הקמת חברה בפינלנד

פינלנד שוכנת בצפון אירופה, בגוש המדינות הסקנדינביות, ותחומה על ידי הים הבלטי בדרום־מערב, המפרץ הבוטני במערב והמפרץ הפיני בדרום. שמה הפיני המקורי הוא סואומי, שפירושו "אדמת ביצה". השם פינלנד המוכר לכולנו מקורו בשפה השוודית, ומשמעותו "ארץ משובחת". לאורך ההיסטוריה השתייכה המדינה לממלכת שוודיה, נכבשה במאה ה-19 ע"י הקיסרות הרוסית, ולאחר המהפכה הקומוניסטית של 1917 הכריזה על עצמאותה. ב-1995 צורפה המדינה לאיחוד האירופי והיא מהווה חלק מגוש היורו. הקמת חברה בפינלנד מאפשרת גישה יעילה לשוק האירופאי והסקנדינבי ומציעה תשתית עסקית, פיננסית וטכנולוגית ברמה גבוהה ביותר.

פינלנד ניתנת פעמים רבות כדוגמא להצלחה כלכלית המשלבת חברות וגופים קפיטליסטיים עם מדיניות סוציאל-דמוקרטית בה הממשלה פועלת למען אזרחיה. לא פלא שתושביה נמנים עם האזרחים המאושרים בעולם! בירתה של פינלנד והעיר הגדולה במדינה היא הלסינקי. אוכלוסיית המדינה מונה כ-5.5 מיליון תושבים, ומרביתם מרוכזים בחלקה הדרומי של המדינה בשל האקלים הנוח. 

  • תאגיד התקשורת נוקיה, בעבר השם המוביל בתעשיית הסלולר העולמית וכיום זיכרון עמום מהעבר הטכנולוגי, סיפק לפינלנד חלק מדהים של 4% מהתמ"ג. לאחר קריסת המותג ספגה כלכלת פינלנד מכה קשה, אך לאחר מספר שנים התאוששה מהמיתון יצירת מנועי צמיחה אחרים.
  • בין השנים 2017-2019  נערך בפינלנד ניסוי חברתי של "הכנסה בסיסית לכל", במסגרתו זכו 2,000 מובטלים להכנסה קבועה, במטרה לבחון האם שיטה זו תהווה תמריץ לכניסה לשוק העבודה ולהשתלבות בחיים נורמטיביים, אולם הניסוי לא הוכיח את יעילות השיטה. 
  • בפינלנד נערכת מדי שנה תחרות בה הבעל נושא את אשתו על גבו במסלול מיוחד הכולל מעבר בתוך מים. הפרס הראשון הוא משקל האישה בבירה!
  • בפינלנד יש יותר סאונות מאשר מכוניות. מעל 2 מיליון סאונות בבתים פרטיים ובבתי עסק – כולל סניף ברגר קינג עם סאונה בתוכו.

כלכלת פינלנד כיום הינה מתקדמת, משוכללת, ותחרותית מאוד. וזאת למרות התדמית הסוציאל דמוקרטית של מדינת רווחה, אשר לרוב אינה מתיישבת תפיסתית עם השוק החופשי. המיגזר התעשייתי תופס נתח משמעותי מכלכלת המדינה, החל מתעשייה מסורתית יציבה ומוערכת וכלה בתעשיית טכנולוגיה מתקדמת וחדשנית. התמ"ג של פינלנד גבוה מאוד, כמו גם התוצר לנפש, שהינו מהגבוהים במערב אירופה. על אף המשברים הפיננסיים של העשור האחרון, המגזר הפיננסי בפינלנד הצליח לשמור על יציבותו, וכאמור המדינה הצליחה לצאת בצורה מרשימה מההאטה הכלכלית העולמית והמקומית. רמות השכר בפינלנד גבוהות וההון האנושי במדינה איכותי ועתיר השכלה. תנופת היזמות והסטארט-אפ סוללת תשתית נוחה ומזמינה ליזמים ותאגידים המעוניינים בהקמת חברה בפינלנד. 

מידע כללי


סוג חברה

Limited Liability Company

חוק חברות רלוונטי

Limited Liability Companies Act (2006)

חובת משרד מקומי

אין חובה

שפת מסמכי התאגדות

פינית

פיננסים ומיסוי


מטבע סטנדרטי

אירו (EUR)

שיעור מס חברות

15%

הון מניות סטנדרטי

פרטית – EUR 2,500 ציבורית – 80,000 EUR משולמים מראש

בעלי תפקידים


מזכיר החברה (Secretary)

 
חובת מינוי מזכיר לחברה

אין חובה

חובת מינוי מזכיר מקומי

אין חובה

סוג הישות היכול לכהן כמזכיר לחברה

לא רלוונטי

דירקטור

 
חובת מינוי דירקטור

ישנה חובה

חובת מינוי דירקטור מקומי

אין חובה

מינימום דירקטורים

1

סוג הישות היכול לכהן כדירקטור

יחיד

בעל מניות

 
חובת רישום בעל מניות

ישנה חובה

חובת רישום בעל מניות מקומי

אין חובה

מינימום בעלי מניות

1

סוג יישות היכול להירשם כבעל מניות

יחיד ו/או חברה

סוג מניות

מניות שמיות

נגישות המידע


נגישות המידע ברשם החברות

מידע אודות בעלי תפקידים בחברה נגיש לציבור

אסיפה שנתית ודיווח


חובת אסיפה שנתית

ישנה חובה

חובת הכנת דו"חות כספיים

ישנה חובה

חובת הגשת דו"חות כספיים

ישנה חובה

לחץ להשוואה בין מדינות

לצפייה במפת פינלנד ב-Google Maps

Say
Hello
פרסום נא להזין טלפון חוקי
CONTACT US:
chat