הקמת חברה בסיישל

איי סיישל היא מדינת איים זעירה המורכבת מארכיפלג קטן באוקיינוס ההודי. סיישל נחשבת רפובליקה והיא ממוקמת כ-1,500 ק"מ מחופיה המזרחיים של אפריקה (מזרחית אליה קניה, סומליה וטנזניה) וצפון-מזרחית ממדגסקר. צרפת ובריטניה שלטו באיי סיישל בתקופות נפרדות, כך שהשפות הרשמיות הן צרפתית ואנגלית אך בנוסף אליהן גם הקריאולית הסיישלית נחשבת רשמית ומדוברת ברחובות. על מנת למשוך הון זר, קיימת סביבה נוחה ויעילה להקמת חברה בסיישל, המדינה מציעה תהליך מסודר ורצון לקבלת חברות והשקעות חיצוניות.

כ-80% מתושבי סיישל הם ממוצא אתני סיישלי קריאולי (אפריקאיים), כאשר בנוסף יש במדינה בריטים, צרפתים, סינים והודים. בירת סיישל היא ויקטוריה שעל האי המרכזי מאהה ושטחה הכולל של המדינה הוא 451 קמ"ר בלבד. איי סיישל היו בלתי מיושבים לפני גילויים ע"י ימאים פורטוגזים במאה ה-16. מ-1756 צרפת לקחה לידיה את השליטה באיי סיישל (כאשר האיים נקראו על שם שר האוצר של לואי ה-15), ב-1810 בריטניה זכתה בשליטה מלאה על האיים, ללא קרב מידי הצרפתים, סיישל הפכה לקולוניה בריטית. עצמאות המדינה הוענקה לה ב-1976. כיום סיישל עדיין משתייכת לחבר העמים הבריטי.

  • סיישל היא אמנם מדינה קטנה, אך היא כוללת את כמה מאתרי הנופש היוקרתיים והמרשימים ביותר בעולם. המבקרים נהנים מחופים לבנים ומים צלולים, אינספור אפשרויות צלילה בשוניות האלמוגים, שמורות טבע טרופיות ועוד.
  • סיישל שימשה יעד מרכזי עבור הפיראטים באוקיינוס ההודי, מספרים על האוצר האדיר של הפיראט הידוע לשמצה אוליבייה לה וואסור, אוצר המוערך כיום בשווי של 160 מיליון דולר. המקומיים טוענים כי סביר להניח שהאוצר עדיין קבור מתחת למים של אזור בל אומברה שבצפון האי מאהה.
  • אטול אלדברה היא אתר מורשת עולמית של אונסק"ו והיא נחשבת לשונית האלמוגים המוגבהת (Atoll) הגדולה בעולם.

אוכלוסיית סיישל מונה כ-85,000 תושבים והתמ"ג עומד על 2.3 מיליארד דולר, התוצר לנפש הוא 25,200$, נתון הנחשב גבוה יחסית לאפריקה. המטבע במדינה הוא הרופי הסיישלי. כלכלת סיישל התבססה בעבר על חקלאות מטעים (קינמון, וניל וקוקוס כסחורות היצוא העיקריות). לאחר רפורמות כלכליות ודגש על פיתוח התיירות החל לזרום הון למדינה וכלכלתה צמחה משמעותית; תעשיית התיירות למשל מעסיקה כ-30% מכוח העבודה. שירותים פיננסיים ושירותי רישום חברות בסיישל הינם מרכזיים לכלכלת המדינה. סיישל מציעה לחברות הנרשמות בה תשתיות מעולות מבחינת חקיקה, תקשורת ודרישות רגולטוריות כמו גם הקלות מיסוי שונות בהתאם לסוג החברה.

חברות זרות בסיישל נהנות מדיסקרטיות מלאה של בעלי התפקידים בחברה וממס חברות בשיעור 0%. במקביל חלות על חברות זרות באי מספר מגבלות: הן אינן יכולות לסחור בתוך סיישל או להיות בעלים של נכסי נדל"ן באי. כמו כן אינן יכולות לעסוק בבנקאות, ביטוח, ניהול נכסים מלבד נכסי החברה עצמה, ניהול פיננסים וכן עיסוקים דומים. מגבלה נוספת על חברות המוקמות בסיישל נוגעת לאיסור מכירת מניות החברה לציבור.

מידע כללי


סוג חברה

IBC – International Business Corporation

חוק חברות רלוונטי

International Business Companies Act, 1994

חובת משרד מקומי

ישנה חובה לספק לרשויות כתובת משרד מקומי

שפת מסמכי התאגדות

אנגלית

פיננסים ומיסוי


מטבע סטנדרטי

רופי סיישלי (SCR)

שיעור מס חברות

0%

הון מניות סטנדרטי

100,000 USD

בעלי תפקידים


מזכיר החברה (Secretary)

 
חובת מינוי מזכיר לחברה

אין חובה

חובת מינוי מזכיר מקומי

אין חובה

סוג הישות היכול לכהן כמזכיר לחברה

יחיד ו/או חברה

דירקטור

 
חובת מינוי דירקטור

ישנה חובה

חובת מינוי דירקטור מקומי

אין חובה

מינימום דירקטורים

1

סוג הישות היכול לכהן כדירקטור

יחיד ו/או חברה

בעל מניות

 
חובת רישום בעל מניות

ישנה חובה

חובת רישום בעל מניות מקומי

אין חובה

מינימום בעלי מניות

1

סוג יישות היכול להירשם כבעל מניות

יחיד ו/או חברה

סוג מניות

מניות שמיות או מניות למוכ"ז

נגישות המידע


נגישות המידע ברשם החברות

מידע אודות הדירקטורים בחברה נגיש לציבור

אסיפה שנתית ודיווח


חובת אסיפה שנתית

אין חובה

חובת הכנת דו"חות כספיים

ישנה חובה

חובת הגשת דו"חות כספיים

ישנה חובה לשמור את הדו"חות הכספיים של החברה במשרדי הסוכן הרשום

לחץ להשוואה בין מדינות

לצפייה במפת סיישל ב-Google Maps

Say
Hello
פרסום נא להזין טלפון חוקי
CONTACT US:
chat