הקמת חברה בנוויס

נוויס הוא אי קטנטן בים הקריבי. האי, שגודלו אינו עולה על 93 קמ"ר, נמצא בצפון איי האנטילים הקטנים (אשר בעצמם מהווים חלק מאיי הודו המערבית). האי ממוקם כ-350 ק"מ מזרחית לפורטו ריקו ו-80 ק"מ מערבית לאנטיגואה ובארבודה. נוויס מתנהלת בהיבטים רבים באופן עצמאי וריבוני, אך האי מהווה למעשה חלק מפדרציית סנט קיטס ונוויס (St. Kitts & Nevis) שהיא המדינה הרשמית. סנט קיטס הוא האי השכן והגדול יותר מצפון לנוויס. בין שני האיים מפרידה תעלת מים רדודה ברוחב של כ-3 ק"מ. אינדיאנים קריביים יישבו את האי עד להקמת התיישבות בריטית ב-1623, בעיקר לצרכי גידול סוכר וכתחנת מעבר לסחר עבדים בין אפריקה לאמריקה.

בירת האי נוויס היא צ'רלסטאון והיא העיר המרכזית באי, כאשר בירת פדרציית סינט קיטס ונוויס היא באסטרה (Basseterre) שנמצאת על האי סנט קיטס. השפה הרשמית באי היא אנגלית, עובדה המקלה מאוד על תהליכי הקמת חברה בנוויס עבור חברות Offshore. בנוויס כ-12,000 תושבים, רובם אפריקאים מבחינה אתנית, צאצאיהם של העבדים שעברו באי. מעניין לגלות כי שיעור יודעי הקרוא וכתוב במדינה עומד על 98%. פדרציית סנט קיטס ונוויס קיבלה את עצמאותה מבריטניה ב-1983 אך עדיין נחשבת חלק מחבר העמים הבריטי והמלכה אליזבת' היא ראש המדינה באופן סמלי.

מבחינה גיאוגרפית, האי נוויס עגול ובעל צורת חרוט המתקבלת מהר הגעש הרדום שנמצא בו, שמו פסגת נוויס. האקלים באי טרופי, כך שחם ולח מרבית השנה, העונה הגשומה יותר היא בין מאי לנובמבר.

  • רשמית, נוויס משתייך לפדרציית סנט קיטס ונוויס, אך בפועל יש לאי בית מחוקקים "פנימי", בעל סמכויות לחוקק חוקים פנימיים לאי עצמו. ראש בית המחוקקים הוא נציג מלכת בריטניה. לאי נוויס יש זכות לפרוש מהפדרציה ברוב של שני שליש מהתושבים. בשנת 1998 התקיים משאל-עם בנושא, אך לא הושג הרוב הדרוש להיפרדות.
  • המערבי הראשון שראה את נוויס היה קולומבוס בשנת 1493.
  • מאז הסדרת פעילות הקמת חברות זרות בנוויס ב 1984 ועד שנת 1999 הוקמו באי כ 18,000 חברות offshore, זאת על אף שהחקיקה לא הושלמה עד שנת 1995.
  • האוכל המקומי כולל השפעות אירופיות, אמריקאיות ואפריקאיות, כך שנוצר שילוב מעניין ולרוב איכותי. שירות המלצרים באי נודע בהיותו לא יעיל ואיטי, אך אדיב ומחויך. מעדנים מקומיים כוללים לחם פירות, ג'לי קוקוס, פירות מנגו ואפילו חמוצי מנגו.
  • במהלך סוף השבוע הראשון של אוגוסט בכל שנה מתקיים באי פסטיבל העצמאות, כאשר החגיגות כוללות ריקודים מסורתיים, מוסיקת רחוב, דוכני רחוב ואווירה צבעונית במיוחד ברחובות.

כלכלת נוויס ופדרציית האיים כולה מסתמכת בעיקר על תיירות כמקור ההכנסה המרכזי, התמ"ג הכולל במדינה הוא כ-890 מיליון דולר והתוצר לנפש הוא כ-15,500$ (בנוויס התוצר גבוה בכ-10% לעומת סנט קיטס). בעבר הרחוק, כלכלת נוויס הייתה מבוססת על סחר עבדים ועל גידול סוכר, כאשר עד 1970 חקלאות הסוכר הייתה משמעותית לאי. כמקורות צמיחה והכנסה לאחר חיסול תעשיית הסוכר, הממשל בנוויס קידם את תעשיית התיירות, וכן תעשייה מפותחת של שירותים פיננסיים בדגש על תשתית יעילה לרישום חברות Offshore.

מידע כללי


סוג חברה

NBCO

חוק חברות רלוונטי

The Nevis Business Corporation Ordinance, 1984 Nevis Limited Liability Company (amendment) Ordinance, 2009

חובת משרד מקומי

ישנה חובה לספק לרשויות כתובת משרד מקומי

שפת מסמכי התאגדות

אנגלית

פיננסים ומיסוי


מטבע סטנדרטי

דולר מזרח קריבי (XCD)

שיעור מס חברות

0%

הון מניות סטנדרטי

1,000 – 100,000 USD

בעלי תפקידים


מזכיר החברה (Secretary)

 
חובת מינוי מזכיר לחברה

אין חובה

חובת מינוי מזכיר מקומי

אין חובה

סוג הישות היכול לכהן כמזכיר לחברה

לא רלוונטי

דירקטור

 
חובת מינוי דירקטור

ישנה חובה

חובת מינוי דירקטור מקומי

אין חובה

מינימום דירקטורים

1

סוג הישות היכול לכהן כדירקטור

יחיד ו/או חברה

בעל מניות

 
חובת רישום בעל מניות

ישנה חובה

חובת רישום בעל מניות מקומי

אין חובה

מינימום בעלי מניות

1

סוג יישות היכול להירשם כבעל מניות

יחיד ו/או חברה

סוג מניות

מניות שמיות ו/או מניות למוכ"ז

נגישות המידע


נגישות המידע ברשם החברות

מידע אודות בעלי התפקידים בחברה נגיש לציבור

אסיפה שנתית ודיווח


חובת אסיפה שנתית

ישנה חובה

חובת הכנת דו"חות כספיים

ישנה חובה

חובת הגשת דו"חות כספיים

אין חובה

לחץ להשוואה בין מדינות

לצפייה במפת נוויס ב-Google Maps

Say
Hello
פרסום נא להזין טלפון חוקי
CONTACT US:
chat