הקמת חברה בהולנד

הולנד נמצאת בצפון מערב אירופה, בצפונה ומערבה היא גובלת בים הצפוני, בדרומה בלגיה ובמזרחה גרמניה. הולנד נחשבת דמוקרטיה פרלמנטרית, אך היא למעשה חלק ממלוכה, כאשר רק ב-2013 הוכתר המלך החדש ווילם אשר החליף את אמו ביאטריקס שפרשה מתפקידה. הולנד היא מהמדינות הקטנות באירופה, היא בין הצפופות מבחינת אוכלוסייה ונחשבת בין המתקדמות בעולם מבחינת שלטון, שקיפות, כלכלה, זכויות אזרח ויתר היבטים ההופכים אותה למדינה בעלת רמת חיים גבוהה מאוד. ההיסטוריה של הולנד שזורה באופן הדוק בהיסטוריה של אירופה כולה, כאשר המדינה היא חברה מייסדת של האיחוד האירופי, נאט"ו, ה-OECD ושל ארגון הסחר הבינלאומי.

הולנד מאופיינת בגיאוגרפיה שטוחה ונמוכה. כל שטח המדינה נמצא קרוב מאוד לגובה פני הים, ומציע נופי מישורים אירופיים קלאסיים, שטחים ירוקים ועיירות ציוריות לצד ערים גדולות ומפותחות. למרות שאמסטרדם היא העיר המזוהה ביותר עם הולנד, למעשה בירתה היא האג. אוכלוסיית המדינה מונה כמעט 17 מיליון איש. השפה הרשמית בהולנד היא הולנדית, אך הרוב המוחלט של התושבים דובר אנגלית מצוינת, עובדה המקלה על תהליכי הקמת חברה בהולנד.

  • משמעות שם המדינה Netherlands בשפות הולנדית ואנגלית היא "ארצות השפלה". ממלכה זו מונה 12 מחוזות בשטחה הגיאוגרפי, כאשר "הולנד", שמה השגור של המדינה בשפה העברית, הוא שמו של מחוז אחד מבין ה-12. בנוסף לאלו מונה ממלכת ארצות השפלה עוד 3 איים בקריביים.
  • חלק ניכר משטחה של הולנד נמצא מתחת לפני הים, ומוגן בפני הצפה באמצעות מערכת סכרים. שטחים אלה היו בעבר מכוסים בחלקם במי ים, ועברו תהליך של ייבוש בכדי ליצור קרקע להתיישבות.
  • ההולנדים ידועים בחדשנותם ובהצטיינותם בתחומים רבים, כך ניתן למנות אנשי תרבות חשובים כגון ואן-גוך, רמברנדט או ורמיר, ספורטאים מובילים, פוליטיקאים חדשניים, וכן חברות דוגמת פיליפס שהמציאה את קלטת האודיו והווידאו, את הקומפקט דיסק וה-CD-ROM, וכן שורה של חידושים בתחום התאורה.

כלכלת הולנד הינה מתקדמת ומפותחת מאוד, מהווה שחקן חשוב בכלכלה האירופית ואינה חלק ממשבר החובות האירופי. כלכלת המדינה היא ה-24 בגודלה בעולם מבחינת תמ"ג ותוצר לנפש עם 709 מיליארד דולר תמ"ג ו-42,000$ תוצר לנפש. המטבע בהולנד הוא כמובן האירו. מגזרים חשובים לכלכלת המדינה הם מסחר ופיננסים, חקלאות מתקדמת, תעשייה, תיירות ומסחר ימי – כאשר נמל רוטרדם הוא הגדול והעמוס ביותר באירופה. אמסטרדם היא הבירה הפיננסית והעסקית של הולנד ובמדינה רשומות כמה מהחברות הגדולות בעולם במגוון תחומים (Shell, פיליפס, ING, יוניליבר ועוד).

מידע כללי


סוג חברה

BV - Netherlands Besloten Vennootschap

חוק חברות רלוונטי

The Flex, BV Act 2012

חובת משרד מקומי

ישנה חובה לספק לרשויות כתובת משרד מקומי

שפת מסמכי התאגדות

הולנדית

פיננסים ומיסוי


מטבע סטנדרטי

אירו (EUR)

שיעור מס חברות

15% על הכנסה עד 395,000 אירו 15% על הכנסה מעל 395,000 אירו

הון מניות סטנדרטי

0.01 EUR

בעלי תפקידים


מזכיר החברה (Secretary)

 
חובת מינוי מזכיר לחברה

אין חובה

חובת מינוי מזכיר מקומי

אין חובה

סוג הישות היכול לכהן כמזכיר לחברה

לא רלוונטי

דירקטור

 
חובת מינוי דירקטור

ישנה חובה

חובת מינוי דירקטור מקומי

אין חובה

מינימום דירקטורים

1

סוג הישות היכול לכהן כדירקטור

יחיד ו/או חברה

בעל מניות

 
חובת רישום בעל מניות

ישנה חובה

חובת רישום בעל מניות מקומי

אין חובה

מינימום בעלי מניות

1

סוג יישות היכול להירשם כבעל מניות

יחיד ו/או חברה

סוג מניות

מניות שמיות

נגישות המידע


נגישות המידע ברשם החברות

המידע אודות בעלי התפקידים בחברה עשוי להיות נגיש לציבור למשל במצב בו לחברה בעל מניות יחיד

אסיפה שנתית ודיווח


חובת אסיפה שנתית

ישנה חובה

חובת הכנת דו"חות כספיים

ישנה חובה

חובת הגשת דו"חות כספיים

ישנה חובה

לחץ להשוואה בין מדינות

לצפייה במפת הולנד ב-Google Maps

Say
Hello
פרסום נא להזין טלפון חוקי
CONTACT US:
chat