הקמת חברה ברומניה

רומניה היא רפובליקה בצפון-מזרח חצי האי הבלקני, הנמצא בדרום-מזרח אירופה. לרומניה מוצא לים השחור בצידה המזרחי וכמו כן גבולות מדיניים עם מולדובה, אוקראינה, הונגריה, סרביה ובולגריה. ברומניה רכסי הרים מרשימים ביותר, עמקים ירוקים פסטורליים, עיירות ציוריות וערים בסגנון אדריכלי מגוון, אחד מסימני ההיכר שלה הוא נהר הדנובה העצום והמרשים אשר מסיים את דרכו ונשפך לים השחור.  

רומניה קיימת כמדינה משנת 1866, כאשר היא קיבלה עצמאות סופית מהאימפריה העות'מנית הטורקית בשנת 1877. אחרי מלחה"ע השנייה רומניה הפכה למדינה קומוניסטית תחת השפעה ישירה של ברה"מ, כאשר הדיקטטור הידוע לשמצה ניקולא צ'אוצ'סקו שלט במדינה בנוקשות עד למהפכת 1989. מאז 1989 רומניה עושה מאמצים רחבי היקף על מנת להוביל שינוי מהותי בפיתוח כלכלי ומעבר אידיאולוגי ומעשי למשטר נקי ולכלכלת שוק יעילה ומתקדמת.  

ברומניה כ-20 מיליון תושבים, בשנת 2004 הצטרפה רומניה לברית נאט"ו וב-2007 לאיחוד האירופי אך היא אינה חלק מגוש האירו. המטבע המקומי הוא לאו רומני ובירתה היא בוקרשט. הקמת חברה ברומניה מאפשרת גישה נוחה לשוק האיחוד האירופי ולשוק המזרח אירופי.

  • ברומניה המספר הגדול ביותר באירופה של נביעות מים טרמאליים ומינרליים דבר ההופך אותה ליעד קסום ופופולארי לחופשות ספא. בכל רחבי המדינה פזורים מלונות ספא ואתרי ספא המושכים קהלים מגוונים .
  • רומניה מכירה בכשפות כמקצוע חוקי ומוכר. היא המדינה היחידה בעולם עם הכרה רגולטורית כזו, דבר המתיישב אולי עם חלק מסיפורי האגדות הקשורים ברומניה כמו הסיפור על הרוזן דרקולה ממחוז טרנסילבניה.
  • הטבע ברומניה עשיר ומגוון, כך שמצד אחד היא בעלת מחצבי הזהב הגדולים ביותר באירופה, ומהצד השני הטבע נותר פראי במקומות רבים, ראייה לכך היא אוכלוסיית הדובים החומים במדינה שהינה הגדולה ביותר באירופה.

רומניה הצטרפה לשוק האירופי המשותף בשנת 2007 לאחר שהחלה את המעבר מקומוניזם לקפיטליזם בשנת 1989. לצד עוני נרחב, בירוקרטיה מסורבלת ומאפיינים של כלכלה הנמצאת בתהליך של שינוי, הכלכלה המקומית כבר מייצרת מעמד ביניים מבוסס שהולך וגדל. רומניה מושכת אליה משקיעים זרים הנכנסים אליה באופן מושכל ויעיל אשר לרוב מבקשים להיעזר במיקומה, השתייכותה לאירופה והתפתחותה המתמדת לצורך פעילויות עסקיות. הקמת חברה ברומניה מושכת יזמים רבים במכלול תחומי פעילות ולא רק בתחום הנדל"ן כפי שהיה עד לפני מספר שנים. בנוסף, ברומניה כוח עבודה איכותי בעל עלויות שכר נמוכות, עובדה המסייעת להקמת חברה ברומניה להיות אטרקטיבית במיוחד.

תחומי הייצוא התעשייתי העיקריים של רומניה הם מכוניות, מוצרי תוכנה, טקסטיל, מיכון תעשייתי, ציוד חשמלי ואלקטרוני, חומרי מטלורגיה, כימיקלים וחומרי גלם. עיקר המסחר מתרכז מול מספר מדינות באיחוד האירופי, בדגש על גרמניה ואיטליה ולכן חברות העובדות מול מדינות אלו בוחרות בפתיחת חברה ברומניה.

חברת מליוס מעמידה לרשות לקוחותיה את האפשרות לפתיחת חברה ברומניה באופן שיתן מענה אופטימלי לצרכיהם העסקיים.

מידע כללי


סוג חברה

S.R.L

חוק חברות רלוונטי

Company Law (Law 31/1990, as republished and subsequently amended)

חובת משרד מקומי

ישנה חובה לספק לרשויות כתובת משרד מקומי

שפת מסמכי התאגדות

רומנית

פיננסים ומיסוי


מטבע סטנדרטי

לאו רומני חדש (RON)

שיעור מס חברות

16%, שיעור מס החברות לחברות בעלות מחזור של עד 0.5 מליון יורו יעמוד על 1% ממחזור החברה, בהינתן קיום תנאים מסויימים.

הון מניות סטנדרטי

נדרש הון מניות מינימאלי בגובה 200 RON

בעלי תפקידים


מזכיר החברה (Secretary)

 
חובת מינוי מזכיר לחברה

אין חובה

חובת מינוי מזכיר מקומי

אין חובה

סוג הישות היכול לכהן כמזכיר לחברה

לא רלוונטי

דירקטור

 
חובת מינוי דירקטור

ישנה חובה

חובת מינוי דירקטור מקומי

אין חובה

מינימום דירקטורים

1

סוג הישות היכול לכהן כדירקטור

יחיד ו/או חברה

בעל מניות

 
חובת רישום בעל מניות

ישנה חובה

חובת רישום בעל מניות מקומי

אין חובה

מינימום בעלי מניות

1

סוג יישות היכול להירשם כבעל מניות

יחיד ו/או חברה

סוג מניות

מניות שמיות

נגישות המידע


נגישות המידע ברשם החברות

מידע אודות בעלי המניות נגיש לציבור

אסיפה שנתית ודיווח


חובת אסיפה שנתית

ישנה חובה

חובת הכנת דו"חות כספיים

ישנה חובה

חובת הגשת דו"חות כספיים

ישנה חובה

לחץ להשוואה בין מדינות

לצפייה במפת רומניה ב-Google Maps

Say
Hello
פרסום נא להזין טלפון חוקי
CONTACT US:
chat