הקמת חברה בהונגריה

הונגריה נמצאת במרכז אירופה, באזור הרי הקרפטים וגובלת בסלובקיה מצפון, רומניה ואוקראינה במזרח, סרביה וקרואטיה בדרום, סלובנה בדרום-מערב ואוסטריה במערב – להונגריה אין גישה לים כלל. העיר הגדולה בהונגריה הינה עיר הבירה בודפשט, השפה הרשמית היא הונגרית והמטבע המקומי הוא הפורינט (HUF). אוכלוסיית הונגריה מונה כ- 10 מיליון תושבים. הונגריה נוסדה במאה התשיעית לספירה, וכמו מדינות רבות באזור עברה תהפוכות מדיניות ופוליטיות רבות לאורך אלפי שנים, כולל היותה של המדינה מרכיב חשוב באימפריה האוסטרו-הונגרית שהתקיימה עד לאחר מלחמת העולם הראשונה. בהונגריה התקיים שלטון קומוניסטי קשוח ותחת השפעה ישירה של ברה"מ החל מסוף מלחמת העולם השנייה ועד 1989.

הונגריה הינה מדינה חברה בנאט"ו, בארגון ה-OECD ובאיחוד האירופי, אך היא אינה חברה בגוש האירו ושומרת על הפורינט כמטבע מקומי. הקמת חברה בהונגריה מאפשרת גישה לשוק המקומי הצומח וכן לשווקים שונים במרכז ומזרח אירופה.

  • למרות שהייתה עדיין תחת שלטון קומוניסטי שהוכתב ברובו ע"י מוסקבה, בשנת 1968 הונגריה הנהיגה רפורמות מבניות בכלכלה שלה על מנת להפוך אותה לפתוחה וליברלית יותר. צעד זה נודע בהיסטוריה הכלכלית בתור "קומוניזם גולאש", על שם התבשיל המסורתי שכה מזוהה עם האומה ההונגרית.
  • חלק מהותי מאוד בתרבות ההונגרית הוא המטבח המסורתי. הקולינריה ההונגרית מפורסמת בעולם ורבים מכירים את תבשיל הגולאש העשיר והמיוחד. המטבח ההונגרי מציע שפע אדיר ונהוג לומר שבבודפשט כל המסעדות טובות ופשוט צריך ללכת בעקבות הריח.
  • בהונגריה שפע של מקורות מים חמים ועשירים במינרלים, כך שהיא ידועה בתור "ארץ הספא". תרבות הספא והבילוי במים חמים טבעיים היא חלק אינטגראלי מהתרבות ההונגרית והיא השפיעה גם על האימפריות ששלטו באזור לאורך השנים.

החל משנות התשעים של המאה הקודמת כלכלת הונגריה עברה תהליך של מעבר לכלכלת שוק חופשי והגברת הפתיחות והתחרותיות בשווקים. כאמור, הונגריה חברה באיחוד האירופי ובשוק המשותף, עובדה המאפשרת צמיחה ופיתוח של הכלכלה המקומית וכן שיקול חשוב בעת קבלת החלטה על הקמת חברה זרה בהונגריה. המגזר הפרטי אחראי למעל 80% מהתוצר המקומי, כאשר בעלות זרה והשקעות הון זרות נפוצות מאוד בשוק ההונגרי. הכלכלה בהונגריה מתפתחת וצומחת אך ברובה היא עדיין מסורתית לעומת כלכלות אחרות באירופה. כך, תחומי תעשייה מרכזיים הם כרייה, מתכות, חומרי בנייה, מזון מעובד, כימיקלים לתעשיית התרופות ומעט טקסטיל. המשבר הכלכלי של 2008 פגע בצורה משמעותית בהונגריה, אך היא התחילה להתאושש ממשבר זה בשנים האחרונות. המגזר הפיננסי מתפתח במהירות וכן יש פעילות ממשלתית לטובת יתר התנאים הנדרשים לצורך רישום חברה בהונגריה.

לחברת מליוס ניסיון רב במתן מגוון רחב של פתרונות בנושא הקמת חברה בהונגריה, בהתאם לצרכיו של הלקוח וסוג הפעילות.

מידע כללי


סוג חברה

Limited Liability Company (Kft.)

חוק חברות רלוונטי

Act IV of 2006 on Business Associations

חובת משרד מקומי

ישנה חובה לספק לרשויות כתובת משרד מקומי

שפת מסמכי התאגדות

הונגרית

פיננסים ומיסוי


מטבע סטנדרטי

פורינט (HUF)

שיעור מס חברות

9%

הון מניות סטנדרטי

3,000,000 HUF

בעלי תפקידים


מזכיר החברה (Secretary)

 
חובת מינוי מזכיר לחברה

אין חובה

חובת מינוי מזכיר מקומי

אין חובה

סוג הישות היכול לכהן כמזכיר לחברה

יחיד ו/או חברה

דירקטור

 
חובת מינוי דירקטור

ישנה חובה

חובת מינוי דירקטור מקומי

אין חובה

מינימום דירקטורים

1

סוג הישות היכול לכהן כדירקטור

יחיד ו/או חברה

בעל מניות

 
חובת רישום בעל מניות

ישנה חובה

חובת רישום בעל מניות מקומי

אין חובה

מינימום בעלי מניות

1

סוג יישות היכול להירשם כבעל מניות

יחיד ו/או חברה

סוג מניות

מניות שמיות

נגישות המידע


נגישות המידע ברשם החברות

מידע אודות בעלי תפקידים בחברה נגיש לציבור

אסיפה שנתית ודיווח


חובת אסיפה שנתית

ישנה חובה

חובת הכנת דו"חות כספיים

ישנה חובה

חובת הגשת דו"חות כספיים

ישנה חובה

לחץ להשוואה בין מדינות

לצפייה במפת הונגריה ב-Google Maps

Say
Hello
פרסום נא להזין טלפון חוקי
CONTACT US:
chat