הקמת חברה באנגליה

אנגליה היא המדינה הראשית המרכיבה את הממלכה הבריטית המאוחדת (הכוללת גם את סקוטלנד, צפון אירלנד וויילס). אנגליה הינה אי הנמצא מערבית ליבשת אירופה וגובלת עם סקוטלנד בצפון, ווילס במערב והתעלה הבריטית מדרום – התעלה היא שמפרידה בין אנגליה לחופי צרפת שביבשת אירופה. לאנגליה משתייכים עוד למעלה מ-100 איים קטנים הנמצאים קרוב לחופיה השונים. בעבר הרחוק, אנגליה הייתה מחוברת ליבשת אירופה בגשר יבשתי, אך היא הפכה לאי כאשר הימים עלו. שמה של המדינה מגיע מעם שנקרא אנגלס, אחד מבין השבטים הגרמאניים, שהתיישבו באזור במהלך המאות החמישית והשישית, ושפתה הרשמית באנגליה היא כמובן האנגלית. אוכלוסיית אנגליה מונה כ-53 מיליון תושבים, כאשר אוכלוסיית הממלכה הבריטית כולה מונה כ-80 מיליון תושבים. אנגליה מתפקדת כמדינה ריבונית במסגרת המונרכיה החוקתית הבריטית, כאשר ראש המדינה היא המלכה, אך את המדינה מנהלת בפועל הממשלה בראשות ראש ממשלה נבחר.

אנגליה הינה אחת המדינות החזקות והמרכזיות בעולם בכלל ובאירופה בפרט, למרות שאינה חברה מלאה באיחוד האירופי, והיא מקפידה לשמור על המטבע המקומי שלה, הליש"ט. לצד וול סטריט בניו יורק והונג קונג במזרח הרחוק בירת אנגליה, לונדון, משמשת כאחד המרכזים הפיננסיים החשובים והגדולים בעולם. הקמת חברה באנגליה הינה אטרקטיבית לא רק בשל היותה של אנגליה מרכז פיננסי עולמי, ואלא אף בזכות מגוון רחב של יתרונות נוספים מהם נהנות חברות הרשומות במדינה.

  • בני אדם ישבו את אנגליה כבר בתקופת האבן הקדומה (התקופה הפליאוליתית).
  • הקהילה היהודית באנגליה נחשבת אחת הגדולות והחזקות מחוץ לישראל, היא מונה קרוב ל-250,000 איש כאשר הרוב המוחלט של היהודים מתגוררים בשכונות הצפון מערביות של לונדון. הקהילה היהודית באנגליה בכלל ובלונדון בפרט נחשבת לעשירה ומצליחה מאוד.
  • לצד המגזר הפיננסי האדיר שפועל מלונדון, בשנים האחרונות מקדמים במרץ רב בעיריית לונדון יוזמה להקמת מרכז הייטק בעיר. במה שמוכנה "כיכר הסיליקון", פרויקט שאפתני באזור מזרח לונדון המתחדש לאחר האולימפיאדה של 2012, העירייה והמדינה מציעות תנאים מצוינים לחברות טכנולוגיות בינלאומיות. באזור כבר פתחו משרדים מרבית חברות הטכנולוגיה המובילות בעולם, מנהלי הפרויקט אומרים שתעשיית ההייטק הישראלית מהווה חלק גדול מהשראתם.
  • "הסיטי" של לונדון, הוא הרובע הפיננסי המרכזי (לצד אזור קאנארי וורף במזרח העיר), הוא משתרע על פני מייל רבוע אחד בלבד אך כולל היקף אדיר של גופים פיננסיים בינלאומיים. לסיטי יש ריבונות לגבי מהלכים מקומיים רבים, כולל מעין נציב מקומי האחראי להתנהלותה לצד ומול עיריית לונדון – זאת למרות שבפועל כמעט ולא מתגוררים בה אנשים.
  • בלונדון עומדים ונמצאים בבנייה כמה גורדי שחקים מרשימים ומיוחדים, כאשר רבים מהם "זוכים" לכינויים מעניינים. למשל בנין "המלפפון החמוץ" של חברת סוויס רה, בניין משרדים חדש שמכונה "מגרד הגבינה" ומגדל "רסיס הזכוכית" העצום המוקם בסמוך לגשר לונדון.

כלכלת אנגליה היא אחת הגדולות בעולם, כאשר ניתן לומר כי בעשורים האחרונים היא עברה מהפכה של מעבר מכלכלה מוטת ייצור וייצוא לכלכלה הנשענת באופן משמעותי יותר ויותר על המגזר הפיננסי. המטבע במדינה הוא הלירה שטרלינג (GBP), אחד המטבעות החזקים בעולם. התמ"ג של אנגליה לבדה עומד על כ-2.7 טריליון דולר והתוצר לנפש הוא כ-50,500$ לשנה. ממדינה שבה הכלכלה התבססה על איזון עדין בין המגזר הציבורי, לאיגודי עובדים ובין המעסיקים, כלכלת אנגליה ובריטניה כולה הפכה לכלכלת שוק חופשי, בדגש על כלכלה מגוונת מאוד ולכן משקיעים מכל התחומים רואים בהקמת חברה באנגליה כהזדמנות עסקית מצויינת. למעט המגזר הפיננסי שהוא הגדול והמשמעותי ביותר מבחינת הכנסות, באנגליה עדיין קיים מגזר יצרני מפותח, כמו גם מגזר שירותים נרחב וכלכלה המבוססת בהיקפים גדולים על צריכה פרטית. התיירות מהווה מקור כלכלי חשוב נוסף עבור כלכלת אנגליה. החקלאות המקומית מספקת 60% מצרכי המדינה, על בסיס 2% מכוח העבודה בלבד.

המגזר הפיננסי מתרכז בעיקר בלונדון, כאשר במובנים רבים ניתן לחלק את כלכלת אנגליה ללונדון וכל מה שמדרום לה, וליתר האזורים שנמצאים מצפון לעיר הבירה. מדיניות המיסוי באנגליה נחשבת נוחה ותחרותית ביחס למדינות אחרות באירופה, גם ביחס למיסוי חברות וגם במיסוי ליחידים ולכן פתיחת חברה באנגליה הינה מבוקשת בקרב רבים. המדינה חברה באיחוד האירופי אך לא בגוש האירו.

מידע כללי


סוג חברה

Private Company Limited by Shares

חוק חברות רלוונטי

Companies Act 2006

חובת משרד מקומי

ישנה חובה לספק לרשויות כתובת משרד מקומי

שפת מסמכי התאגדות

אנגלית

פיננסים ומיסוי


מטבע סטנדרטי

לירה שטרלינג (GBP)

שיעור מס חברות

19%

הון מניות סטנדרטי

1,000 GBP

בעלי תפקידים


מזכיר החברה (Secretary)

 
חובת מינוי מזכיר לחברה

אין חובה

חובת מינוי מזכיר מקומי

אין חובה

סוג הישות היכול לכהן כמזכיר לחברה

יחיד ו/או חברה

דירקטור

 
חובת מינוי דירקטור

ישנה חובה

חובת מינוי דירקטור מקומי

אין חובה

מינימום דירקטורים

1

סוג הישות היכול לכהן כדירקטור

יחיד ו/או חברה

בעל מניות

 
חובת רישום בעל מניות

ישנה חובה

חובת רישום בעל מניות מקומי

אין חובה

מינימום בעלי מניות

1

סוג יישות היכול להירשם כבעל מניות

יחיד ו/או חברה

סוג מניות

מניות רשומות

נגישות המידע


נגישות המידע ברשם החברות

מידע אודות בעלי המניות נגיש לציבור

אסיפה שנתית ודיווח


חובת אסיפה שנתית

אין חובה

חובת הכנת דו"חות כספיים

ישנה חובה

חובת הגשת דו"חות כספיים

ישנה חובה

לחץ להשוואה בין מדינות

לצפייה במפת אנגליה ב-Google Maps

Say
Hello
פרסום נא להזין טלפון חוקי
CONTACT US:
chat