הקמת חברה באי מאן

האי מאן ממוקם בלב האיים הבריטיים שבים האירי (כ-80 ק"מ מחופי אנגליה), בדיוק באמצע הדרך בין בריטניה לאירלנד, אל האי ניתן להגיע בטיסות מלונדון ואף במעבורת מנמל ליברפול הקרוב. האי מתנהל כשטח חסות של בריטניה, אך אינו שייך לה ואין לו ייצוג פרלמנטרי. בריטניה אחראית רק לנושאי החוץ והביטחון של האי מאן באמצעות נציג המלכה. השפה המדוברת באי מאן היא אנגלית, כאשר ישנה שפה עתיקה הנקראת מאנקס (Manx), אך לא נמצאת בשימוש בפועל, האנגלית מהווה כמובן יתרון מהותי בתהליכי הקמת חברה באי מאן מכיוון שהיא מפשטת את הפרוצדורה.

באי מאן קיימת התיישבות מאז שנת 6,500 לפני הספירה, האי נחשב היסטורית כאחת מששת האומות הקלטיות. התרבות הקלטית שלטה באי במשך אלפי שנים, וניתן לראות לכך עדויות רבות ברחבי האי. שטחו של האי מאן הוא 572 קמ"ר בלבד, ואוכלוסייתו מונה כ-85,000 תושבים. בירת האי היא העיר דאגלס שהיא כמובן גם הגדולה ביותר. הנופים באי מאן מאופיינים בהמון ירוק שופע, משני צידיו גבעות נמוכות ובמרכזו עמק. האקלים ממוזג, הקיץ נעים ואף קריר והחורף מתון אך בהחלט גשום.

  • באי מאן אין מגבלת מהירות בכבישים, למעט בתוך העיירות והכפרים. כמו כן לאי כביש טבעתי אחד המקיף את כולו. שתי עובדות אלו מושכות לאי אופנוענים מכל העולם, בעיקר באביב ובקיץ, המגיעים לטיולים מהירים וחווייתיים כמו גם למרוצים מאורגנים.
  • ממשלת האי מאן שמה דגש רב על מיחזור והפקת אנרגיה ירוקה. בכל רחבי האי מתקני מיחזור וזוהי תעשייה מפותחת מאוד. נעשים מאמצים לקדם ייצור חשמל ממקורות של אנרגיות מתחדשות ולצמצם את פליטות המזהמים מתחבורה.
  • המטבח באי מאן נוטה לכיוון הקולינריה הבריטית, כאשר המנה המסורתית היא פשוט תפו"א ודגי הרינג, ובשנים האחרונות המנה המזוהה עם האי היא צ'יפס וגבינה ברוטב. כך שבעוד שיש שפע יתרונות ברישום חברה באי מאן, יש לשער שההיבט הקולינרי לא יהווה את פסגת הביקור בו.

כלכלת האי מאן היא כלכלת מיסוי נמוך, המהווה את נקודת החוזק העיקרית של האי עבור רישום חברות בינלאומיות. פעילות עסקית זרה הינה ההיבט המפותח והגדול ביותר בכלכלת האי. באי מאן מונהג מס חברות בשיעור של 0% עבור כל סוגי ההכנסות למעט רווחי בנקים. כמו כן באי מאן אין מס רווחי הון, אין מס ירושה ויש תקרות מוגדרות למס ההכנסה האישי. מגזרי פעילות נוספים החשובים לכלכלת האי מאן הם תיירות, ובמידה מועטה תעשייה מסורתית. התמ"ג של האי מאן עומד על כ-2.2 מיליארד דולר, שעיקרם מגיעים מפעילות עסקית הרשומה באי והתוצר לנפש עומד על כ-35,000$ לשנה.

מי שמעוניין להקים חברה באי מאן צריך לבחור מבין ארבע יישויות אופציונליות:

חברה היברידית Hybrid, חברה מקומית Resident LLC, חברה פרטית Private Limited, New Manx Vehicle ושותפות מוגבלת.

מידע כללי


סוג חברה

Private Limited

חוק חברות רלוונטי

The Companies Acts 1931, 2006

חובת משרד מקומי

ישנה חובה לספק לרשויות כתובת משרד מקומי

שפת מסמכי התאגדות

אנגלית

פיננסים ומיסוי


מטבע סטנדרטי

לירה שטרלינג (GBP)

שיעור מס חברות

0%

הון מניות סטנדרטי

2,000 GBP

בעלי תפקידים


מזכיר החברה (Secretary)

 
חובת מינוי מזכיר לחברה

ישנה חובה

חובת מינוי מזכיר מקומי

אין חובה

סוג הישות היכול לכהן כמזכיר לחברה

יחיד

דירקטור

 
חובת מינוי דירקטור

ישנה חובה

חובת מינוי דירקטור מקומי

אין חובה

מינימום דירקטורים

1

סוג הישות היכול לכהן כדירקטור

יחיד ו/או חברה

בעל מניות

 
חובת רישום בעל מניות

ישנה חובה

חובת רישום בעל מניות מקומי

אין חובה

מינימום בעלי מניות

1

סוג יישות היכול להירשם כבעל מניות

יחיד ו/או חברה

סוג מניות

מניות רשומות, מניות בכורה, מניות לפדיון, מניות עם ובלי זכויות הצבעה

נגישות המידע


נגישות המידע ברשם החברות

מידע אודות בעלי תפקידים בחברה נגיש לציבור

אסיפה שנתית ודיווח


חובת אסיפה שנתית

אין חובה

חובת הכנת דו"חות כספיים

ישנה חובה

חובת הגשת דו"חות כספיים

אין חובה, אלא אם החברה פועלת בתחום השיפוט

לחץ להשוואה בין מדינות

לצפייה במפת האי מאן ב-Google Maps

Say
Hello
פרסום נא להזין טלפון חוקי
CONTACT US:
chat