הקמת חברה בדנמרק

דנמרק היא מדינה הנמצאת בצפון אירופה ומשתייכת לקבוצת המדינות הסקנדינביות, כאשר היא הדרומית ביותר מביניהן. דנמרק גובלת בגרמניה בדרום ובשבדיה ונורווגיה בצפון. לדנמרק קו חוף ארוך הפונה לים הצפוני ולים הבלטי. בנוסף, דנמרק שולטת על שתי מדינות חסות בצפון האוקיאנוס האטלנטי, על איי פארו הקטנה ועל גרינלנד העצומה בשטחה. בירתה של דנמרק היא העיר קופנהגן והשפה הרשמית היא דנית, אך כל התושבים המקומיים דוברי אנגלית שוטפת. המשק תחרותי ונהנה מרגולציה מינימאלית, עובדה המקלה מאוד על יזמים בינלאומיים ועל תהליכי הקמת חברה בדנמרק.

מבחינת אוכלוסייה, דנמרק הינה מדינה קטנה עם כ-5.7 מיליון תושבים. כמו מדינות סקנדינביה האחרות, גם דנמרק לא הצטרפה לגוש היורו והמטבע בה נותר הקרונה הדנית. ממלכת דנמרק נוסדה במאה העשירית לספירה בתור אומת יורדי ים אשר רצו לשלוט באזור הים הבלטי, כאשר המדינה התפתחה לאורך מאות שנים עד להיותה אחת המתקדמות והמובילות בעולם מבחינת מדדים בינלאומיים רבים.

  • נהוג לחשוב בעיקר על הולנד בהקשר לארצות מישוריות ושטוחות, אך למעשה דנמרק בהחלט עונה להגדרה זו. המדינה מישורית כמעט לגמרי וה"הר" הגבוה ביותר מתנשא לגובה של 171 מטרים בלבד.
  • מותג הצעצועים המוביל והגדול בעולם מבחינת שווי שוק, לגו, מגיע מדנמרק. האטרקציה התיירותית המובילה בדנמרק (מחוץ לקופנהגן) היא פארק לגו-לנד, אשר כמובן בנוי כולו מלבני לגו וכולל דגמים עצומים ועוצרי נשימה, מתקנים ושפע חוויות למבוגרים וילדים.
  • מסעדת נומה הקטנה בקופנהגן, בירת דנמרק, נבחרה פעמים רבות  כמסעדה הטובה בעולם. המסעדה מעוטרת בשני כוכבי מישלן והיא מפורסמת בחדשנות קולינרית ובפרשנויות מרתקות של המטבח הנורדי ובשימוש בחומרי גלם מקומיים בלבד. אם תרצו לאכול במסעדה בעת ביקור בדנמרק, רצוי למהר להזמין כי לרוב ההזמנות מלאות חודשים מראש.

כלכלת דנמרק מתקדמת ומודרנית. על אף גודלה הצנוע, הכלכלה הדנית חזקה ומציגה תל"ג של כ-347 מיליארד דולר ותוצר גבוה לנפש שעומד על כ- 61,000$. אזרחי דנמרק נהנים מאיכות חיים גבוהה מאוד כמעט בכל היבט ושירותים מעולים הניתנים על ידי המדינה לתושביה. דנמרק נחשבת מדינת רווחה מבחינת השירותים האזרחיים שבה, הממומנים ע"י מיסוי אישי גבוה. אולם, בניגוד למה שניתן אולי לחשוב, השוק הכלכלי הדני ליברלי ופתוח מאוד, כולל גמישות רבה למעסיקים והתערבות רגולטורית מינימאלית. כלכלת דנמרק נחשבת כחופשית ותחרותית מאוד, הבנק העולמי מגדיר את דנמרק כמקום שהכי קל לעשות בו עסקים באירופה.

כיום מבוססת כלכלתה של דנמרק על תעשייה מתקדמת, מגזר ציבורי יעיל, ייצוא מזון, מכונות, אנרגיה ותרופות. דנמרק מייבאת חומרי גלם, ציוד ומוצרים שונים בהיקפים גדולים, כאשר שותפות הסחר המרכזיות שלה הן גרמניה, בריטניה, מדינות סקנדינביה ויתר מדינות האיחוד האירופי. המגזר הפיננסי בדנמרק מפותח, נגיש ויציב מאוד עבור יזמים בינלאומיים ובאופן כללי מספק תנאים מצוינים עבור יזמים המעוניים לרשום חברה בדנמרק.

חברת מליוס מעמידה לרשות לקוחותיה מגוון ענף של קשרים עסקיים בדנמרק המאפשרים מתן פתרונות מיטביים, בהתאם לצרכי הלקוח וסוג הפעילות.

מידע כללי


סוג חברה

ApS (Private Limited Company)

חוק חברות רלוונטי

The Danish Private Companies Act (Consolidation Act)

חובת משרד מקומי

ישנה חובה לספק לרשויות כתובת משרד מקומי

שפת מסמכי התאגדות

דנית

פיננסים ומיסוי


מטבע סטנדרטי

כתר דני (DKK)

שיעור מס חברות

22%

הון מניות סטנדרטי

80,000 כתר דני (כ 10,700 ארו)

בעלי תפקידים


מזכיר החברה (Secretary)

 
חובת מינוי מזכיר לחברה

אין חובה

חובת מינוי מזכיר מקומי

אין חובה

סוג הישות היכול לכהן כמזכיר לחברה

יחיד ו/או חברה

דירקטור

 
חובת מינוי דירקטור

ישנה חובה

חובת מינוי דירקטור מקומי

אין חובה

מינימום דירקטורים

1

סוג הישות היכול לכהן כדירקטור

יחיד

בעל מניות

 
חובת רישום בעל מניות

ישנה חובה

חובת רישום בעל מניות מקומי

ישנה חובה

מינימום בעלי מניות

1

סוג יישות היכול להירשם כבעל מניות

יחיד ו/או חברה

סוג מניות

מניות שמיות

נגישות המידע


נגישות המידע ברשם החברות

מידע אודות בעלי תפקידים בחברה נגיש לציבור

אסיפה שנתית ודיווח


חובת אסיפה שנתית

אין חובה

חובת הכנת דו"חות כספיים

ישנה חובה

חובת הגשת דו"חות כספיים

ישנה חובה

לחץ להשוואה בין מדינות

לצפייה במפת דנמרק ב-Google Maps

Say
Hello
פרסום נא להזין טלפון חוקי
CONTACT US:
chat