הקמת חברה בגרנזי

גרנזי הינו אי קטן מקבוצת אי התעלה הבריטיים, הוא נמצא בסמוך לחופי נורמנדי שבצרפת. האי מתפקד כשטח חסות של הממלכה הבריטית, אך אינו משתייך אליה ישירות. סמכויותיו של בית המחוקקים כוללות אחריות גם על האיים הסמוכים סארק, אלדרני ומספר כמה איים נוספים זעירים במיוחד. בריטניה אחראית לנושאי חוץ וביטחון של האי, אך מעבר לכך הוא מתנהל בצורה עצמאית ותושביו מחזיקים בדרכון מקומי מיוחד - בריטי, הנושא את שם האי ולא הממלכה הבריטית. האי אינו משתייך לאיחוד האירופי. השפות הרשמיות בגרנזי הן אנגלית וצרפתית. מקור שמו של האי כנראה בשפות צפוניות עתיקות בשילוב עם שפות צרפתיות, הפירוש המקובל כיום הוא "האי הפינתי".

כחלק מאיי התעלה הבריטיים, גרנזי נמצא בסמוך לאי ג'רזי המתנהל לפי מאפיינים שלטוניים וריבוניים דומים. שני האיים מהווים יעד נפוץ למדי להקמת חברות בינלאומיות עקב תנאים נוחים וסביבת מיסוי מזמינה מאוד. הקמת חברה בגרנזי מאפשרת גישה עסקית נוחה לבריטניה, לאירופה ולמעשה לפעילויות עסקיות בכל העולם. מרבית תושבי גרנזי הם בריטים, כאשר ישנם גם תושבים ממקור צרפתי. בירת האי היא סנט פיטר פורט, והאוכלוסייה הכוללת באי עומדת על כ-65,000 איש, המתגוררים על פני 78 קמ"ר.

  • במהלך מלחמת העולם השנייה האי גרנזי יחד עם כל איי התעלה הבריטיים היה נתון לכיבוש ושלטון נאצי. מרבית הילדים באי פונו מבעוד מועד לאנגליה, וחלקם מעולם לא הוחזרו למשפחותיהם. האי עבר ביצורים משמעותיים, הרבה מעבר לחשיבותו האסטרטגית בפועל, ואלו עדיין נראים לאורכו כיום.
  • לאי גרנזי יש זן של פרה הקרוי על שמו, בדומה לאי השכן ג'רזי שגם על שמו יש זן מצליח של פרות חלב. פרות גרנזי נמצאות בהיקפים גדולים יחסית באי עצמו, אך גם במשקי חלב באזורים אחרים באירופה. החלב שמייצרות פרות גרנזי מפורסם בהיותו עשיר וטעים, שומני יותר וזהוב בצבעו.
  • הסופר הצרפתי המפורסם והמוערך ויקטור הוגו כתב כמה מעבודותיו המצליחות ביותר, כולל את "עלובי החיים" הידוע, כאשר שהה בגלות בגרנזי. ביתו בעיר סנט פיטר פורט שבאי משמש כיום מוזיאון.

המטבע בגרנזי הוא הליש"ט הבריטית, כאשר באי מונפקים מטבעות ושטרות מקומיים, אך גם המטבעות והשטרות הסטנדרטיים מתקבלים. התמ"ג עומד על 2.1 מיליארד דולר והתוצר לנפש הוא כ-41,000$. המגזר העיקרי בכלכלת גרנזי הוא שירותים פיננסיים, בעיקר בנקאות בינלאומית, ביטוח, קרנות השקעות ורישום חברות באי. המגזר הפיננסי אחראי לכמעט 40% מסך ההכנסה של גרנזי. מגזרי פעילות נוספים הם תיירות, מעט פעילויות ייצור וחקלאות, בעיקר של עגבניות ופרחים. לגרנזי אין חוב מדיני חיצוני ותקציבה מתנהל בצורה מאוזנת באופן כללי. התשתיות, הכבישים, נמלי הים ונמל התעופה נמצאים בשליטה ובעלות מלאה של ממשלת גרנזי. לגבי זרים ותושבי חוץ שאינם תושבי גרנזי קיים איסור לרכוש או לשכור קרקעות בשטחי האי, למעט שוק קטן של נכסים.

מבחינת רישום חברה בגרנזי, מדיניות המיסוי הנהוגה כוללת מס חברות בשיעור 0% למעט על פעילויות מסוימות שכן ממוסות.

מידע כללי


סוג חברה

LLC

חוק חברות רלוונטי

The Companies (Guernsey) law, 2008

חובת משרד מקומי

ישנה חובה לספק לרשויות כתובת משרד מקומי

שפת מסמכי התאגדות

אנגלית

פיננסים ומיסוי


מטבע סטנדרטי

לירה שטרלינג (GBP)

שיעור מס חברות

0%

הון מניות סטנדרטי

10,000 GBP

בעלי תפקידים


מזכיר החברה (Secretary)

 
חובת מינוי מזכיר לחברה

אין חובה

חובת מינוי מזכיר מקומי

אין חובה

סוג הישות היכול לכהן כמזכיר לחברה

לא רלוונטי

דירקטור

 
חובת מינוי דירקטור

ישנה חובה

חובת מינוי דירקטור מקומי

אין חובה

מינימום דירקטורים

1

סוג הישות היכול לכהן כדירקטור

יחיד ו/או חברה

בעל מניות

 
חובת רישום בעל מניות

ישנה חובה

חובת רישום בעל מניות מקומי

אין חובה

מינימום בעלי מניות

2

סוג יישות היכול להירשם כבעל מניות

יחיד ו/או חברה

סוג מניות

מניות שמיות

נגישות המידע


נגישות המידע ברשם החברות

מידע אודות בעלי תפקידים בחברה נגיש לציבור

אסיפה שנתית ודיווח


חובת אסיפה שנתית

אין חובה

חובת הכנת דו"חות כספיים

אין חובה

חובת הגשת דו"חות כספיים

אין חובה

לחץ להשוואה בין מדינות

לצפייה במפת גרנזי ב-Google Maps

Say
Hello
פרסום נא להזין טלפון חוקי
CONTACT US:
chat