הקמת חברה בסקוטלנד

סקוטלנד ממוקמת בצפון האי הבריטי, כאשר מדרומה נמצאת אנגליה ומיתר צדדיה היא מוקפת ים - האוקיאנוס האטלנטי, הים הצפוני, התעלה הצפונית והים האירי. בנוסף לשטח היבשתי העיקרי של המדינה, סקוטלנד כוללת גם כ-790 איים קטנים. המדינה ידועה בזכות נופיה המרהיבים, אגמיה הקסומים, חופי הים הארוכים והמפורצים והטירות העתיקות שבה.

סקוטלנד הוקמה בימי הביניים כממלכה עצמאית, אך החל מהמאה ה-18 היא הוכנסה תחת כפני הממלכה המאוחדת של בריטניה הגדולה, לצד וויילס וצפון אירלנד. הקמת חברה בסקוטלנד מעניקה ליזם גישה לשווקים נרחבים, באשר היא מהווה נקודת כניסה הן לשוק הבריטי והן לשוק האירופי ואף מחוצה לו. 

בירת סקוטלנד ומקום מושב הפרלמנט היא העיר אדינבורו, בעוד העיר הגדולה ביותר היא גלזגו. השפה המדוברת היא אנגלית, הנהגית במבטא מקומי אופייני ומיוחד. בסקוטלנד חיים כ-5.4 מיליון תושבים והמטבע במדינה הוא הליש"ט.

  • סוגיית השתייכות לממלכה המאוחדת של בריטניה מהווה עניין מרכזי בסקוטלנד, והעם נחלק בין התומכים בהישארות לעומת השואפים להיפרדות ויציאה לדרך עצמאית מלאה. ב-2014 נערך משאל עם בנושא וברוב של 55% בלבד הוחלט להישאר חלק מבריטניה.
  • אמרת "סקוטי" – אמרת קמצן. זו אחת הסטיגמות המוכרות ביותר לגבי הסקוטים, הרווחת בפולקלור הבריטי וממנו נפוצה לכל העולם. מקורה ביריבות הסמויה בין החלקים השונים המרכיבים את הממלכה המאוחדת של בריטניה. 
  • משקה הוויסקי כה מושרש בתרבות ובהיסטוריה הסקוטית, עד שהוא מכונה "המים של החיים". חלקו של הוויסקי הסקוטי בכלכלת המדינה מרשים ביותר. סקוטלנד היא יצרנית הוויסקי הגדולה בעולם, עם ייצוא בהיקף של 4.3 מיליארד ליש"ט בשנה, ותעשייה המספקת עבודה למאות אלפי עובדים.

מבחינה כלכלית מהווה סקוטלנד חלק בלתי נפרד מהאיחוד האירופי, והיא בולטת בייצוא תעשייה כבדה (פלדה, ספנות ופחם) למדינות האיחוד. מצבורי נפט גדולים שהתגלו בימה הצפוני תרמו ליציבות אנרגטית וביססו את עוצמתה הכלכלית. כיום משקיעה סקוטלנד משאבים רבים בתעשיות ההיי-טק והשירותים הפיננסים, והבירה אדינבורו נחשבת כיום לאחד המרכזים הפיננסיים הגדולים והמשפיעים באירופה. הקמת חברה בסקוטלנד מספקת הזדמנות לחדירה אל השווקים העולמיים בכלל ולשוק הבריטי והאירופאי בפרט.

מידע כללי


סוג חברה

Private Company Limited by shares

חוק חברות רלוונטי

Companies Act 2006

חובת משרד מקומי

ישנה חובה לספק לרשויות כתובת משרד מקומי

שפת מסמכי התאגדות

אנגלית

פיננסים ומיסוי


מטבע סטנדרטי

לירה שטרלינג (GBP)

שיעור מס חברות

19%

הון מניות סטנדרטי

GBP 1

בעלי תפקידים


מזכיר החברה (Secretary)

 
חובת מינוי מזכיר לחברה

אין חובה

חובת מינוי מזכיר מקומי

אין חובה

סוג הישות היכול לכהן כמזכיר לחברה

לא רלוונטי

דירקטור

 
חובת מינוי דירקטור

ישנה חובה

חובת מינוי דירקטור מקומי

אין חובה

מינימום דירקטורים

1

סוג הישות היכול לכהן כדירקטור

יחיד ו/או חברה

בעל מניות

 
חובת רישום בעל מניות

ישנה חובה

חובת רישום בעל מניות מקומי

אין חובה

מינימום בעלי מניות

1

סוג יישות היכול להירשם כבעל מניות

יחיד ו/או חברה

סוג מניות

מניות שמיות

נגישות המידע


נגישות המידע ברשם החברות

מידע אודות בעלי המניות נגיש לציבור

אסיפה שנתית ודיווח


חובת אסיפה שנתית

אין חובה

חובת הכנת דו"חות כספיים

ישנה חובה

חובת הגשת דו"חות כספיים

ישנה חובה

לחץ להשוואה בין מדינות

לצפייה במפת סקוטלנד ב-Google Maps

Say
Hello
פרסום נא להזין טלפון חוקי
CONTACT US:
chat