הקמת חברה בצ'כיה

צ'כיה היא מדינה במרכז אירופה ללא מוצא לים. שכנותיה הן פולין בצפון, גרמניה במערב, אוסטריה בדרום וסלובקיה – שותפתה לשעבר - במזרח. בצ'כיה מתקיים משטר דמוקרטי פרלמנטרי יציב. כלכלתה, שעברה למנגנון של שוק חופשי, היא מהמצליחות שבין מדינות הגוש הקומוניסטי לשעבר. בשנת 2004 הצטרפה צ'כיה לאיחוד האירופי אך אינה חלק מגוש היורו. לכן יש לה מערכת מטבע מקומית הנקראת קורונה צ'כית. הקמת חברה בצ'כיה מביאה מגוון יתרונות לעסקים כגון שוק מקומי מתפתח, הסכמי סחר ענפים של השוק האירופאי ותשתיות טכנולוגיות ופיננסיות צומחות.

בצ'כיה חיים כ-11 מיליון תושבים ובירתה היא העיר המיוחדת פראג. השפה הרשמית  היא צ'כית, אך בדומה למדינות אחרות במרכז ומזרח אירופה היא מאמצת ויותר גם את השפה האנגלית. זאת – לצד היבטים נוספים של קרבה גוברת למערב. 

ההיסטוריה של צ'כיה ארוכה ומורכבת מאוד, וכוללת, בין השאר את כיבושה בידי גרמניה במלחמת העולם השנייה, השפעה סובייטית ניכרת שהובילה לכיבוש רוסי לאחר המלחמה, עצמאות ואיחוד של צ'כוסלובקיה לזמן קצר ולבסוף היפרדות בהסכמה וכינון רפובליקה צ'כית עצמאית וריבונית. לישראל ולצ'כיה יחסים טובים מאוד, והחל משנות ה-90 שתי המדינות מקיימות שיתוף פעולה הדוק בתחומי מדיניות חוץ, כלכלה, מסחר ותרבות. צ'כיה נתפסת כאחת מידידותיה הגדולות של ישראל באירופה, ולכן יזמים רבים בוחרים להקים חברה בצ'כיה לצורך כניסה לשוק האירופי והבינלאומי. 

  • בעבר הסובייטי-קומוניסטי של צ'כיה, קובה הציעה לשלם למדינה חוב של כ-270 מיליון דולר אך ורק באמצעות בקבוקי רום.
  • הצ'כים הם שתייני הבירה הגדולים ביותר בעולם, תואר בו הם מחזיקים בכבוד כבר במשך שנים רבות. הצ'כי הממוצע שותה כ-143 ליטר של בירה מדי שנה!
  • בצ'כיה אימהות יכולות לבחור לקחת חופשת לידה רשמית של פרק זמן בן 2-4 שנים. זאת כחלק ממאמצי השלטון לשנות את המגמה הדמוגרפית של הזדקנות האוכלוסיה מול פיחות בילודה, מגמה המטרידה את כל מדינות אירופה. 

עם היפרדות צ'כוסלובקיה והעזיבה המוחלטת של ההשפעה הסובייטית, קיבלה כלכלת צ'כיה תנופה משמעותית. כיום זו המדינה המשגשגת והיציבה ביותר כלכלית מכל המדינות הפוסט-קומוניסטיות באירופה. כלכלת צ'כיה היא כלכלה של מדינה מפותחת, עם רמות הכנסה גבוהות יחסית. התל"ג לנפש עומד על 87% מהממוצע האירופי – נתון מרשים לכל הדעות. צ'כיה עתירה במחצבים ובהם פחם, נחושת, אבץ, עופרת, מגנזיום, כסף, ואף אנטימון, וכן מעט גז בישול ונפט לשימוש מקומי. התעשיות העיקריות המיוצאות אל מחוץ למדינה הן: פלדה, מכונות, ציוד תעשייתי וחקלאי, כלי רכב, כימיקלים, נשק וחומרי נפץ. צ'כיה מצויה בעיצומו של תהליך לגיוון הכלכלה שלה ולהכנסת מגזרי פעילות נוספים כמו שירותים פיננסיים ומשיכת השקעות בינלאומיות. תהליך זה הופך אותה לאטרקטיבית במיוחד עבור יזמים ומשקיעים, ומצטרף ליתרונות הרבים של הקמת חברה בצ'כיה. 

מידע כללי


סוג חברה

Limited Liability Company

חוק חברות רלוונטי

The Czech Republic Business Corporations Act, 2012

חובת משרד מקומי

אין חובה

שפת מסמכי התאגדות

צ'כית

פיננסים ומיסוי


מטבע סטנדרטי

קורונה צ'כית (CZK)

שיעור מס חברות

19%

הון מניות סטנדרטי

25,000 CZK משולם מראש

בעלי תפקידים


מזכיר החברה (Secretary)

 
חובת מינוי מזכיר לחברה

אין חובה

חובת מינוי מזכיר מקומי

אין חובה

סוג הישות היכול לכהן כמזכיר לחברה

לא רלוונטי

דירקטור

 
חובת מינוי דירקטור

ישנה חובה

חובת מינוי דירקטור מקומי

אין חובה

מינימום דירקטורים

1

סוג הישות היכול לכהן כדירקטור

יחיד

בעל מניות

 
חובת רישום בעל מניות

ישנה חובה

חובת רישום בעל מניות מקומי

אין חובה

מינימום בעלי מניות

1

סוג יישות היכול להירשם כבעל מניות

יחיד ו/או חברה

סוג מניות

מניות שמיות

נגישות המידע


נגישות המידע ברשם החברות

מידע אודות בעלי תפקידים בחברה נגיש לציבור

אסיפה שנתית ודיווח


חובת אסיפה שנתית

ישנה חובה

חובת הכנת דו"חות כספיים

ישנה חובה

חובת הגשת דו"חות כספיים

ישנה חובה

לחץ להשוואה בין מדינות

לצפייה במפת צ'כיה ב-Google Maps

Say
Hello
פרסום נא להזין טלפון חוקי
CONTACT US:
chat