הקמת חברה בגרמניה

גרמניה היא רפובליקה פרלמנטרית הנמצאת במרכז-מערב אירופה. גרמניה היא מדינה ריבונית אחת, אך היא כוללת בתוכה 16 מדינות המתנהלות באופן מקומי עצמאי, בדומה לפדרציות אחרות כגון ארה"ב או אוסטרליה. גרמניה גובלת בדנמרק, בים הבלטי ובים הצפוני מצפון, בהולנד ובלגיה במערב, בצרפת בדרום-מערב, בשוויץ, לוקסמבורג, ליכטנשטיין ואוסטריה בדרום ובצ'כיה ופולין ממזרח. מיקומה של גרמניה, כמו גם הכוחות שפעלו בה לאורך ההיסטוריה, הפכו אותה למעצמה כלכלית, תרבותית וחברתית. כיום היא נחשבת המעצמה החזקה באירופה, הכלכלה הרביעית בגודלה בעולם והגדולה באירופה ולכן הקמת חברה בגרמניה הינה מבוקשת מאוד בקרב משקיעים.

בירת גרמניה היא ברלין, לאחר שחזרה להיות הבירה הכוללת בעקבות איחוד מזרח ומערב גרמניה. השפה הרשמית היא גרמנית, אך התושבים המקומיים באופן כללי דוברי אנגלית ברמה סבירה. אוכלוסיית גרמניה מונה כ-81.8 מיליון תושבים. ההיסטוריה העשירה והמורכבת של גרמניה כרוכה באופן הדוק להיסטוריה של אירופה כולה ואף העולם. כך ניתן לציין פרקים בהיסטוריה המקומית כגון פעילות שבטים גרמאניים באזור, ימי האימפריה הרומית בגרמניה, הקיסרות הפרוסית, וכמובן שתי מלחמות העולם שגרמניה יזמה ואשר השפיעו מהותית על העולם כולו ועל גרמניה עצמה.

  • ליגת הכדורגל של גרמניה נחשבת לאיכותית במיוחד וליעילה ביותר כלכלית באירופה. כל קבוצות הליגה הראשונה, למעט 2, הן בבעלות האוהדים מבחינת רוב של בעלי המניות, הקבוצות מאוזנות תקציבית ומגיעות להישגים מרשימים במפעלים אירופיים – למשל גמר כל-גרמני בליגת האלופות של 2012/13.
  • למרות שכבישי ה-Autobahns בגרמניה מפורסמים בכך שאין בהם מגבלת מהירות, בפועל המהירות המירבית המומלצת היא 130 קמ"ש, ויש אכיפה מסוימת של הנושא בכבישים המהירים והאיכותיים הללו.
  • למרות שהיא כלכלה חזקה, עם כוח עובדים משמעותי ומטבע חזק, גרמניה נותרה אחת מהיצרניות הגדולות והמשמעותיות בעולם. כאשר בשנים 2003-2008 המדינה אף הייתה יצואנית הסחורות הגדולה בעולם, דורגה לפני סין מבחינה זו.
  • הטורקים מהווים את המיעוט האתני הגדול ביותר בגרמניה ומהווים 4% מכלל אוכלוסיית המדינה. ההגירה הטורקית לגרמניה החלה, לאחר שזו הייתה צריכה כוח עובדים משמעותי וזול לשיקום נזקי מלחמת העולם השנייה.

בגרמניה מתנהלת כלכלת שוק חופשית וקפיטליסטית, אך ברוח סוציאל דמוקרטית במובנים רבים. כוח העבודה נחשב מיומן מאוד והכלכלה בכללותה נחשבת שקופה, יעילה, חדשנית ובעלת שיעורי שחיתות מזעריים. התמ"ג הגרמני הוא כ-3.2 טריליון דולר והתוצר לנפש הוא כ-40,000$. למרות שגרמניה מאוחדת כבר תקופה ארוכה יחסית, ההבדלים בין המזרח למערב ניכרים, והממשל המרכזי עדיין משקיע משאבים בשיקום המזרח מבחינת תשתיות, חברה וכלכלה. גרמניה היא כאמור הכלכלה החזקה והגדולה באירופה והרביעית בגודלה בעולם. מגזר השירותים הוא הגדול ביותר מבחינת תרומה לתמ"ג, כאשר התעשייה מספקת את מרבית התרומה הנוספת לצד מגזר חקלאי קטן יחסית.

גרמניה היא ממובילות ויוזמות האיחוד האירופי, כך שכמובן שהמטבע המקומי הוא האירו. בתור חברה באיחוד האירופי וכוח כלכלי רב-השפעה בו, כלכלת גרמניה תלויה רבות בהסכמי סחר עם שכנותיה האירופיות. בנוסף, המדינה היעילה והחדשנית הזו מייצאת לכל העולם סחורות ושירותים רבים ולכן לפתיחת חברה בגרמניה יתרונות פיננסיים ותפעוליים מבחינת פעילויות עסקיות באיחוד האירופי בפרט ובעולם בכלל. בנוסף להשתייכותה לאיחוד האירופאי, גרמניה משתייכת גם למדינות ה-OECD וה-EFTA (ארגון הסחר החופשי האירופאי).

מידע כללי


סוג חברה

GmbH

חוק חברות רלוונטי

German Code of Corporate Governance Limited Liability Companies Act

חובת משרד מקומי

ישנה חובה לספק לרשויות כתובת משרד מקומי

שפת מסמכי התאגדות

גרמנית

פיננסים ומיסוי


מטבע סטנדרטי

אירו (EUR)

שיעור מס חברות

15%

הון מניות סטנדרטי

25,000 EUR, כאשר 25% צריכים להיות משולמים מראש

בעלי תפקידים


מזכיר החברה (Secretary)

 
חובת מינוי מזכיר לחברה

אין חובה

חובת מינוי מזכיר מקומי

אין חובה

סוג הישות היכול לכהן כמזכיר לחברה

לא רלוונטי

דירקטור

 
חובת מינוי דירקטור

ישנה חובה

חובת מינוי דירקטור מקומי

אין חובה

מינימום דירקטורים

1

סוג הישות היכול לכהן כדירקטור

יחיד

בעל מניות

 
חובת רישום בעל מניות

ישנה חובה

חובת רישום בעל מניות מקומי

אין חובה

מינימום בעלי מניות

1

סוג יישות היכול להירשם כבעל מניות

יחיד ו/או חברה

סוג מניות

מניות שמיות

נגישות המידע


נגישות המידע ברשם החברות

מידע אודות בעלי תפקידים בחברה נגיש לציבור

אסיפה שנתית ודיווח


חובת אסיפה שנתית

אין חובה

חובת הכנת דו"חות כספיים

ישנה חובה

חובת הגשת דו"חות כספיים

ישנה חובה

לחץ להשוואה בין מדינות

לצפייה במפת גרמניה ב-Google Maps

Say
Hello
פרסום נא להזין טלפון חוקי
CONTACT US:
chat