הקמת חברה בטאיוואן

טאיוואן הינה מדינת איים הנמצאת מדרום-מזרח לסין, מדרום לה נמצאים האיים הפיליפינים ומצפון מזרח יפן וקוריאה. בירת המדינה היא טאיפיי אשר נמצאת בצפון האי המרכזי. אוכלוסיית טאיוואן מונה כ-23 מיליון תושבים, השפה הרשמית היא סינית מנדרינית והמטבע הרשמי במדינה הוא דולר טאיווני. טאיוואן מוכרת גם בשם "הרפובליקה הסינית", זאת בניגוד לרפובליקה העממית של סין, הלא היא שכנתה הגדולה והחזקה, סין. 

הקמת חברה בטאיוואן מאפשרת גישה לשוק האסיאתי בכלל ולשוק הסיני בפרט מבלי הצורך להקים חברה בסין עצמה. 

טאיוואן הינה איזור שיפוט יוצא דופן. מחד, מדובר במדינה כמעט בכל מובן אך בפועל, אין לה הכרה בינלאומית כמדינה עצמאית כיוון שסין מתנגדת לעצמאותה ולכן מדינות רבות החוששות להתעמת עם סין מעדיפות שלא להכיר באופן רשמי בטאיוואן כמדינה עצמאית. עם זאת, מדינות רבות מנהלות עם טאיוואן קשרים דיפלומטיים ומסחריים כאילו הייתה מדינה עצמאית ונפרדת. המצב כיום מהווה מעין סטטוס קוו אליו הגיעו הצדדים בהסכמה; טאיוואן אמנם לא מכריזה על עצמאות מלאה אך בפועל מתנהלת ככזו בהיבטים רבים למעט חברות באו"ם וגופים בינלאומיים אחרים. ככלי להפעלת לחצים ולשמירה על הסטטוס קוו, סין מחזיקה באיום תמידי לתקוף את מדינת האיים הקטנה אם זו תכריז על עצמאותה. 

  • לפני פתיחת שעריה של סין לעולם המערבי ומהפכת הייצור אותה אנו חווים כיום, המונח "Made in Taiwan" היה ה- "Made in China" של ימינו. טאיוואן עסקה ביצור פנימי ויצוא בינלאומי מאסיבי של מגוון מוצרים וביניהם צעצועים, מוצרי אלקטרוניקה, ביגוד וכו'. גם היום הייצור בטאיוואן נותר משמעותי אך אינו בר השוואה להיקפי הייצור האסטרונומיים של שכנתה הגדולה סין. 
  • באופן התואם הרבה מה"מוזרויות" של מזרח אסיה, בטאיוואן קיימת מסעדה שהנושא המרכזי בה הוא שירותים. במסעדה מוגשות המנות בכלי הגשה בצורה של שירותים מיניאטוריים.  
  • כידוע טאיוואן נמצאת באזור גיאוגרפי טרופי ויורדים בה משקעים רבים. באופן מפתיע ומשעשע בטאיוואן, על-פי התרבות המקומית, אין זה מקובל לצעוד בחוץ בגשם גם אם מדובר בהליכה של מספר שניות. ככל הנראה מנהג זה השתרש כתוצאה מפחד מזיהום אוויר שנשטף עם הגשם ההופך אותו לגשם חומצי אשר עשוי לדעת המקומיים לפגוע בהם.  

כלכלת טאיוואן מוכרת ככלכלה קפיטליסטית דינמית ותחרותית עם מעורבות ממשלתית פחותה, זאת בשונה מכלכלת סין הענקית אשר נמצאת בפיקוח ממשלתי מוגבר. מוצרי הייצוא הבולטים של טאיוואן כוללים מוצרי אלקטרוניקה, מכונות, מתכות, פטרו-כימיקלים וטקסטיל. 

הכלכלה המקומית מוטת ייצוא באופן גורף, עובדה החושפת את טאיוואן לסיכונים כלכליים גלובליים אשר הופכים אותה לכזו התלויה בצריכה העולמית. 

אוכלוסיית טאיוואן נחשבת ככוח עבודה איכותי מאוד, בעל השכלה טובה ומוסר עבודה גבוה במיוחד. הכלכלה המקומית כוללת מגזר גדול של עסקים קטנים ובינוניים השונה ממודל התאגידים הענקיים כפי שקיים ביפן, דרום קוריאה וסין.  

למרות המתח המדיני בין המדינות, סין העממית הינה שותפת הסחר המרכזית והחשובה עבור טאיוואן.  

מגזר השירותים הפיננסיים בטאיוואן מפותח מאוד ומציע תשתית מצוינת וזמינה עבור יזמים הפועלים בתחום. קרבתה הגיאוגרפית והאסטרטגית של טאיוואן למרכזים פיננסיים דוגמת הונג קונג, טוקיו ושנגחאי, כמו גם עלויות כח אדם נמוכות משמעותית ממדינות אלו מהווה תמריץ ליזמים לפעול בה.  

לקוחות מליוס נהנים מקשריה הענפים באסיה בכלל ובטאיוואן בפרט. קשרים אלו יחד עם הבנת הסביבה העסקית והידע המשפטי מאפשרים למליוס להציע ללקוחותיה מגוון פתרונות להקמת חברה בטאיוואן באופן שיתן מענה אופטימלי לצרכיהם העסקיים במדינה זו. 

מידע כללי


סוג חברה

Limited Liability Compny (LLC)

חוק חברות רלוונטי

Taiwan Companies Act

חובת משרד מקומי

ישנה חובה לספק לרשויות כתובת משרד מקומי

שפת מסמכי התאגדות

אנגלית וסינית

פיננסים ומיסוי


מטבע סטנדרטי

דולר טיוואני חדש (TWD)

שיעור מס חברות

20%

הון מניות סטנדרטי

אין דרישת מינימום (אלא אם החברה עוסקת בעסק/תעשיה אשר בקשר אליה היא נדרשת על ידי רשות מוסמכת להחזיק כמות מינימאלית של הון או אם היא מעסיקה זר הנדרש לעבוד עבור החברה בטייוואן)

בעלי תפקידים


מזכיר החברה (Secretary)

 
חובת מינוי מזכיר לחברה

אין חובה

חובת מינוי מזכיר מקומי

אין חובה

סוג הישות היכול לכהן כמזכיר לחברה

לא רלוונטי

דירקטור

 
חובת מינוי דירקטור

ישנה חובה

חובת מינוי דירקטור מקומי

אין חובה

מינימום דירקטורים

1

סוג הישות היכול לכהן כדירקטור

יחיד ו/או חברה

בעל מניות

 
חובת רישום בעל מניות

ישנה חובה

חובת רישום בעל מניות מקומי

אין חובה

מינימום בעלי מניות

1

סוג יישות היכול להירשם כבעל מניות

יחיד ו/או חברה

סוג מניות

מניות שמיות ו/או למוכ"ז

נגישות המידע


נגישות המידע ברשם החברות

מידע אודות הדירקטורים נגיש לציבור

אסיפה שנתית ודיווח


חובת אסיפה שנתית

אין חובה

חובת הכנת דו"חות כספיים

ישנה חובה

חובת הגשת דו"חות כספיים

ישנה חובה

לחץ להשוואה בין מדינות

לצפייה במפת טאיוואן ב-Google Maps

Say
Hello
פרסום נא להזין טלפון חוקי
CONTACT US:
chat