הקמת חברה בהונג-קונג

הונג-קונג נחשבת לאזור מנהלי מיוחד של סין, כחלק מהמודל של "מדינה אחת - שתי שיטות" (שלטון סיני ריכוזי המאפשר בכל זאת חופש כלכלי ותפעולי להונג-קונג), לכן אזור צפוף ומפותח זה נחשב לשער הכלכלי לסין בפרט ולאסיה בכלל. הונג-קונג ממוקמת לחופה הדרומי של סין, כאשר הטריטוריה כוללת כמה איים וכן שטח יבשתי קטן, מוקפת בדלתא של נהר הפנינה וים סין הדרומי. הונג-קונג הפכה למושבה בריטית לאחר מלחמות האופיום (מלחמות בין בריטניה לסין על סחר ושליטה) של 1840-1860 והייתה שייכת לבריטניה עד מסירתה חזרה לסין ב-1997, למעט תקופה קצרה של כיבוש יפני במלחמת העולם השנייה. הקמת חברה בהונג-קונג מציעה שפע של יתרונות עבור פעילויות עסקיות במזרח.

בהונג-קונג מונהגת שיטת ממשל ופוליטיקה שונה מאשר בסין כולה, כך שהאזור עצמאי במובנים רבים מאוד ולמעשה נותר כמעט ללא שינוי מבחינה כלכלית ומנהלתית מאז ימי שלטון הבריטים – עובדה המקלה מאוד על עשיית עסקים ורישום חברות בהונג-קונג, בפרט בהשוואה לסין עצמה. מבחינה תרבותית, כלכלית ודמוגרפית הונג קונג מוגדרת כנקודה בה המזרח פוגש את המערב, וזו אכן הגדרה מדויקת למקום מיוחד ודינמי זה.

  • שטחה הכולל של הונג-קונג הוא 1,104 קמ"ר. בצירוף עם נתון גודל האוכלוסייה המונה מעל 7 מיליון תושבים, הונג-קונג היא אחד המקומות הצפופים ביותר בעולם.
  • בניגוד לתפיסה ובמובנים רבים גם למציאות בסין עצמה, החוק בהונג-קונג מבוסס על החוק האנגלי ולכן היא ידועה ברמה גבוהה של זכויות אזרח וחירויות לתושבים המתגוררים בה. זהו חלק מסוד ההצלחה של הונג-קונג כמוקד פעילות עסקית וכאזור בו מגוון אדיר של עובדים מכל העולם וחברות גלובליות.
  • למרות המיקום הלא שגרתי, בהונג-קונג היסטוריה יהודית ענפה ועד היום יש במקום קהילה יהודית מגוונת, פעילויות דתיות, 4 בתי כנסת, בית קברות יהודי ואפילו מסעדות יהודיות.

בהונג-קונג מטבע מקומי עצמאי, הדולר ההונג-קונגי, התמ"ג של האזור עצום ביחס לגודלו ועומד על כ-360 מיליארד דולר, כאשר התוצר לנפש הוא מעל 50,000$. הונג-קונג היא אחד ממרכזי המסחר והפיננסים הגדולים בעולם וכנראה החשוב ביותר באסיה כיום, כאשר חשיבותו נובעת מהיותו המרכז המחבר בין סין למערב ובין המזרח כולו למערב. כלכלת האזור מאופיינת בסביבה עסקית נוחה ומזמינה מאוד, מדיניות מיסוי נמוכה וסחר חופשי – לא מונהגים מיסי יבוא למשל. תקנות המס פשוטות והמיסוי נמוך: מקסימום 15% מס על הכנסה ממשכורת בהונג-קונג, ו - 16.5% מס חברות על רווחים. הכנסות שמקורן מחוץ להונג-קונג נחשבות מס רווחי הון ואינן ממוסות. בהונג קונג בורסה גדולה וחשובה מאוד לכלכלה העולמית ומגוון אפשרויות לרישום חברות זרות.

חברות זרות הנרשמות בהונג קונג נהנות ממס חברות בשיעור 0% על הכנסותיהן המגיעות מחוץ להונג קונג, גם אם התשלום מתקבל בהונג קונג. בנוסף לכך נהנות חברות offshore בהונג קונג מנגישות גבוהה לשווקי אסיה המתפתחים. על חברות זרות הנרשמות בהונג קונג מוטלת חובת הגשת חשבון מבוקר וכן עליה להגיש דיווח שנתי אודות בעלי המניות המחזיקים במניות החברה.

מידע כללי


סוג חברה

Private Limited

חוק חברות רלוונטי

Companies Ordinance (Cap. 622 as amended in 2014)

חובת משרד מקומי

ישנה חובה לספק לרשויות כתובת משרד מקומי

שפת מסמכי התאגדות

אנגלית וסינית

פיננסים ומיסוי


מטבע סטנדרטי

דולר הונג-קונגי (HKD)

שיעור מס חברות

0% על הכנסות שמקורן בפעילות מחוץ להונג-קונג

הון מניות סטנדרטי

10,000 HKD

בעלי תפקידים


מזכיר החברה (Secretary)

 
חובת מינוי מזכיר לחברה

ישנה חובה

חובת מינוי מזכיר מקומי

ישנה חובה

סוג הישות היכול לכהן כמזכיר לחברה

יחיד ו/או חברה

דירקטור

 
חובת מינוי דירקטור

ישנה חובה

חובת מינוי דירקטור מקומי

אין חובה

מינימום דירקטורים

1

סוג הישות היכול לכהן כדירקטור

יחיד ו/או חברה

בעל מניות

 
חובת רישום בעל מניות

ישנה חובה

חובת רישום בעל מניות מקומי

אין חובה

מינימום בעלי מניות

1

סוג יישות היכול להירשם כבעל מניות

יחיד ו/או חברה

סוג מניות

מניות שמיות

נגישות המידע


נגישות המידע ברשם החברות

מידע אודות בעלי התפקידים בחברה נגיש לציבור

אסיפה שנתית ודיווח


חובת אסיפה שנתית

אין חובה

חובת הכנת דו"חות כספיים

ישנה חובה

חובת הגשת דו"חות כספיים

ישנה חובה

לחץ להשוואה בין מדינות

לצפייה במפת הונג-קונג ב-Google Maps

Say
Hello
פרסום נא להזין טלפון חוקי
CONTACT US:
chat