הקמת חברה בדלאוור

דלאוור היא אחת המדינות הקטנות בארה"ב, היא נמצאת בחוף המזרחי הפונה לאוקיינוס האטלנטי. המדינה גובלת במרילנד במערב ובדרום, ניו ג'רזי מצפון מזרח ופנסילבניה בצפון. שם המדינה ניתן לה על שם הברון דה לה וור (De La Warr), אנגלי אשר היה למושל הראשון של וירג'יניה. המדינה נמצאת על חצי אי ומחולקת לשלושה מחוזות. דלאוור הייתה אחת מ-13 המושבות שהחלו במלחמת העצמאות האמריקאית ב-1787, כאשר המדינה הזעירה הייתה הראשונה לאשרר את החוקה האמריקאית ולכן היא ידועה בתור "המדינה הראשונה".

בירת דלאוור היא דובר, שטח המדינה הוא 6,452 קמ"ר, נתון המציב אותה במיקום ה-49 בבחינת גודל מתוך כלל מדינות ארה"ב. אוכלוסיית המדינה מונה 917,000 תושבים בלבד. המדינה מישורית ברובה, ולכן מתאימה לחקלאות. האקלים במדינה דומה לאקלים באזור זה של החוף האטלנטי, חורף קר, גשום ומושלג יחסית, וקיץ חם ולח. המתיישבים הראשונים בדלאוור היו שבטים אינדיאניים מקומיים, כאשר ההולנדים היו המערביים הראשונים להקים באזור התיישבות. ב-1664 האזור נכבש ע"י הבריטים, והם היוו את ההשפעה הגדולה ביותר על אופי המדינה.

  • נשיא ארה"ב, ג'ו ביידן, מגיע מדלאוור והוא כיהן מטעמה כסנאטור משנת 1973.
  • בדלאוור לא מונהג מס על קניות פרטיות, לכן השופינג מהווה תחביב פופולארי בקרב תושבי המדינה, וכן מבקרים המגיעים מחוצה לה לערוך קניות של מוצרי צריכה שונים.
  • אירוע יוצא דופן המתקיים במיקומים שונים בדלאוור בסביבות נובמבר של כל שנה, הוא תחרות ה-Punkin Chunkin (שגיאות הכתיב במקור). מדובר על תחרות מצחיקה ומוזרה של הטלת דלעות למרחק בעזרת שלל מכונות ואביזרים עפ"י חלוקה לקטגוריות, כאשר המנצחים הם כמובן אלו שמטילים את הדלעת הכי רחוק.

כלכלת דלאוור כוללת כמה מגזרי פעילות מרכזיים, כאשר חוק החברות ותקנות המיסוי של המדינה הקטנה גורמות לה להיות בחירה מוצלחת ויעילה להקמת התאגדויות עסקיות בארה"ב. במדינה פעילויות חקלאות ותעשייה, אך בעיקרה הכלכלה מבוססת על שירותים. החקלאות במדינה מפיקה עופות, אפרוחים לתעשיית העוף, סויה, חלב ותירס. המגזר התעשייתי כולל בעיקר חברות כימיקלים כמו גם ייצור תרופות ותעשיות טכנולוגיות שונות. מבחינת הקמת חברה בדלאוור, דוגמא לסביבה העסקית המזמינה במדינה הוא הנתון המדהים, כי כ-50% מהחברות הציבוריות בבורסות האמריקאיות בחרו להתאגד בדלאוור. סביבה עסקית ידידותית זו כוללת חוקי התאגדות פשוטים ומדיניות מיסוי נמוכה (ההכנסות ממיסוי חברות ותאגידים תורמים חמישית מהכנסות המדינה).

מידע כללי


סוג חברה

LLC

חוק חברות רלוונטי

The Delaware General Corporation Law (Title 8, Chapter 1 of the Delaware Code), Chapter 18, Limited Liability Company Act

חובת משרד מקומי

ישנה חובה לספק לרשויות כתובת משרד מקומי

שפת מסמכי התאגדות

אנגלית

פיננסים ומיסוי


מטבע סטנדרטי

דולר אמריקאי (USD)

שיעור מס חברות

0%, אך יש להגיש טופס FBAR כאשר הסכום בחשבון הבנק עולה על 10,000 USD

הון מניות סטנדרטי

לא רלוונטי (המונח המשפטי הינו "יחידות" ולא "מניות")

בעלי תפקידים


מזכיר החברה (Secretary)

 
חובת מינוי מזכיר לחברה

אין חובה

חובת מינוי מזכיר מקומי

בהתאם לאמירות

סוג הישות היכול לכהן כמזכיר לחברה

בהתאם לאמירות

דירקטור

 
חובת מינוי דירקטור

ישנה חובה (המונח המשפטי הינו "מנהל" ולא "דירקטור")

חובת מינוי דירקטור מקומי

לא רלוונטי

מינימום דירקטורים

1

סוג הישות היכול לכהן כדירקטור

יחיד

בעל מניות

 
חובת רישום בעל מניות

ישנה חובה (המונח המשפטי הוא "בעל יחידות" ולא "בעל מניות")

חובת רישום בעל מניות מקומי

אין חובה

מינימום בעלי מניות

1

סוג יישות היכול להירשם כבעל מניות

יחיד ו/או חברה

סוג מניות

לא רלוונטי

נגישות המידע


נגישות המידע ברשם החברות

המידע אודות בעלי התפקידים בחברה אינו נגיש לציבור

אסיפה שנתית ודיווח


חובת אסיפה שנתית

אין חובה

חובת הכנת דו"חות כספיים

ישנה חובה

חובת הגשת דו"חות כספיים

אין חובה

לחץ להשוואה בין מדינות

לצפייה במפת דלאוור ב-Google Maps

Say
Hello
פרסום נא להזין טלפון חוקי
CONTACT US:
chat