הקמת חברה באי ג'רזי

ג'רזי הוא אי הממוקם בסמוך לחופי אזור נורמנדי שבצרפת, הוא חלק מאיי התעלה הבריטיים ומהווה שטח חסות של הממלכה הבריטית. ג'רזי נחשבת לדמוקרטיה בעלת שלטון עצמאי, תחת המלוכה החוקתית של בריטניה, כאשר האי מתפקד כמדינה בפני עצמו, אינו שייך לא לאיחוד האירופי ולא לבריטניה, אלא הוא פועל תחת חסותה של הממלכה. עובדה זו בשילוב עם העדרם של מקורות הכנסה משמעותיים אחרים, מאפשרת לממשלת האי מדיניות מיסוי אטרקטיבית עבור חברות זרות. השפה הרשמית באי הינה אנגלית ותהליך הקמת חברה בג'רזי הוא יעיל ופשוט יחסית למדינות אחרות.

שטחו הכולל של האי הוא 118 קמ"ר ואוכלוסייתו מונה כ-98,000 תושבים. זהו אי נעים ואטרקטיבי מאוד מבחינה תיירותית. המבקרים באי יוכלו ליהנות מתרבות ימית ענפה ומפותחת, כפרים ועיירות קטנות ושלוות ואקלים ממוזג נוח למדי. אנגלית היא השפה המדוברת וזו שנמצאת בשימוש שוטף, אך הצרפתית נחשבת אף היא כאחת מהשפות הרשמיות של האי. העיר המרכזית והבירה של ג'רזי היא סנט הלייר (St. Helier). מבחינה קולינרית, מאכלי ים הם חלק מסורתי מהתפריט בג'רזי. המטבח המקומי נהנה מהשפעה קולינרית הן מהמטבח האנגלי והן מהמטבח הצרפתי, כך שמתקבלת תוצאה מעניינת ומגוונת בהחלט.

  • מקור השם של האי ג'רזי הוא למעשה השם הלטיני קיסריה (Caesarea). כך הוא מופיע בתיעוד הרומי, וכך ככל הנראה קראו לאי בעבר.
  • באי ג'רזי מתקיימת תערוכת סירות ויאכטות שנתית, המושכת אליה מבקרים רבים מדי שנה, הן מקרב תושבי האי והן מקרב חובבי ימאות מכל העולם, והיא מתקיימת במרינה המפוארת של סנט הלייר.
  • לג'רזי יש אפילו זן מיוחד של פרות לחלב הקרוי על שמו, זן הידוע בחלב עשיר ומשובח.

לולא מדיניות המיסוי שלה והעובדה שהיא מושכת אליה חברות זרות רבות, ספק לו היינו שומעים על כלכלת ג'רזי או על האי בכלל. כלכלת האי מבוססת ברובה של שירותים פיננסיים ורישום חברות בג'רזי. כרבע מאוכלוסיית האי מועסקת בתחומים פיננסיים ומשפטיים. באי (שהוא כאמור, מדינה עצמאית למעשה) מטבע מקומי הצמוד לפאונד הבריטי, יש מערכת שטרות ומטבעות פנימית. בנוסף לכך מתקבלים באי כל השטרות של בריטניה. התמ"ג של ג'רזי הוא 5.1 מיליארד דולר, והתוצר לנפש שווה ל-57,000$, סכום גבוה במיוחד הממוקם שישי בעולם. מערכת המיסוי של ג'רזי אינה כוללת מע"מ אלא מס סחורות בשיעור 5%. לא מונהג מס חברות ברוב המקרים, וכן לא מונהג מס רווחי הון. מס ההכנסה לתושבים מקומיים הוא 20%.

חברות הנרשמות בג'רזי נהנות ממיסוי חברות בשיעורים נמוכים מאוד, תשתיות תחבורה ותקשורת מפותחות ומערכת בנקאית מודרנית. מאידך, הקמת חברה בג'רזי אינה מאפשרת דיסקרטיות מלאה לבעלי התפקידים בחברה וישנה דרישה לספק לרשויות כתובת של משרד מקומי.

מידע כללי


סוג חברה

International Business Company (IBC) - Resident

חוק חברות רלוונטי

Companies (Jersey) Law 1991

חובת משרד מקומי

ישנה חובה לספק לרשויות כתובת משרד מקומי

שפת מסמכי התאגדות

אנגלית

פיננסים ומיסוי


מטבע סטנדרטי

לירה שטרלינג (GBP)

שיעור מס חברות

0% - 20%

הון מניות סטנדרטי

10,000 GBP

בעלי תפקידים


מזכיר החברה (Secretary)

 
חובת מינוי מזכיר לחברה

ישנה חובה

חובת מינוי מזכיר מקומי
סוג הישות היכול לכהן כמזכיר לחברה

יחיד ו/או חברה

דירקטור

 
חובת מינוי דירקטור

ישנה חובה

חובת מינוי דירקטור מקומי

אין חובה

מינימום דירקטורים

1

סוג הישות היכול לכהן כדירקטור

יחיד ו/או חברה

בעל מניות

 
חובת רישום בעל מניות

ישנה חובה

חובת רישום בעל מניות מקומי

אין חובה

מינימום בעלי מניות

1

סוג יישות היכול להירשם כבעל מניות

יחיד ו/או חברה

סוג מניות

מניות שמיות

נגישות המידע


נגישות המידע ברשם החברות

מידע אודות בעלי תפקידים בחברה נגיש לציבור

אסיפה שנתית ודיווח


חובת אסיפה שנתית

אין חובה

חובת הכנת דו"חות כספיים

ישנה חובה

חובת הגשת דו"חות כספיים

אין חובה

לחץ להשוואה בין מדינות

לצפייה במפת ג'רזי ב-Google Maps

Say
Hello
פרסום נא להזין טלפון חוקי
CONTACT US:
chat