הקמת חברה בצרפת

צרפת שוכנת במערב אירופה, והיא נושקת לחופי האוקיינוס האטלנטי, הים התיכון והים הצפוני. צרפת גובלת במדינות בלגיה, לוקסמבורג, שוויץ, איטליה, ספרד ואנדורה, ובעלת חיבור יבשתי מלאכותי עם אנגליה, באמצעות מנהרה העוברת מתחת לתעלת למאנש. בנוסף, יש לה חמישה חבלים מעבר לים המהווים מחוזות רשמיים - גוואדלופ, מרטיניק, גינאה הצרפתית, ראוניון ומיוט.

ההיסטוריה של צרפת שזורה במהפכות שלטוניות, שהמפורסם ביותר מביניהם הוא המהפכה הצרפתית. שפרצה ב-1789. מהפכה זו חוללה שינויים מהותיים בסדרי החברה והממשל, העניקה לאזרחים יכולת השפעה פוליטית ומהווה ציון דרך בתולדות העולם המודרני.

לצרפת תפקיד רב-השפעה בזירה הבינלאומית בזכות מעמדה הדומיננטי באיחוד האירופי והיותה חברה קבועה במועצת הביטחון של האו"ם, בנאט"ו ובמועצות המדינות המתועשות G-7 ו G-20. עם הצטרפותה לגוש האירו בראשית 1999 החליף מטבע האירו את הפרנק הצרפתי המסורתי. יחסי הסחר בין צרפת וישראל יציבים וענפים, ושיתוף הפעולה מתפרס על פני מגוון תחומים, החל מענפי החדשנות הטכנולוגית וכלה בתוצרת חקלאית. כל אלו מהווים פלטפורמה רבת אפשרויות לגופים ישראליים המעוניינים להקים חברה בצרפת.

  • תחנת "פריז גאר דו נורד" היא תחנת הרכבת העמוסה ביותר בעולם, עם כ -190 מיליון נוסעים בשנה. היא גם מהעתיקות בעולם – התחנה הוקמה באמצע המאה ה-19, והמבנה שלה הוא יצירת אמנות מרהיבה בפני עצמה.
  • צרפת היא המדינה המתויירת בעולם, ומאות מיליוני תיירים פוקדים אותה מדי שנה.
  • ממציאים צרפתיים חתומים על כמה מההמצאות החשובות לאנושות כמו סרטי קולנוע, קופסאות שימורים וכתב ברייל.
  • החל מפברואר 2016 נאסר על סופרמרקטים להשליך מזון שלא נמכר, והם מחוייבים למסור אותו לצדקה.

הכלכלה הצרפתית היא השלישית בגודלה באירופה והשישית בגודלה בעולם. במיוחד בולטות בה חברות בינלאומיות מהגדולות בעולם בתחומי התשתיות - חשמל, מים ואנרגיה, וענף התחבורה הכולל את החברות הגדולות בעולם בתחום הרכבות, עם פרויקטים רבים מחוץ לצרפת עצמה, ואת יצרניות הרכב סיטרואן ופיז'ו. צרפת מהווה מעצמה עולמית בתחום מוצרי היוקרה, שהוא אחד המזוהים ביותר עם המדינה. ענף מרכזי נוסף הוא התיירות. כיעד התיירותי מס' 1 בעולם, מפרנסת תעשייה זו הרבה ענפי משנה ובהם תעופה, מלונאות, מסעדות, אירועים ועוד. לצד אלו, מהווה צרפת את יצרנית החקלאות הגדולה באירופה, בזכות השילוב בין שטחים פוריים בהיקף נרחב וסובסידיות נדיבות שמעניק האיחוד לחקלאים.

רמת המעורבות הממשלתית בכלכלה עודנה גבוהה, למרות העלייה בהפרטת חברות גדולות במהלך העשורים האחרונים, ונוכחותה גבוהה במיוחד במיגזרים כמו חשמל, תחבורה ציבורית ותעשיות ביטחוניות. תלותה של צרפת במקורות אנרגיה מתכלים נמוכה במיוחד בזכות השקעותיה הנרחבות בתחום הגרעין, ומרבית החשמל שלה מיוצר בתחנות כוח גרעיניות.

עבור חברות ישראליות, צרפת מהווה הזדמנות כלכלית מיוחדת במינה. בין שתי המדינות מתקיימים קשרי מסחר ושיתוף פעולה ענפים בתחומים רבים, וישראל נהנית ממוניטין משמעותי כמעצמת חדשנות.
הריכוז של חברות ענק מהמובילות בעולם, הפתיחות שלהן לטכנולוגיות חדשות והתשתית הקיימת של שיתופי פעולה, הופכים את צרפת ליעד מועדף עבור חברות ישראליות המחפשות גישה לשוקי אירופה.

מידע כללי


סוג חברה

Limited Liability Company (SARL)

חוק חברות רלוונטי

The French Commercial Code, December 19, 2002

חובת משרד מקומי

אין חובה

שפת מסמכי התאגדות

צרפתית

פיננסים ומיסוי


מטבע סטנדרטי

EUR

שיעור מס חברות

26.5%

הון מניות סטנדרטי

1 EUR

בעלי תפקידים


מזכיר החברה (Secretary)

 
חובת מינוי מזכיר לחברה

אין חובה

חובת מינוי מזכיר מקומי

אין חובה

סוג הישות היכול לכהן כמזכיר לחברה

לא רלוונטי

דירקטור

 
חובת מינוי דירקטור

ישנה חובה

חובת מינוי דירקטור מקומי

אין חובה

מינימום דירקטורים

1

סוג הישות היכול לכהן כדירקטור

יחיד

בעל מניות

 
חובת רישום בעל מניות

ישנה חובה

חובת רישום בעל מניות מקומי

אין חובה

מינימום בעלי מניות

1

סוג יישות היכול להירשם כבעל מניות

יחיד ו/או חברה

סוג מניות

מניות שמיות

נגישות המידע


נגישות המידע ברשם החברות

מידע אודות בעלי תפקידים בחברה נגיש לציבור

אסיפה שנתית ודיווח


חובת אסיפה שנתית

אין חובה

חובת הכנת דו"חות כספיים

ישנה חובה

חובת הגשת דו"חות כספיים

ישנה חובה

לחץ להשוואה בין מדינות

לצפייה במפת צרפת ב-Google Maps

Say
Hello
פרסום נא להזין טלפון חוקי
CONTACT US:
chat