הקמת חברה באוסטרליה

אוסטרליה היא המדינה המרכזית באזור אוקיאניה, היא למעשה יבשת בפני עצמה והמדינה השישית בגודלה בעולם. אוסטרליה ממוקמת בין האוקיינוס ההודי לדרום האוקיינוס השקט, שכנותיה הקרובות ביותר הן אינדונזיה בצפון מערב, טימור במזרח, פפואה בצפון, איי שלמה, ונואטו וקלדוניה החדשה במזרח וניו זילנד בדרום-מזרח. המתיישבים הראשונים הגיעו לאוסטרליה לפני למעלה מ-40,000 שנה, ואלו הם האבוריג'ינים של ימינו. הבריטים, בראשות קפטן ג'יימס קוק, הגיעו לאי ב-1770. השפה הרשמית במדינה היא אנגלית, כאשר האוסטרלים דוברים את השפה בעגה וסגנון ייחודיים להם. הקמת חברה באוסטרליה היא תהליך מסודר ונוח, עם שפע יתרונות לפעילויות עסקיות באזור אסיה-פסיפיק, כגון תשתיות פיננסיות וטכנולוגיות מתקדמות, סביבה עסקית אידיאלית לאסיה-פסיפיק ושוק הון מקומי מפותח מאוד.

בירת אוסטרליה היא קנברה הקטנה השוכנת בין מלבורן לסידני, כאשר שתי האחרונות הן הערים המרכזיות של המדינה. אוסטרליה מורכבת למעשה משש מדינות ועוד מספר טריטוריות. המדינות הן ניו סאות' וויילס, ויקטוריה, קווינסלנד, דרום אוסטרליה, מערב אוסטרליה והאי הדרומי טסמניה. הטריטוריה הצפונית וטריטוריית עיר הבירה משלימות את הפדרציה. אוסטרליה מאופיינת ברובה באקלים יבש ומדברי – רוב מרכז המדינה הוא מדבר. עקב גודלה העצום האקלים שונה מאוד מאזור לאזור באזורים החיצוניים של המדינה , מטרופי בצפון ועד ממוזג בדרום.

מעצם היותה אי ענק, אוסטרליה מציעה חופים ארוכים ומרהיבים, כאשר תרבות החוף והים מהווה חלק בלתי נפרד מהעם האוסטרלי. במדינה כמה מהחופים הנחשבים לטובים בעולם, בעיקר במחסום השונית הגדול שבחוף המזרחי.

התיירות באוסטרליה מהווה מקור הכנסה חשוב לכלכלה המקומית. היא מאופיינת בתיירות חופים, אתרים מרהיבים ומיוחדים במינם במדבר המבודד (דוגמת ULURU), נסיעות ארוכות (דוגמת מישור הנאלרבור), ובאופן כללי שוררת באוסטרליה אווירה מיוחדת שלא ניתן למצוא במדינות אחרות.

אוסטרליה מבודדת מיבשות אחרות, מציאות שיצרה במקום חיי טבע ייחודיים. עובדה זו באה לידי ביטוי בעיקר בחיות הבר, שרבות מהן ניתן למצוא רק באוסטרליה, דוגמת הקנגורו, דב הקואלה, לטאות שונות, סוגי נחשים שונים והפלטיפוס.

אוסטרליה מוגדרת כמונרכיה חוקתית, מכיוון שהיא שייכת לבריטניה, ומלכת בריטניה עומדת בראש המדינה באופן רשמי. בפועל המדינה מתנהלת באופן עצמאי וריבוני בכל ענייניה הפנימיים והחיצוניים, כך שההשתייכות לבריטניה הינה סמלית והיסטורית בלבד.

  • אוסטרליה מדורגת במקום ה-230 בעולם מבחינת צפיפות האוכלוסין. שטחה של מערב אוסטרליה, המדינה הגדולה ביותר באוסטרליה, קרוב לשטחה הכולל של הודו, אך מתגוררים בה כ-2.5 מיליון תושבים בלבד.
  • שיגעון לאומי באוסטרליה הוא ספורט הייחודי למדינה, ה-Australian Rules Football, משחק הדומה לרוגבי, אך הוא מקורי ומשוחק רק באוסטרליה. הספורט המהיר והמרתק הזה, נקרא בפי המקומיים Footy, כולל ליגה פעילה, בכל קבוצה 18 שחקנים, וצפייה בו היא בהחלט חוויה.
  • העיירה אליס ספרינג נמצאת ממש בלב אוסטרליה, היא מדברית ומהווה נקודת יציאה לאתרים חשובים, כגון ULURU, kings Canyon או Kata Tjuta. בספטמבר כל שנה נערך בעיירה מירוץ משעשע במיוחד המתאר היטב את הרוח האוסטרלית. זהו מירוץ סירות הנערך על הקרקע היבשה של נהר טוד (Todd River), כאשר את הסירות המשתתפים סוחבים בידיהם. מתקנים משעשעים נבנים במיוחד לרגל האירוע, המושך אליו מקומיים ותיירים רבים.
  • ההערכה היא שהאבוריג'ינים של אוסטרליה הינם צאצאיהם של בני שבטים מדרום-מזרח אסיה, אשר חצו גשרים יבשתיים שהתקיימו באזור בעבר, וחיברו בין מדינות המקור לאוסטרליה. הם היו מנותקים מהעולם במשך כ-40,000 שנה, מה שעשוי להסביר את הייחודיות הפיזית והתרבותית שלהם.

כלכלת אוסטרליה הינה כלכלת שוק מפותחת מאוד, כאשר המדינה נחשבת לאחת העשירות בעולם, ומדורגת במקום ה- 12 מבחינת גודל הכלכלה המקומית. המטבע המקומי הוא הדולר האוסטרלי, המציג חוזק משמעותי בשנים האחרונות. התמ"ג של אוסטרליה הוא 1.4 טריליון דולר (USD), והתוצר לנפש הוא כ-44,000 דולר (USD). לאורך השנים כלכלת אוסטרליה התפתחה ככלכלה עם היקפי צריכה גדולים, מגזר פיננסי גדול, תעשייה וכדומה, אך את עיקר הצמיחה וההון מייצרים משאבי הטבע הרבים במדינה. באוסטרליה מרבצי פחם עצומים, עפרות ברזל, זהב ומשאבי טבע רבים נוספים, המיוצאים בהיקפים אדירים מדי שנה. המרכזים הפיננסיים ממוקמים בסידני ומלבורן.

מידע כללי


סוג חברה

Proprietary Limited (PTY Ltd)

חוק חברות רלוונטי

Corporations Act 2001

חובת משרד מקומי

ישנה חובה לספק לרשויות כתובת משרד מקומי

שפת מסמכי התאגדות

אנגלית

פיננסים ומיסוי


מטבע סטנדרטי

דולר אוסטרלי (AUD)

שיעור מס חברות

30%

הון מניות סטנדרטי

1,000 AUD

בעלי תפקידים


מזכיר החברה (Secretary)

 
חובת מינוי מזכיר לחברה

אין חובה

חובת מינוי מזכיר מקומי

אין חובה

סוג הישות היכול לכהן כמזכיר לחברה

לא רלוונטי

דירקטור

 
חובת מינוי דירקטור

ישנה חובה

חובת מינוי דירקטור מקומי

ישנה חובה

מינימום דירקטורים

1

סוג הישות היכול לכהן כדירקטור

יחיד

בעל מניות

 
חובת רישום בעל מניות

ישנה חובה

חובת רישום בעל מניות מקומי

אין חובה

מינימום בעלי מניות

מינימום – 1, מקסימום 50 (שאינם עובדי החברה)

סוג יישות היכול להירשם כבעל מניות

יחיד ו/או חברה

סוג מניות

מניות שמיות

נגישות המידע


נגישות המידע ברשם החברות

מידע אודות בעלי התפקידים בחברה נגיש לציבור

אסיפה שנתית ודיווח


חובת אסיפה שנתית

אין חובה

חובת הכנת דו"חות כספיים

ישנה חובה

חובת הגשת דו"חות כספיים

ישנה חובה

לחץ להשוואה בין מדינות

לצפייה במפת אוסטרליה ב-Google Maps

Say
Hello
פרסום נא להזין טלפון חוקי
CONTACT US:
chat