הקמת חברה בארקנסו

ארקנסו היא אחת ממדינות ארה"ב, היא נמצאת בחלקה הדרומי של ארה"ב וגובלת בלואיזיאנה בדרום, טקסס בדרום-מערב, אוקלהומה במערב וטנסי ומיסיסיפי במזרח. שם המדינה מגיע מהשפה האינדיאנית שהונהגה באזור לפני ההתיישבות הצרפתית באזור. מבחינה גיאוגרפית ארקנסו מציעה נוף מגוון מאוד, החל מרכסי הרים מרשימים בצפון-מערב, ועד מרחבים פתוחים לצד נהר המיסיסיפי והדלתא של נהר ארקנסו בדרום-מזרח. השפה הרשמית והנפוצה ביותר במדינה היא כמובן אנגלית, אם כי גם הספרדית נפוצה באזורים מסוימים.

בירת ארקנסו היא העיר ליטל רוק, והיא אף הגדולה והמיושבת ביותר. אוכלוסיית המדינה מונה כ-3 מיליון תושבים והשטח הכולל שלה הוא 137,700 קמ"ר. האקלים בארקנסו הוא ברובו אקלים סובטרופי לח, כך שהתנאים מציעים חורף קר אך מתון וקיץ חם ומתון יחסית.

  • ארקנסו היא מקום מושבה של ענקית הקמעונאות וולמארט (Walmart), חברת הקמעונאות הגדולה בעולם והמעסיקה הגדולה בארה"ב. מייסד החברה, סאם וולטון, מגיע מהמדינה.
  • ביל קלינטון, אחד הנשיאים המוערכים והמוצלחים של ארה"ב, מגיע מארקנסו. בטרם היבחרו ומינויו לנשיא ארה"ב כיהן קלינטון כמושל ארקנסו בשתי קדנציות נפרדות. הוא כיהן כנשיא ארה"ב בשנים 1993-2001.
  • ברביקיו חזיר הוא ההעדפה הקולינרית המקומית בארקנסו, כאשר ניתן למצוא את המנה במסעדות רבות במדינה. מאכל מקומי נפוץ נוסף הוא דג שפמנון מטוגן (Catfish), מוגש לרוב עם כרוב חמוץ, כדור קמח תירס מטוגן וצ'יפס או תפו"א אפוי.

כלכלת ארקנסו התפתחה מכלכלת מטעים עניה בשנותיה הראשונות, לכדי כלכלה מגוונת ומפותחת העונה לצרכים המודרניים. התמ"ג של ארקנסו הוא כ-105 מיליארד דולר והתוצר לנפש הוא כ-36,000$, כך שהיא מדורגת בין העניות שבארה"ב. מגזרי הפעילות העיקריים של הכלכלה המקומית הם חקלאות ותעשייה, כאשר במדינה נמצאות 4 חברות בלבד הנמנות על רשימת הפורצ'ן 500. המגזר החקלאי מפיק בעיקר עצים לתעשייה, עוף וביצים, בקר, חזירים, סויה, סורגום לבהמות, אורז וכותנה. המגזר התעשייתי מייצר בעיקר מזון מעובד, ציוד חשמלי, מכונות, מוצרי מתכת ומוצרי נייר. בנוסף במדינה תעשייה של מכרות להפקת גז טבעי, נפט, חצץ ומינרלים.

מבחינת תיירות, ארקנסו ידועה כ"מדינה הטבעית", כאשר יש בה דגש רב על שטחים פתוחים ופארקים לאומיים המושכים מבקרים. בשנים האחרונות ארקנסו החלה להציע סביבה עסקית ותשתיות יעילות ומזמינות להקמת חברות במדינה, כאשר גופים שונים מקימים במדינה חברות כחלק מפעילות בארה"ב.

חברות מסוג LLC כמוהן ניתן לרשום בארקנסו מציעות מבנה ייחודי המשלב את היתרונות של שותפות יחד עם האחריות המוגבלת של חברה. מבחינת מיסוי, חברות LLC אשר הכנסתן מקורה מחוץ לארה"ב פטורות מחובת הגשת דו"חות למס הכנסה וכן נהנות ממס חברות בשיעור 0%.

מידע כללי


סוג חברה

LLC

חוק חברות רלוונטי

2010 Arkansas Code, Title 4 - Business and Commercial Law

חובת משרד מקומי

ישנה חובה לספק לרשויות כתובת משרד מקומי

שפת מסמכי התאגדות

אנגלית

פיננסים ומיסוי


מטבע סטנדרטי

דולר אמריקאי (USD)

שיעור מס חברות

0%, אך יש להגיש טופס FBAR כאשר הסכום בחשבון הבנק עולה על 10,000 USD

הון מניות סטנדרטי

לא רלוונטי (המונח המשפטי הינו "יחידות" ולא "מניות")

בעלי תפקידים


מזכיר החברה (Secretary)

 
חובת מינוי מזכיר לחברה

אין חובה

חובת מינוי מזכיר מקומי

אין חובה

סוג הישות היכול לכהן כמזכיר לחברה

לא רלוונטי

דירקטור

 
חובת מינוי דירקטור

ישנה חובה (המונח המשפטי הינו "מנהל" ולא "דירקטור")

חובת מינוי דירקטור מקומי

אין חובה

מינימום דירקטורים

1

סוג הישות היכול לכהן כדירקטור

יחיד

בעל מניות

 
חובת רישום בעל מניות

ישנה חובה (המונח המשפטי הוא "בעל יחידות" ולא "בעל מניות")

חובת רישום בעל מניות מקומי

אין חובה

מינימום בעלי מניות

1

סוג יישות היכול להירשם כבעל מניות

יחיד

סוג מניות

לא רלוונטי

נגישות המידע


נגישות המידע ברשם החברות

מידע אודות המנהל בחברה נגיש לציבור

אסיפה שנתית ודיווח


חובת אסיפה שנתית

אין חובה

חובת הכנת דו"חות כספיים

ישנה חובה

חובת הגשת דו"חות כספיים

אין חובה

לחץ להשוואה בין מדינות

לצפייה במפת ארקנסו ב-Google Maps

Say
Hello
פרסום נא להזין טלפון חוקי
CONTACT US:
chat