הקמת חברה באיי מרשל

איי מרשל היא מדינת איים הממוקמת באוקיאנוס השקט, דרום מערבית להוואי ומזרחית למיקרונזיה. החל מהמאה ה-19 עברה השליטה באיי מרשל בין מדינות אירופאיות שונות, יפן וארה"ב עד שבשנת 1990 זכו איי מרשל בעצמאות מלאה. באיי מרשל שלטון דמוקרטי והמשטר יציב. שטחה של המדינה הוא כ-181 קמ"ר ואוכלוסיתה מונה כ-70,000 איש. בין מקורות ההכנסה של המדינה נמצאת גם פעילות של הקמת חברות זרות באיי מרשל. התשתיות באיי מרשל מפותחות באופן יחסי ליתר מדינות האיזור עם שתי תחנות כוח, מערכת מים מרכזית, שני שדות תעופה בין לאומיים ו-12 רציפים עמוקים המיועדים לאוניות גדולות.

לאיי מרשל רצועות חוף חוליות ארוכות בהן צומחים עצי קוקוס ללא מפריע, לגונות עם מים צלולים ושפע דגים טרופיים, צבי ים ענקיים ואלמוגים. האקלים באיי מרשל חם ולח, העונה הגשומה נמשכת מחודש מאי ועד נובמבר. האיים סובלים מטייפונים ולעיתים אף מהצפות. איי מרשל בנויים על "אטולים". אטול הוא הר געש שנשחק ועל גבו צמחה שונית אלמוגים ובמרכזו לגונה. אטולים יכולים להגיע לגודל של אלפי דונם והזמן הדרוש להיווצרותם הוא כ-30 מיליון שנים.

  • בין השנים 1946 ל-1958 שימשו האיים ביקיני ואנווטוק שבאיי מרשל כמעבדת מחקר לניסויים גרעיניים אותם ערכה ממשלת ארצות הברית.
  • איי מרשל מצביעה באופן עקבי לטובת ישראל בעצרת האומות המאוחדות.
  • תהליך ההתחממות הגלובלי המביא לעליית מפלס פני הים מסכן את איי מרשל (כמו גם איים נוספים באיזור אוקיאניה) ועלול להביא לכיסוי שטחים נרחבים משטח המדינה במי האוקיאנוס. איי מרשל פנתה בנושא לאו"ם בבקשה לחייב שימוש במקורות אנרגיה חלופיים לעצירת תהליך ההתחממות בעולם.

תעשיית הדייג, בפרט של דגי הטונה ענפה ויחד עם יצוא הקוקוס מהווים נדבך חשוב בכלכלת האיים. הפוטנציאל התיירותי של האיים נוכח רצועות החוף הציוריות בהן ניחנה המדינה ותנאי מזג האויר המושלמים, הובן רק לאחרונה. כיום נעשים ניסיונות לממש פוטנציאל זה ולהפוך את התיירות למקור הכנסה משמעותי. בסיס צבא ארה"ב הממוקם באיי מרשל תורם לכלכלה בספקו מקור תעסוקה לבני האיים וכן בתשלום דמי שכירות. בנוסף לכך נהנית כלכלת המדינה מסיוע חוץ נדיב של ארה"ב.

חברות המוקמות באיי מרשל נהנות ממס חברות בשיעור 0% וכן ממס הכנסה נמוך החל על עובדים מקומיים. בנוסף לכך לא נדרשות חברות זרות באיי מרשל להגיש דו"חות כספיים והמידע אודות בעלי המניות והדירקטורים בחברה אינו נגיש לציבור.

מידע כללי


סוג חברה

IBC – International Business Corporation

חוק חברות רלוונטי

The Republic of the Marshall Islands (RMI) Associations Law (1990)

חובת משרד מקומי

ישנה חובה לספק לרשויות כתובת משרד מקומי

שפת מסמכי התאגדות

אנגלית

פיננסים ומיסוי


מטבע סטנדרטי

דולר אמריקאי (USD)

שיעור מס חברות

0%

הון מניות סטנדרטי

50,000 USD במניות בנות ערך נקוב או 500 מניות ללא ערך נקוב

בעלי תפקידים


מזכיר החברה (Secretary)

 
חובת מינוי מזכיר לחברה

ישנה חובה

חובת מינוי מזכיר מקומי

אין חובה

סוג הישות היכול לכהן כמזכיר לחברה

יחיד ו/או חברה

דירקטור

 
חובת מינוי דירקטור

ישנה חובה

חובת מינוי דירקטור מקומי

אין חובה

מינימום דירקטורים

1

סוג הישות היכול לכהן כדירקטור

יחיד ו/או חברה

בעל מניות

 
חובת רישום בעל מניות

ישנה חובה

חובת רישום בעל מניות מקומי

אין חובה

מינימום בעלי מניות

1

סוג יישות היכול להירשם כבעל מניות

יחיד ו/או חברה

סוג מניות

מניות שמיות

נגישות המידע


נגישות המידע ברשם החברות

מידע אודות בעלי תפקידים בחברה אינו נגיש לציבור

אסיפה שנתית ודיווח


חובת אסיפה שנתית

ישנה חובה

חובת הכנת דו"חות כספיים

ישנה חובה

חובת הגשת דו"חות כספיים

אין חובה

לחץ להשוואה בין מדינות

לצפייה במפת איי מרשל ב-Google Maps

Say
Hello
פרסום נא להזין טלפון חוקי
CONTACT US:
chat