הקמת חברה בפורטוגל

הרפובליקה הפורטוגלית שוכנת בדרום מערב אירופה, לחוף האוקיינוס האטלנטי, וגובלת בספרד לכל אורכה. בנוסף מצויות תחת ריבונותה שתי קבוצות איים באוקיינוס האטלנטי - האיים האזוריים ואיי מדרה. בירת המדינה היא ליסבון, השפה המדוברת בה היא פורטוגזית והדת הדומיננטית היא הנצרות הקתולית. מיקומה של פורטוגל לחוף הים ושליטתה על נתיבי הסחר סייעו לה במאות ה-15 וה-16 להפוך למעצמה יבשתית וימית כאחד, עם מושבות בדרום אמריקה, אפריקה ומזרח אסיה, ומשלחות של מגלי עולם שחשפו נתיבים ימיים שלא נודעו עד אז. גם כיום ידועה פורטוגל בחופיה הנפלאים, המהווים אטרקציה תיירותית פופולארית. 

מאז 1976 פורטוגל היא רפובליקה דמוקרטית, ומאז 1986 היא חברה באיחוד האירופי – יתרון חשוב עבור חברות המחפשות שער כניסה מסחרי למדינות האיחוד. 

  • הכדורגל הוא אחד מענפי הספורט הפופולאריים במדינה. הנבחרת הלאומית הוקמה כבר ב-1921, ושיא הישגיה הוא זכייתה בגביע היורו ב-2016.
  • דמויותיהם של 32 מגלי ארצות, ובהם דמויות מפתח כמו ואסקו דה גאמה, פרדיננד מגלן ופדרו קברל, מונצחות ב"אנדרטת התגליות" שבליסבון, המפוסלת כספינה אדירה ממש על שפת המים. 
  • ספריית ללו (Livraria Lello) שבפורטו נחשבת לאחת הספריות היפות בעולם, ועיצובה שימש השראה לתיאורי הספריה שבבית ספר הוגוורטס בספרי הארי פוטר.

הפעילות הכלכלית של פורטוגל התבססה באופן מסורתי על ענפי החקלאות, ובהם גידול ירקות ופירות, ייננות ודיג, וכן על צי הסוחר שלה.  החל משנות ה-60 החלה תנופה של פיתוח תעשייתי, כולל תעשיית ברזל ופלדה, בתי זיקוק לנפט ותעשייה פטרו-כימית. 

בשנת 1986 הצטרפה פורטוגל לאיחוד האירופי והחל משנת 1999 אימצה את מטבע האירו. עם זאת, במשך 25 שנה נמנתה פורטוגל על קבוצת המדינות החלשות בגוש היורו וסבלה מחובות חיצוניים כבדים שאיימו על יציבותה הכלכלית ואף הביאו אותה בשנת 2011 לסף פשיטת רגל. שנת 2015 סימנה מפנה דרמטי, שנשען על שינויים פוליטיים וכלכליים מפליגים, ובראשם הורדת חסמים להתאזרחות ופיתוח מואץ של שוק התיירות. שינויים אלו הזרימו מטבע זר רב לקופת המדינה, הזניקו את ההשקעות בנדל"ן והפכו לאחד ממנועי הצמיחה הגדולים שלה. כיום נמצאת רמת החיים של אזרחי המדינה במגמת עלייה מתמדת, ואיתה צומחות גם ההזדמנויות העסקיות בכל תחומי הפעילות הכלכלית, ובראשן השקעות בנדל"ן ובמיזמים תיירותיים. הקמת חברה בפורטוגל מאפשרת לך ליהנות מההקלות שמעניקה המדינה למשקיעים ולהצטרף לעיצומה של התנופה הכלכלית. 

מידע כללי


סוג חברה

Private Limited Company (Lda)

חוק חברות רלוונטי

Portuguese Commercial Code 1986

חובת משרד מקומי

ישנה חובה לספק לרשויות כתובת משרד מקומי

שפת מסמכי התאגדות

פורטוגזית

פיננסים ומיסוי


מטבע סטנדרטי

אירו (EUR)

שיעור מס חברות

21%

הון מניות סטנדרטי

5,000 EUR

בעלי תפקידים


מזכיר החברה (Secretary)

 
חובת מינוי מזכיר לחברה

אין חובה

חובת מינוי מזכיר מקומי

אין חובה

סוג הישות היכול לכהן כמזכיר לחברה

לא רלוונטי

דירקטור

 
חובת מינוי דירקטור

ישנה חובה

חובת מינוי דירקטור מקומי

אין חובה

מינימום דירקטורים

1

סוג הישות היכול לכהן כדירקטור

יחיד ו/או חברה

בעל מניות

 
חובת רישום בעל מניות

ישנה חובה

חובת רישום בעל מניות מקומי

אין חובה

מינימום בעלי מניות

2

סוג יישות היכול להירשם כבעל מניות

יחיד ו/או חברה

סוג מניות

מניות שמיות

נגישות המידע


נגישות המידע ברשם החברות

מידע אודות בעלי תפקידים בחברה נגיש לציבור

אסיפה שנתית ודיווח


חובת אסיפה שנתית

ישנה חובה

חובת הכנת דו"חות כספיים

ישנה חובה

חובת הגשת דו"חות כספיים

ישנה חובה

לחץ להשוואה בין מדינות

לצפייה במפת פורטוגל ב-Google Maps

Say
Hello
פרסום נא להזין טלפון חוקי
CONTACT US:
chat