הקמת חברה בפלורידה

פלורידה היא מדינה המדינה ה-22 בגודלה בארצות הברית, וממוקמת הנמצאת בפינה הדרום-מזרחית של הפדרציה, כאשר ממערבה מפרץ מקסיקו, ממזרחה האוקיינוס האטלנטי ומצפונה המדינות אלבאמה וג'ורג'יה. חופי פלורידה קרובים מאוד לאזור האיים הקריביים, לדוגמא לקובה ואיי הבאהמה. לצד האנגלית שהיא כמובן השפה הרשמית בכלל ארה"ב, בפלורידה ניתן לשמוע הרבה מאוד ספרדית עקב מיקומה הגיאוגרפי. המתיישבים האירופים הראשונים באזור היו הספרדים בשנת 1513, כאשר מקור השם פלורידה הוא בספרדית ופירושו "פרחונית". המדינה מדורגת רביעית מבחינת כמות אוכלוסייה, והיא נחשבת ליעד מועדף על פנסיונרים אמריקאיים עקב האקלים הטרופי הנוח. פלורידה מאופיינת בקו חוף ארוך ואקזוטי, אקלים טרופי, אתרי תיירות ונופש רבים, באופן כללי המדינה נהנית ממוניטין של מדינה עם איכות חיים גבוהה.

עיר הבירה של פלורידה היא טלאהאסי (Tallahassee), אך הערים הגדולות ביותר הן מיאמי וג'קסונוויל. מספר התושבים במדינה הוא כ-19.5 מיליון איש. הקמת חברה בפלורידה היא בחירה פופולארית לפעילות נדל"ן בשוק המקומי, אך התהליך מציע יתרונות גם לסוגי פעילויות והתאגדויות אחרים. אתרי תיירות חשובים בפלורידה כוללים את פארק דיסניוורלד העצום, אתר יוניברסל אורלנדו, מרכז החלל ע"ש קנדי, מרכז אפקוט, פארק עולם הים ועוד – במדינה מבקרים מעל 23 מיליון תיירים בשנה.

  • בבחירות לנשיאות של שנת 2000, פלורידה הייתה מוקד לדרמה אדירה, והמדינה קבעה לבסוף את תוצאות הבחירות לארה"ב כולה. לאחר שבועות רבים של ספירות חוזרות, פניות לבית המשפט וטענות לאי סדרים במהלך הבחירות, נקבע כי ג'ורג' ו. בוש ניצח בבחירות במדינה בהפרש של 537 קולות בלבד (מתוך מעל 6 מיליון!), ולכן הוא ניצח גם בבחירות הכלליות. באופן כללי פלורידה נחשבת למדינת מפתח בכל מערכת בחירות.
  • פלורידה מקושרת פעמים רבות לאתרי נופש, מקום מועדף לפנסיונרים וכיוצא באלו. אך למעשה היא כוללת גם שפע של אתרי טבע מיוחדים ובעלי חיים. כך למשל ניתן לראות במדינה תנינים, נמרי פומה, פרות ים, צבאים, לווייתנים ודולפינים.
  • ברובע העסקים בריקל שבמיאמי נמצא הריכוז הגדול ביותר בארה"ב של בנקים זרים ובינלאומיים – יותר מאשר בוול סטריט.

לפלורידה כלכלה מגוונת וחזקה, היא כוללת מגזרי פעילות כגון תיירות, פיננסים, מדעי החיים ותעשיית הבריאות, תעשיית תעופה וחלל, תעשיית יצור, חקלאות וכריית משאבים. התמ"ג של פלורידה הינו כ-750 מיליארד דולר (הרביעי בגודלו בארה"ב), והתוצר לנפש עומד על כ-40,000$ לשנה. התיירות היא גורם הכנסה מהותי לכלכלת פלורידה, עם שפע אדיר של אתרים ואפשרויות למבקרים. נמל מיאמי הוא הגדול בעולם מבחינת תנועת ספינות שייט היוצאות לקרוזים תיירותיים. בעיר וסביבתה נמצאים המטות של כמה מחברות הספנות הגדולות בעולם, לרבות חברת קרניבל קרוז שבשליטת מיקי אריסון.

החקלאות במדינה מפותחת מאוד וכוללת בעיקר גידולים טרופיים שונים וגידולי הדרים. הפיתוח הכלכלי משך לפלורידה חברות רבות בתחומי מדעי החיים, התרופות והבריאות, כאשר גם מרכזי החלל הלאומיים גרמו לחברות רבות בתחומי התעופה והחלל (לרבות מרכז הפעילות של נאס"א הממשלתית) להקים במדינה את מרכזיהן. 

מבחינת מיסוי, מדובר על סביבה נוחה עבור רישום חברה בפלורידה. במדינה לא מונהג מס הכנסה על יחידים ושיעור המע"מ הכללי הינו 6% בלבד. כל רשות מוניציפאלית רשאית לגבות שיעור נוסף קטן מעבר לששת האחוזים שצויינו.

מידע כללי


סוג חברה

LLC

חוק חברות רלוונטי

FL Statutes - Title XXXVI Business Organizations Chapter 607 - Corporations

חובת משרד מקומי

ישנה חובה לספק לרשויות כתובת משרד מקומי

שפת מסמכי התאגדות

אנגלית

פיננסים ומיסוי


מטבע סטנדרטי

דולר אמריקאי (USD)

שיעור מס חברות

כ-5.5%

הון מניות סטנדרטי

לא רלוונטי (המונח המשפטי הינו "יחידות" ולא "מניות")

בעלי תפקידים


מזכיר החברה (Secretary)

 
חובת מינוי מזכיר לחברה

אין חובה

חובת מינוי מזכיר מקומי

אין חובה

סוג הישות היכול לכהן כמזכיר לחברה

לא רלוונטי

דירקטור

 
חובת מינוי דירקטור

ישנה חובה (המונח המשפטי הינו "מנהל" ולא "דירקטור")

חובת מינוי דירקטור מקומי

אין חובה

מינימום דירקטורים

1

סוג הישות היכול לכהן כדירקטור

יחיד

בעל מניות

 
חובת רישום בעל מניות

ישנה חובה (המונח המשפטי הוא "בעל יחידות" ולא "בעל מניות")

חובת רישום בעל מניות מקומי

אין חובה

מינימום בעלי מניות

1

סוג יישות היכול להירשם כבעל מניות

יחיד ו/או חברה

סוג מניות

לא רלוונטי

נגישות המידע


נגישות המידע ברשם החברות

מנהל – נגיש לציבור, בעלי מניות – עשוי להיות נגיש

אסיפה שנתית ודיווח


חובת אסיפה שנתית

ישנה חובה

חובת הכנת דו"חות כספיים

ישנה חובה

חובת הגשת דו"חות כספיים

ישנה חובה

לחץ להשוואה בין מדינות

לצפייה במפת פלורידה ב-Google Maps

Say
Hello
פרסום נא להזין טלפון חוקי
CONTACT US:
chat