכנים לאמץ את מה שיש לכם להציע.

שכירת אנשי מקצוע מתאימים

כאשר יוצאים לפעילות עסקית גלובלית, צריך גם מוצר או שירות מעולים ורלוונטיים, אך לא פחות חשוב לפעול בהתאם לרגולציה המקומית בשוק היעד.

כלל נוסף הוא שללא האנשים המתאימים בעמדות המפתח, יהיה קשה מאוד לייצר הצלחה. ניהול צוותים ברמה בינלאומית היא משימה קשה ומורכבת, כך שאתם חייבים אנשים מעולים ואמינים, לעיתים בשילוב עדין של אנשים ותיקים שאתם מכירים ומאמינים בהם ביחד עם אנשים מקומיים משוק היעד, אשר יוכלו לספק לכם ידע פנימי חשוב על השוק ויתרון תחרותי על פני שחקנים אחרים.

לגבי חשיבות השימוש באנשי מקצוע מקומיים, היזמים איתם דיברנו נטולי ספק, אתם חייבים אנשים שמכירים את התרבות המקומית, את העולם העסקי ואת קהל הצרכנים במדינת היעד בכדי לייצר הצלחה ברת קיימא. העסק הגלובלי שבניתם יכול לקום וליפול על בחירה נכונה של אנשים בפעילות המקומית בכל שוק יעד, ממש כך.

כמובן שלצד אנשי מקצוע איכותיים ואמינים המכירים את שוק היעד החדש שלכם, חשוב ולעיתים אף מסובך להטמיע אצל אותם עובדים ערכים עסקיים ואת התרבות הארגונית שלכם, מבלי לפגוע בעבודה השוטפת ובמהלך העסקי הכולל.

בנוסף, מרכיב חשוב בפעילות עסקית גלובלית הוא להבין מה יש לבצע במיקור חוץ ומה לבצע בתוך הארגון שלכם.

ניהול סיכונים וצמיחה גלובלית

כמה טיפים נוספים מהיזמים הבינלאומיים איתם שוחחנו לגבי בניית עסק גלובלי משגשג:

  • קחו את הזמן ואל תבצעו מהלכים נמהרים. תמצו את האפשרויות העסקיות שלכם "בבית" לפני יציאה מהירה לשווקים נוספים.

כאשר החלטתם לצאת לשווקים אחרים, תבצעו מהלכים לקראת היציאה ואל תמתינו.

  • בצעו מחקרי שוק מעמיקים ומקיפים לפני המהלך המעשי של יציאה לשוק יעד בינלאומי, בעצמכם ובעזרת גורמים מקומיים.
  • השקיעו באנשים בעלי הקשרים הנכונים בשווקי היעד שלכם בעולם – פתיחת דלתות יכולה להיות ההבדל בין הצלחה לכישלון או דשדוש.
  • בססו את עצמכם בשוק היעד לפני פתיחת פעילות מקומית מלאה עם משרד ועובדים מקומיים. נכון שמדובר בלא מעט טיסות אך זה בטוח וחסכוני יותר מ"לקפוץ ישר למים" של הקמת פעילות מלאה בשוק היעד.

חושבים להתחיל בפעילות גלובאלית? פנו אלינו, אנו במליוס נשמח לסייע ולעמוד לרשותכם ולקדם את ההצלחה הבינלאומית שלכם באופן היעיל, המושכל והנכון ביותר עבורכם.

Say
Hello
פרסום נא להזין טלפון חוקי
CONTACT US:
chat