סליקה בחו"ל

מהי סליקה?

סליקת כרטיס אשראי הינה תהליך זיהוי הלקוח ואישור העסקה שעל הפרק על ידי חברת האשראי, אשר תוצרו מתן ערובה לבית העסק, כי ביכולתו של הלקוח לשלם תמורת המוצר או השירות אותו רכש.

חדירתה של רשת האינטרנט לכל נדבך בחיינו הובילה לגידול אדיר במספר ערוצי המסחר האלקטרוניים (כיום כמעט לכל בית עסק ישנו אתר אינטרנט), וכתוצאה מכך לקפיצת מדרגה משמעותית בכל תחום התשלומים המקוונים (תשלומים אונליין באתר האינטרנט של בית העסק). חברות סליקה רבות קמו בתקופה זו על מנת לתת מענה לצרכי השוק ולאפשר לשני הצדדים, הקונה והמוכר, לבצע עסקאות בטוחות באופן נוח ומהיר.

מדו"ח של ה-OECD משנת 2015 בנושא כלכלה מקוונת עולה, כי נתח המכירות המתבצע באמצעות מסחר מקוון עומד על 17.1% מהמחזור הכולל של מדינות אשר נתוניהן מדווחים לארגון, וכי 90% משווי המסחר המקוון מגיע מעסקאות בין עסקים (B2B), המתבצעות באמצעות יישומי החלפת נתוני מידע אלקטרוניים (EDI).

הקמת פעילות מסחרית בינלאומית מורכבת ממספר שלבים מקדימים:

  • קביעת שוק היעד - לשם רכישת ניסון וידע, ההמלצה היא לפנות לשוק יחיד ומרכזי: ארה"ב, אירופה בכלל,, ושווקים מרכזיים כגון אנגליה או גרמניה בפרט.
  • הקמת מערך שירות ומכירה – על מערך השירות והמכירה להיות מותאם לשוק היעד הנבחר, כאשר ההתאמה נפרסת על שלל תחומים החל מאנשי שירות דוברי שפות המאפיינות את שוק היעד, המספקים מענה בשעות הפעילות הרלוונטיות, ועד הפעלת אתר אינטרנט ידידותי למשתמש המפרט בהרחבה אודות החברה, המוצרים אותם היא מציעה לקנייה ותנאי השימוש.
  • אמצעי תשלום - בטרם קביעת אמצעי התשלום אותו תרצו להציע ללקוחותיכם, נדרשת עבודת הכנה מקדימה אודות אמצעי התשלום המקובלים בשוק היעד הנבחר. ישנן מדינות בהן שיטת התשלום המקובלת הינה העברה בנקאית, בעוד שמדינות אחרות אינן מאפשרות לבצע תשלומים בכרטיסי אשראי בינלאומיים.
  • ממשק טכנולוגי - חברות הסליקה אמונות על קבלת תשלומים והעברתם לחשבון הבנק של החברה. על מנת ליצור ממשק עבודה מוגן ובטוח לתמיכה בפעולות פיננסיות מקוונות, מרבית חברות הסליקה מפעילות דפי תשלום מאובטחים, אותם ניתן להתאים לצרכי החברה.
  • ניהול סיכונים – מעבר ליתרונות הגלומים במסחר מקוון, ישנם מספר חסרונות, העיקרי שבהם הוא היעדר ההיכרות עם הלקוח אשר עלול להוביל להשלכות, כגון ביטול עסקה או הכחשתה, ולעיתים אף לסגירת החשבון. על מנת להימנע ממצבים אלו, חברות סליקה רבות מפעילות מערכות פיקוח המאפשרות ניטור סיכונים ומעקב אחר עסקאות "חשודות".
  • הקמת חברה בחו"ל - חברות הסליקה מגבילות את עבודתן אל מול חברות הממוקמות במדינות בהן נמצאים הבנקים הסולקים. מרבית הבנקים הסולקים נמצאים במדינות מרכזיות באירופה, ועל כן הקמת חברה באחת ממדינות אלו תקל באופן משמעותי על ההתנהלות אל מול חברת הסליקה.

מליוס מתמחה במציאת פתרונות איכותיים, יעילים ויצירתיים להקמת מבנים משפטיים בכ- 100 מדינות ברחבי העולם תוך התאמה אישית לזהות הלקוח, אופי פעילותו, האיזור הגאוגרפי בו הוא פועל ולדרישות הייחודיות שלו.

Say
Hello
פרסום נא להזין טלפון חוקי
CONTACT US:
chat