הקמת חברה בדומיניקה

דומיניקה הינה מדינת אי קטנה הנמצאת באזור הקריביים, בחלק הדרום-מזרחי של האיים. דומיניקה נמצאת בין האי גוואדלופ בצפון למרטיניק בדרום וממוקמת לא הרחק מחופי ונצואלה שבדרום אמריקה. מגלה הארצות כריסטופר קולומבוס נתן לאי את שמו כאשר ספינותיו נחתו עליו בשנת 1493. לאורך שנים רבות בריטניה שלטה באי ומדינת דומיניקה משתייכת עד היום לחבר העמים הבריטי. השפה הרשמית באי היא אנגלית, עובדה המקלה מאוד על תהליך הקמת חברה בדומיניקה. עיר הבירה היא רוסו (Roseau), במדינה הזעירה הזו ששטחה מסתכם ב750 קמ"ר, מתגוררים כ-72,500 תושבים בלבד והמטבע המקומי הוא דולר מזרח קריבי – המטבע של שמונה מדינות בקריביים המזרחיים.

  • לרוב כאשר מדמיינים את האיים הקריביים, עולה אסוציאציה של חופי ים מרהיבים, עם חול לבן קסום ועדין. דומיניקה שונה מבחינה גיאוגרפית מרבים מהאיים האחרים באזור אקזוטי זה. האי הוא בעיקרו וולקני ולכן החופים בו מציעים חול שחור ומרשים. חלקו הפנימי של האי פראי ובתולי מאוד, עם הרים וג'ונגלים, נהרות ומפלים ונוף שאינו טיפוסי לאיים הקריביים. נהוג לומר כי דומיניקה הוא האי האחרון בקריביים שנותר במצבו הטבעי כפי שהיה לאורך ההיסטוריה.
  • מרבית תושבי דומיניקה מתגוררים בעיר הבירה רוסו. מעבר לה, היישוב העירוני היחיד באי הינו העיירה הקטנה פורטסמות' (המונה 3,000 תושבים). שאר תושבי המדינה הזעירה חיים בכפרים מסורתיים קטנים.
  • שתי אטרקציות תיירותיות מרכזיות של דומיניקה מדגישים את הפראיות הטבעית של האי ואת הניגודיות שלו. מצד אחד "האגם הרותח" המרשים בפארק הלאומי מורנה טרוייס פיטונס ומצד שני שונית ה"שמפניה" המהווה את אתר הצלילה המוביל והיפה ביותר בדומיניקה. אל השונית ניתן לשחות או לצלול ישירות מהחוף וללא צורך בהגעה מיוחדת על גבי סירה.
  • באופן מעניין ואף מפתיע, בדומיניקה מתנהל בית ספר לרפואה המושך אליו סטודנטים מהעולם, בעיקר מארה"ב וקנדה. בעיירה פורטסמות' נמצא בית ספר לרפואה של אוניברסיטת רוסו (עיר הבירה) ולומדים בו כ-1,000 רופאים לעתיד.

לאורך השנים ובמידה רבה גם כיום, כלכלת דומיניקה מתבססת בעיקר על תיירות וחקלאות כאשר כ-25% משטח האי מעובד לחקלאות. כפועל יוצא ומתוך רצון לייצר לתושביה בסיס כלכלי איתן יותר, חיפשה דומיניקה אפיקי צמיחה חדשים. כיום מציעה המדינה תשתיות יעילות עבור רישום חברה בדומיניקה. מבחינה חקלאית, בדומיניקה מגדלים בעיקר גידולים טרופיים כגון בננות, קוקוס וטבק. התיירות בדומיניקה כוללת דגש על תיירות אקולוגית, זאת עקב הטבע המיוחד שנותר בתולי. מגזר המלונאות אינו מפותח ועל כן, גם כאשר כמיות משמעותיות של תיירים פוקדות את האי, הם נשארים ללון בספינות הפאר והכלכלה המקומית אינה זוכה לרווחים המתבקשים. ממשלת דומיניקה מעודדת את המגזר הפיננסי ואת התחום של רישום חברות בינלאומיות באי, זאת באמצעות מדיניות מיסוי אטרקטיבית, תשתיות יעילות ותהליך מסודר לחברות ויזמים מכל העולם.

לחברת מליוס ניסיון רב במתן מגוון רחב של פתרונות בנושא הקמת חברה בדומיניקה, בהתאם לצרכיו של הלקוח וסוג הפעילות.

מידע כללי


סוג חברה

International Business Company (IBC)

חוק חברות רלוונטי

The International Business Companies Act, No. 10 of 1996 The Companies Act, Act No. 21 of 1994

חובת משרד מקומי

ישנה חובה לספק לרשויות כתובת משרד מקומי

שפת מסמכי התאגדות

אנגלית

פיננסים ומיסוי


מטבע סטנדרטי

דולר מזרח קריבי (XCD)

שיעור מס חברות

0%

הון מניות סטנדרטי

100,000 USD

בעלי תפקידים


מזכיר החברה (Secretary)

 
חובת מינוי מזכיר לחברה

אין חובה

חובת מינוי מזכיר מקומי

אין חובה

סוג הישות היכול לכהן כמזכיר לחברה

יחיד

דירקטור

 
חובת מינוי דירקטור

ישנה חובה

חובת מינוי דירקטור מקומי

אין חובה

מינימום דירקטורים

1

סוג הישות היכול לכהן כדירקטור

יחיד ו/או חברה

בעל מניות

 
חובת רישום בעל מניות

ישנה חובה

חובת רישום בעל מניות מקומי

אין חובה

מינימום בעלי מניות

1

סוג יישות היכול להירשם כבעל מניות

יחיד ו/או חברה

סוג מניות

מניות שמיות

נגישות המידע


נגישות המידע ברשם החברות

מידע אודות בעלי תפקידים בחברה אינו נגיש לציבור

אסיפה שנתית ודיווח


חובת אסיפה שנתית

אין חובה

חובת הכנת דו"חות כספיים

ישנה חובה

חובת הגשת דו"חות כספיים

אין חובה

לחץ להשוואה בין מדינות

לצפייה במפת דומיניקה ב-Google Maps

Say
Hello
פרסום נא להזין טלפון חוקי
CONTACT US:
chat