הקמת חברה באיטליה

איטליה שוכנת בדרום אירופה ומורכבת מחצי-האי האפניני דמוי המגף ("המגף האיטלקי") ועוד למעלה מעשרים איים, שהגדולים בהם הם סיציליה וסרדיניה. הרי האפנינים מתמשכים כמעט לכל אורכה, ומשני צידיהם משתרעים הרמות והעמקים הפוריים של המדינה. בצפון מתלכדים האפנינים עם רכס הרי האלפים,
המהווה את גבולה הצפוני של המדינה, ומפריד בינה לבין מדינות מרכז אירופה הגובלות בה - צרפת, שווייץ, אוסטריה וסלובניה. במורדות האלפים נמצאים האגמים הגדולים המפורסמים של איטליה, ובהם קומו, גארדה, מאג'ורה ולוגאנו, הניזונים ממי הפשרת השלגים והקרחונים.
בנוסף לשכנות החיצוניות, קיימות בתחומי איטליה שתי מובלעות במעמד של מדינות עצמאיות – קריית הותיקן במרכז המדינה, בלב העיר רומא, והמדינה הזעירה סן מרינו בצפון מרכז המדינה.

לאורך כאלפיים שנה הייתה איטליה מחולקת לערי מדינה ונסיכויות, שהשליטה בהן עברה ידיים רבות. רק במאה ה-19, עם גבור המגמה הלאומית באירופה, התרחש איחוד איטליה למדינה אחת. לצד המהפכים הפוליטיים רשמה המדינה בתולדותיה תמורות תרבותיות, שהבולטת מביניהן היא תקופת הרנסנס, אשר הגיעה לשיאה במאות 15-16 והפכה את איטליה למרכז התרבות והאמנות של אירופה כולה.

כיום איטליה חברה בשורה של ארגונים אירופיים ובינלאומיים ובהם האיחוד האירופי שהיא הייתה אחת ממייסדותיו, נאט"ו, ארגון מדינות ה-OECD, ארגון הסחר העולמי ועוד. בכך משתלבת איטליה בתהליך הגובר של איחוד פוליטי וכלכלי של מערב אירופה, כולל אימוץ מטבע האירו ב-1999.

  • איטליה ידועה בהרי הגעש שלה – החל מהווזוב שקבר תחתיו את פומפיי, דרך אטנה בסיציליה שהוא הר הגעש הגבוה והפעיל באירופה, ועד שבעת האיים האיוליים, שכל אחד מהם הוא הר געש פעיל.
  • איטליה נחשבת לערש האמנות, המוזיקה והארכיטורה. יש בה את המספר הגבוה ביותר של יצירות אמנות למטר מרובע, והמספר הרב ביותר של מבנים לשימור מטעם אונסק"ו.
  • איטליה היא המדינה הראשונה בעולם אשר הנהיגה, בשנת 2020, חובת לימודים בכל מערכת החינוך בנושא משבר האקלים.

עד מלחמת העולם השנייה הייתה איטליה ארץ חקלאית ביסודה, וכלכלתה נפגעה קשות בשנות המלחמה. לאחר המלחמה התפתחה הכלכלה במהירות, ואיטליה הפכה למעצמה תעשייתית. כיום הכלכלה האיטלקית היא אחת מהגדולות והמגוונות בעולם. מצד אחד היא נשענת על תחום השירותים המפותח – בעיקר התיירות והמסחר, ומצד שני על היצוא התעשייתי, המהווה את המקור המרכזי לגידול בתוצר. איטליה נמנית על ארגון המדינות המתועשות (G7). הענפים המובילים הם תעשיית הרכב, התעשייה הכימית, טקסטיל, עיבוד מזון, יין וקוסמטיקה. הרוב הגדול של החברות הן קטנות ובינוניות, מה שהופך אותן לחברות מתמחות ומקנה להן יכולות טובות בייצוא ושיווק בינלאומי.

כחלק מחברותה באיחוד האירופי, איטליה כלולה בכל ההסכמים שבין ישראל לאיחוד. בנוסף קיימים בין ישראל לאיטליה הסכמי סחר ומו"פ, ושתי המדינות מקיימות ביניהן סחר מגוון, החל מתחום התעשייה ועד לתחום התקשורת והמחשוב. החדשנות הטכנולוגית הישראלית מוערכת מאוד באיטליה, אשר רואה בה גורם חשוב בשמירה על יכולות היצוא הגבוהות שלה. היחסים הבין-מדינתיים הפעילים, הכלכלה המגוונת והבסיס המדעי וההנדסי המעולה הקיים באיטליה הופכים אותה לכר נרחב לפעילות עבור חברות ישראליות המעוניינות לפעול באירופה ובשוק הבינלאומי בכללו.

מידע כללי


סוג חברה

Limited Liability Company (SRL)

חוק חברות רלוונטי

Italian Civil Code, 1942

חובת משרד מקומי

יש חובה

שפת מסמכי התאגדות

איטלקית

פיננסים ומיסוי


מטבע סטנדרטי

EUR

שיעור מס חברות

24%

הון מניות סטנדרטי

10,000 EUR

בעלי תפקידים


מזכיר החברה (Secretary)

 
חובת מינוי מזכיר לחברה

אין חובה

חובת מינוי מזכיר מקומי

אין חובה

סוג הישות היכול לכהן כמזכיר לחברה

לא רלוונטי

דירקטור

 
חובת מינוי דירקטור

ישנה חובה

חובת מינוי דירקטור מקומי

אין חובה

מינימום דירקטורים

1

סוג הישות היכול לכהן כדירקטור

יחיד

בעל מניות

 
חובת רישום בעל מניות

ישנה חובה

חובת רישום בעל מניות מקומי

אין חובה

מינימום בעלי מניות

1

סוג יישות היכול להירשם כבעל מניות

יחיד ו/או חברה

סוג מניות

מניות שמיות

נגישות המידע


נגישות המידע ברשם החברות

מידע אודות בעלי תפקידים בחברה נגיש לציבור

אסיפה שנתית ודיווח


חובת אסיפה שנתית

ישנה חובה

חובת הכנת דו"חות כספיים

ישנה חובה

חובת הגשת דו"חות כספיים

ישנה חובה

לחץ להשוואה בין מדינות

לצפייה במפת איטליה ב-Google Maps

Say
Hello
פרסום נא להזין טלפון חוקי
CONTACT US:
chat