הקמת חברה במאוריציוס

מאוריציוס היא ללא ספק אחד היעדים האקזוטיים ביותר בעולם, מדינת איים קטנטנה הממוקמת במערב האוקיינוס ההודי, כ-2,000 ק"מ מזרחית לאפריקה. המדינה הקרובה ביותר למאוריציוס היא מדגסקר המרוחקת 800 ק"מ ממערב לאי וכמו כן היא קרובה לריוניון, אי השייך לצרפת. ימאים פורטוגזים גילו את האי באופן רשמי ב-1507, לאחר מכן ההולנדים שלטו באי ובהמשך הבריטים. מאוריציוס קיבלה את עצמאותה ב-1968, אך משתייכת לחבר העמים הבריטי עד היום. השפות הרשמיות של מאוריציוס הן מאוריצית קריאולית, צרפתית ואנגלית, המשמשת לעסקים במדינה. בשנים האחרונות מאוריציוס מושכת אליה השקעות זרות רבות, בעיקר באמצעות פיתוח מגזר רחב של שירותים פיננסיים ויצירת סביבה עסקית נוחה מאוד לחברות גלובליות.

מאוריציוס מאופיינת בחופי ים מרהיבים, שוניות אלמוגים ויערות שופעים, וכן בנוף געשי הכולל סלעי בזלת שחורים. בעשורים האחרונים הוקמו אתרי נופש יוקרתיים לאורך חופיו הפסטורליים של האי, והם מושכים תיירות מכל רחבי העולם. התיירות במאוריציוס היא תיירות טרופית קלאסית, האקלים חם ולח לאורך כל השנה. עונות השנה הפוכות מישראל, שכן המדינה נמצאת בחצי הכדור הדרומי.

אוכלוסיית מאוריציוס מגוונת מאוד עקב מיקומה והגורמים השונים ששלטו בה במשך השנים. התושבים מורכבים בעיקר מהודים, אפריקאיים, סינים וצאצאי מתיישבים אירופיים, רובם דוברי אנגלית וצרפתית. המדינה נחשבת  רפובליקה פרלמנטרית, שטחה הכולל הוא 2,040 קמ"ר, ובירתה היא פורט לואיס.

  • האי מאוריציוס היה המיקום היחיד הידוע שבו חי הדודו – עוף בינוני וחסר יכולת תעופה הניזון מפירות וזרעים. הדודו נכחד כשמונים שנה לאחר גילוי האי ע"י האדם ובעקבות ההתיישבות בו. עד היום הדודו מזוהה מאוד עם המדינה ועם יכולתו של האדם להכחיד מינים מקומיים.
  • בתקופת העליה הבלתי לגאלית לארץ ישראל, לפני קום המדינה, הבריטים ששלטו הן במאוריציוס והן בארץ ישראל, השתמשו באי מאוריציוס כתחנת מעצר ליהודים אשר ברחו מאירופה ונתפסו כשניסו לעלות לארץ ישראל באוניות המעפילים.
  • בזכות חופי החול הלבן, האקלים הייחודי והצמחייה העשירה באי, הסופר מארק טוויין אמר שאלוהים ברא בתחילה את האי מאוריציוס, ולאחר מכן טבע את גן העדן בדמותו של האי.

בשנים האחרונות מאוריציוס משכה אליה למעלה מ-9,000 ישויות עסקיות בינלאומיות שנרשמו כחברות במדינה, מרבית החברות מייעדות את פעילותן למסחר בהודו ודרא"פ. מגזר הבנקאות במדינה משך לבדו השקעות בהיקף של כמיליארד דולר.

כלכלת מאוריציוס התפתחה מאוד מאז היותה כלכלה של עובדי כפיים וחקלאות, המדינה הציגה שיעורי צמיחה מכובדים מאז עצמאותה, ובשנים האחרונות השקיעה משאבים רבים בפיתוח תעשיות התיירות והפיננסים שלה. התמ"ג של מאוריציוס עומד על כ-20 מיליארד דולר והתוצר לנפש הוא כ-15,000$. המטבע במדינה הוא הרופי המאוריצי. מגזרי הפעילות המרכזיים של מאוריציוס הינם תיירות, שירותים פיננסיים, טקסטיל וסוכר. תשתיות התקשורת והרגולציה במדינה מפותחות מאוד ומאפשרות פעילות נוחה ויעילה מבחינת רישום חברה במאוריציוס, כאשר חוקי המיסוי במאוריציוס משתנים בהתאם לסוג החברה המוקמת.

מידע כללי


סוג חברה

GBC II – Global Business Company type 2

חוק חברות רלוונטי

The Companies Act 2001

חובת משרד מקומי

ישנה חובה לספק לרשויות כתובת משרד מקומי

שפת מסמכי התאגדות

אנגלית

פיננסים ומיסוי


מטבע סטנדרטי

רופי מאוריציאני (MUR)

שיעור מס חברות

0%

הון מניות סטנדרטי

100,000 USD

בעלי תפקידים


מזכיר החברה (Secretary)

 
חובת מינוי מזכיר לחברה

אין חובה

חובת מינוי מזכיר מקומי

אין חובה

סוג הישות היכול לכהן כמזכיר לחברה

לא רלוונטי

דירקטור

 
חובת מינוי דירקטור

ישנה חובה

חובת מינוי דירקטור מקומי

אין חובה

מינימום דירקטורים

1

סוג הישות היכול לכהן כדירקטור

יחיד ו/או חברה

בעל מניות

 
חובת רישום בעל מניות

ישנה חובה

חובת רישום בעל מניות מקומי

אין חובה

מינימום בעלי מניות

1

סוג יישות היכול להירשם כבעל מניות

יחיד ו/או חברה

סוג מניות

מניות שמיות

נגישות המידע


נגישות המידע ברשם החברות

המידע אודות בעלי התפקידים אינו נגיש לציבור

אסיפה שנתית ודיווח


חובת אסיפה שנתית

אין חובה

חובת הכנת דו"חות כספיים

ישנה חובה

חובת הגשת דו"חות כספיים

ישנה חובה

לחץ להשוואה בין מדינות

לצפייה במפת מאוריציוס ב-Google Maps

Say
Hello
פרסום נא להזין טלפון חוקי
CONTACT US:
chat