הקמת חברה באונטריו, קנדה

אונטריו הוא המחוז המיושב והחשוב ביותר מבחינה כלכלית מבין עשרת המחוזות המרכיבים את קנדה. מחוז אונטריו ממוקם באזור המזרחי-מרכזי של מדינה צפונית ורחבת ידיים זו. בירת המחוז היא טורונטו, העיר המאוכלסת ביותר בקנדה ומרכזה הפיננסי. כמו כן במחוז נמצאת בירת קנדה כולה, אוטווה. בניגוד למחוז קוויבק (דובר הצרפתית) השוכן ממזרח, באונטריו השפה הראשית והמרכזית היא אנגלית, עובדה המקלה מאוד על תהליך הקמת חברה באונטריו. המחוז גובל בחלקו הדרומי בארה"ב ואזור האגמים הגדולים, כך שהעיר ניו יורק נמצאת שעת טיסה אחת מטורונטו.

אזור אונטריו הנרחב משלב בין מודרניות עירונית ומרכז כלכלי-פיננסי מפותח לבין מרחבי הטבע הפראיים והמרהיבים של קנדה.

  • המחוז נקרא על שם ימת אונטריו שנמצאת בתחומו, כאשר מקור השם מגיע מאחת השפות האינדיאניות של המתיישבים המקוריים באזור ומשמעותו "מים יפים". השם בהחלט הולם את האזור העשיר באגמים.
  • בדומה לשוק הישראלי, גם בשוק הבנקאות הקנדי שולטים 5 בנקים מסחריים המחזיקים יחד ברוב נתח השוק. הנהלות כל חמשת הבנקים הללו יושבות בטורונטו, שהיא כאמור בירת מחוז אונטריו, למרות שחלקם מגיעים במקור ממחוזות אחרים בקנדה. עובדה זו ממחישה היטב את החשיבות הפיננסית של טורונטו בפרט ואונטריו בכלל לכלכלתה של המדינה. הבנק הגדול בקנדה הוא רויאל בנק אוף קנדה (RBC)
  • במחוז אונטריו חיים כ-13 מיליון אנשים, כאשר המגוון האתני נרחב מאוד ומספק לאזור תחושה אמיתית של פלורליזם תרבותי. דמוגרפית, רוב האוכלוסייה הינה ממוצא אנגלי ואירופי ומיעוטים אתניים גדולים נוספים כוללים צרפתים, מהגרים מאזור הקריביים, מהגרים מאמריקה הלטינית ומאזור אסיה.
  • התיירות באונטריו מגוונת מאוד ותורמת רבות לכלכלת המחוז. בחודשי הקיץ ניתן ליהנות משפע של אתרי טבע בתוליים, אגמים ופארקים לאומיים. בחודשי החורף הקפואים נפוצות פעילויות סקי וציד. בנוסף, מחוז אונטריו מפורסם בצבעי הסתיו והשלכת המרהיבים שהוא מציע למבקרים וכמובן במפלי הניאגרה שנמצאים לא רחוק מטורונטו.

כלכלת מחוז אונטריו מגוונת ועשירה מאוד, החל מתעשייה מסורתית, דרך תחנות הידרואלקטריות לייצור חשמל ותעשיית כריית משאבי טבע ועד שירותים פיננסיים. מגזר התעשייה באונטריו אחראי למעל 50% מהתוצרת התעשייתית של קנדה כולה. מחוז אונטריו אחראי למעל 40% מהתל"ג הכולל של קנדה.

מבחינת הקמת חברות ושירותים פיננסיים באונטריו, ראוי לציין כי מערכת הבנקאות הקנדית – שבסיסה כאמור באונטריו – נחשבת בין הבטוחות והיציבות ביותר בעולם. דוגמה טובה לכך הנה האופן המרשים בו צלחו כל הבנקים הקנדיים את המשבר הפיננסי האחרון. בנוסף לכך, מערכת הבנקאות הקנדית ממוקמת במקום הראשון בעולם מבחינת חדירת אמצעי בנקאות אלקטרוניים וטכנולוגיים לשוק.

חברת מליוס מעמידה לרשות לקוחותיה מגוון ענף של קשרים עסקיים בקנדה המאפשרים מתן פתרונות מיטביים, בהתאם לצרכי הלקוח וסוג הפעילות.

מידע כללי


סוג חברה

Canadian-Controlled Private Corporation (CCPC)

חוק חברות רלוונטי

The Companies Acts 1931 to 1993, Limited Liability Companies Act 1996

חובת משרד מקומי

ישנה חובה לספק לרשויות כתובת משרד מקומי

שפת מסמכי התאגדות

אנגלית

פיננסים ומיסוי


מטבע סטנדרטי

דולר קנדי (CAD)

שיעור מס חברות

מס חברות פדרלי: 15%, מס חברות כללי: 11.5%

הון מניות סטנדרטי

1,000 מניות ללא ערך נקוב

בעלי תפקידים


מזכיר החברה (Secretary)

 
חובת מינוי מזכיר לחברה

יש חובה

חובת מינוי מזכיר מקומי

אין חובה

סוג הישות היכול לכהן כמזכיר לחברה

יחיד

דירקטור

 
חובת מינוי דירקטור

יש חובה

חובת מינוי דירקטור מקומי

אין חובה

מינימום דירקטורים

2

סוג הישות היכול לכהן כדירקטור

יחיד

בעל מניות

 
חובת רישום בעל מניות

ישנה חובה

חובת רישום בעל מניות מקומי

אין חובה

מינימום בעלי מניות

1

סוג יישות היכול להירשם כבעל מניות

יחיד ו/או חברה

סוג מניות

מניות שמיות

נגישות המידע


נגישות המידע ברשם החברות

מידע אודות בעלי תפקידים בחברה נגיש לציבור

אסיפה שנתית ודיווח


חובת אסיפה שנתית

אין חובה

חובת הכנת דו"חות כספיים

ישנה חובה

חובת הגשת דו"חות כספיים

ישנה חובה

לחץ להשוואה בין מדינות

לצפייה במפת אונטריו ב-Google Maps

Say
Hello
פרסום נא להזין טלפון חוקי
CONTACT US:
chat