הקמת חברה באירלנד

אירלנד היא רפובליקה המשתייכת לאיחוד האירופי, המדינה נמצאת על אי הממוקם צפונית-מערבית לאירופה ומערבית לבריטניה. האי אירלנד עצמו כולל את אירלנד כמדינה עצמאית ואת צפון אירלנד, השייכת לבריטניה ונמצאת תחת השלטון המרכזי באנגליה – אלו שתי מדינות נפרדות. אירלנד היא ארץ מקסימה, ציורית מבחינה גיאוגרפית ותרבותית, המאופיינת בנופים ירוקים עשירים, אנשים שמחים, וכן ידועה במוסיקה עממית וריקודים מסורתיים. אירלנד הינה יעד תיירותי אטרקטיבי המושך מיליוני מבקרים מכל העולם מידי שנה. השפה הרשמית במדינה היא אנגלית (לצד האירית שלמעשה אינה נמצאת בשימוש), עובדה המפשטת מאוד תהליכי הקמת חברה באירלנד. יש לציין בהקשר זה כי המבטא המקומי בולט מאוד, וניסיון להבין את התושבים המקומיים עשוי להתברר כחוויה משעשעת במיוחד.

בירתה של אירלנד היא דבלין, אוכלוסיית המדינה מונה כ-5 מיליון תושבים, רובם המוחלט ממוצא אתני אירי. אירלנד כמדינה השיגה את עצמאותה מבריטניה לאחר מלחמת העצמאות ב-1922 . ב-1949 אירלנד הוכרזה סופית כרפובליקה וכל סמכויות המלוכה הבריטית הוצאו מהמדינה. המורשת והתרבות הגאלית והקלטית מהוות חלק מהותי מה-DNA האירי, עובדה הניכרת בשפה, בסמלים, בתרבות המקומית ועוד.

  • מלבד בירת הגינס המפורסמת והעשירה שמקורה באירלנד, המזון המזוהה ביותר עם אירלנד הוא ככל הנראה תפוח האדמה. הרעב הגדול של 1845-1852, הידוע בכינויו רעב תפוחי האדמה, הוא שהוביל לגל ההגירה המסיבי לארה"ב.
  • למרות חופש הדת המוצהר כמדיניות ממשלתית, הדת מהווה נדבך חשוב בתרבות המקומית. הזרם הקתולי של הנצרות הוא הזרם המרכזי במדינה, ולמעשה 87% מהאירים מזהים עצמם כקתולים. אירלנד נחשבת אחת המדינות עם שיעור המשתתפים במיסה הקתולית השבועית הגבוה ביותר בעולם.
  • מלבד כדורגל ורוגבי, באירלנד קיימים מספר סוגי ספורט מסורתיים ומקומיים הפופולאריים מאוד בקרב המקומיים. אלו כוללים למשל כדורגל גאלי (שילוב של כדורגל ורוגבי) ואת משחק ההרלינג (מעין הוקי שדה מהיר מאוד). במדינה יש אפילו אגודה לספורט גאלי מסורתי.

מבחינת תוצר לנפש (41,00$), אירלנד נחשבת כיום לאחת המדינות העשירות באירופה, אך למעשה בעבר הלא רחוק היא נחשבה לאחת העניות. שורה של רפורמות כלכליות, לצד הקלות מיסוי, בעיקר לחברות ותאגידים בינלאומיים, הביאו השקעות זרות והון רב. בשנים האחרונות ספגה כלכלתה של אירלנד מספר מכות קשות הקשורות במשבר החובות האירופי.

התמ"ג של המדינה עומד על 210 מיליארד דולר, והמטבע הרשמי שלה הוא האירו של האיחוד האירופי. כלכלת אירלנד עברה מכלכלה של חקלאות ותעשייה לכלכלה של עידוד השקעות הון ותעשיות עתירות ידע, שינוי שהוביל לכך שמשקיעים מתעשיות אלו רואים בהקמת חברה באירלנד כאפשרות רלוונטית הרבה יותר משהייתה בעבר. שיעור מס החברות הנמוך הוא אחד מגורמי המשיכה לרישום חברה באירלנד, והוא נע בטווח של 10%-12.5%, או 25% להכנסה שלא ממקור מסחר.

חברות הנרשמות באירלנד נדרשות לעמוד במספר דרישות במסגרת תהליך פתיחת החברה באירלנד כגון הון מניות סטנדרטי של מיליון אירו, משרד מקומי, מינוי מזכיר, הגשת דוחות שנתיים ויצירת חותמת מיוחדת לחברה Seal)). מאידך, הקמת חברה באירלנד מאפשרת ליהנות ממס חברות בשיעור נמוך ויתרונות נוספים.

מידע כללי


סוג חברה

Resident Private Limited

חוק חברות רלוונטי

Companies Act 2014

חובת משרד מקומי

ישנה חובה לספק לרשויות כתובת משרד מקומי

שפת מסמכי התאגדות

אנגלית

פיננסים ומיסוי


מטבע סטנדרטי

לירה שטרלינג (GBP)

שיעור מס חברות

12.5%

הון מניות סטנדרטי

הון רשום - 100,000 (GBP) הון מונפק – מינימום 1 (GBP)

בעלי תפקידים


מזכיר החברה (Secretary)

 
חובת מינוי מזכיר לחברה

ישנה חובה

חובת מינוי מזכיר מקומי

אין חובה

סוג הישות היכול לכהן כמזכיר לחברה

יחיד ו/או חברה

דירקטור

 
חובת מינוי דירקטור

ישנה חובה

חובת מינוי דירקטור מקומי

ישנה חובה שלפחות מחצית מהדירקטורים יהיו תושבי האזור הכלכלי האירופאי (EEA)

מינימום דירקטורים

2

סוג הישות היכול לכהן כדירקטור

יחיד

בעל מניות

 
חובת רישום בעל מניות

ישנה חובה

חובת רישום בעל מניות מקומי

אין חובה

מינימום בעלי מניות

מינימום - 1, מקסימום - 99

סוג יישות היכול להירשם כבעל מניות

יחיד ו/או חברה

סוג מניות

מניות שמיות

נגישות המידע


נגישות המידע ברשם החברות

מידע אודות בעלי תפקידים ובעלי המניות בחברה נגיש לציבור

אסיפה שנתית ודיווח


חובת אסיפה שנתית

ישנה חובה

חובת הכנת דו"חות כספיים

ישנה חובה

חובת הגשת דו"חות כספיים

ישנה חובה

לחץ להשוואה בין מדינות

לצפייה במפת אירלנד ב-Google Maps

Say
Hello
פרסום נא להזין טלפון חוקי
CONTACT US:
chat