הקמת חברה בסין

סין היא אחת מן העתיקות שבתרבויות העולם, היא שוכנת במזרח אסיה וידועה בשמה המלא "הרפובליקה העממית של סין", אוכולוסיית המדינה מונה כ-1.4 מיליארד תושבים, דבר שהפך אותה (ביחד עם התגמשות המשטר) בארבעת העשורים האחרונים לענק כלכלי, השני בגודלו רק לארה"ב.. שטחה של סין עצום בגודלו, היא גובלת בלא פחות מ-14 מדינות כולל רוסיה, מונגוליה, הודו, וייאטנם ופקיסטן. סין כפי שהיא מוכרת כיום הוקמה בשנת 1949 והיא נשלטת מאז ועד היום על ידי המפלגה הקומוניסטית, יחד עם זאת המפלגה הקומוניסטית הגמישה מאז במובנים רבים את הדיקטטורה ופתחה את שעריה במידה רבה למערב דבר שהביא לתמורות רבות ששינו את אופייה של אוכלוסיית סין. 

בירתה של סין היא בייג'ינג בעוד העיר הגדולה ביותר והמרכז הפיננסי של המדינה היא העיר שנגחאי. השפה הרשמית היא סינית מנדרינית או סינית סטנדרטית והמטבע הוא היואן הסיני (הקרוי גם רנמינבי). לסין היסטוריה עשירה ועתיקה מאוד ההולכת אחורה לכל אורך ההיסטוריה האנושית. אין כמעט היבט חיים בעולם כיום שבו לסין אין נגיעה, ממוצרי צריכה ועד השפעה על הכלכלה העולמית. 

הקמת חברה בסין היא מהלך עסקי המאפשר גישה ישירה לשוק הסיני האדיר והמתפתח על כוח העבודה הזול שלו, יכולות הייצור האדירות כמו גם הידע והיכולות המתפתחים שלו בתחומים רבים כגון בניה, טכנולוגייה ותשתיות. 

  • הממשל הסיני מפעיל פרויקט ענק הנקרא "חומת האש הגדולה" אשר תפקידו לצנזר תחומים רבים באינטרנט. סין דוגלת בחסימת אתרים ותכנים אשר הממשל רואה בהם כלא ראויים או מסוכנים ליציבותו. כמו כן, הסינים עושים מהלכים רבים כדי להגדיל את השפעתם על האינטרנט ועל שוק הטכנולוגיה העולמי כולו. 
  • בסין מרבית המשתמשים באינטרנט גולשים באמצעות פלטפורמות המובייל ולא באמצעות מחשבים רגילים. עם הצמיחה האדירה במעמד הביניים הסיני והצמיחה הסינית בכלל, שוק הטכנולוגיה הסיני מתקדם בקצב אדיר ומציג צמיחה מדהימה מבחינת צריכה ופיתוחים.  
  • סין ביטלה את אזורי הזמן שלה למרות גודלה הגיאוגרפי העצום. באזורים מסוימים הזריחה מאוחרת והשמש עולה רק בשעה 10:00 בבוקר.  

סין היא הכלכלה השנייה בגודלה בעולם אחרי ארה"ב במונחי תמ"ג, כאשר חלק אדיר מהייצור העולמי מתבצע במדינת הענק הזו. מהמהפכה הקומוניסטית בסין ועד 1978, כלכלת המדינה הייתה במודל סובייטי קשוח ולא יעיל, אך מאז הונהגו רפורמות רבות ונעשה מעבר מפוקח והדרגתי לכלכלה עם אלמנטים של מודל שוק חופשי. כיום סין מוגדרת כקומוניסטית מבחינת המפלגה השולטת, אך היא רחוקה מהקומוניזם הקלאסי ולמעשה אימצה מודל כלכלי ייחודי ובו  שפע של היבטים קפיטליסטיים מובהקים. למרות זאת קיימת מעורבות ממשלתית חזקה ועמוקה במגזר העסקי ועשיית עסקים במדינה ובכלל זה הקמת חברה בסין, מצריכה התאמות רבות לתרבות העסקית, לחוקים המקומיים, למגוון של הצרכנים הסיניים ולמכלול הגורמים נוספים. 

בסין כיום מעמד ביניים עצום של מאות מיליוני אנשים והוא ממשיך לצמוח. כוח העבודה נותר זול, יחד עם זאת עלויות ההעסקה והייצור עולות עם השנים, בהתאם להתפתחות הכלכלה המקומית. אין ספק כי הקמת חברה בסין מציעה הזדמנויות רבות, אך גם אתגרים רבים מאוד, לכן חשוב לבצע את התהליך עם גורם מקצועי ומנוסה שיכול לשפר משמעותית את סיכויי ההצלחה העסקיים שלכם במדינה מיוחדת ומורכבת זו. 

לחברת מליוס ניסיון רב בשוק האסיאתי בכלל ובשוק הסיני בפרט, מליוס מציעה ללקוחותיה סיוע בהקמת חברה במספר ערים בסין.

מידע כללי


סוג חברה

WOFE - Wholly Foreign-Owned Enterprise

חוק חברות רלוונטי

The Law of the People's Republic of China on Enterprises Operated Exclusively with Foreign Capital

חובת משרד מקומי

ישנה חובה לספק לרשויות כתובת משרד מקומי

שפת מסמכי התאגדות

סינית

פיננסים ומיסוי


מטבע סטנדרטי

רנמינבי (RMB)

שיעור מס חברות

25%

הון מניות סטנדרטי

ההון הרשום המינימלי תלוי בטבעו של העסק

בעלי תפקידים


מזכיר החברה (Secretary)

 
חובת מינוי מזכיר לחברה

אין חובה

חובת מינוי מזכיר מקומי

אין חובה

סוג הישות היכול לכהן כמזכיר לחברה

לא רלוונטי

דירקטור

 
חובת מינוי דירקטור

ישנה חובה

חובת מינוי דירקטור מקומי

אין חובה

מינימום דירקטורים

1

סוג הישות היכול לכהן כדירקטור

יחיד

בעל מניות

 
חובת רישום בעל מניות

ישנה חובה

חובת רישום בעל מניות מקומי

אין חובה

מינימום בעלי מניות

1

סוג יישות היכול להירשם כבעל מניות

יחיד ו/או חברה

סוג מניות

מניות שמיות

נגישות המידע


נגישות המידע ברשם החברות

המידע אודות בעלי המניות והדירקטורים בחברה נגיש לציבור

אסיפה שנתית ודיווח


חובת אסיפה שנתית

אין חובה

חובת הכנת דו"חות כספיים

ישנה חובה

חובת הגשת דו"חות כספיים

ישנה חובה

לחץ להשוואה בין מדינות

לצפייה במפת סין ב-Google Maps

Say
Hello
פרסום נא להזין טלפון חוקי
CONTACT US:
chat