הקמת חברה באורגון

אורגון היא המדינה התשיעית בגודלה בארה"ב, הממוקמת בצפון-מערב ארה"ב לחופי האוקיינוס השקט. אורגון גובלת בוושינגטון בצפון, איידהו במזרח, נוואדה בדרום-מזרח וקליפורניה בדרום. בשל מיקומה של המדינה, ההתיישבות המערבית באורגון התבססה בשלב מאוחר יותר בהשוואה לאזורים אחרים באמריקה. הטריטוריה העצמאית של אורגון הוקמה ב-1848, והצטרפה לארה"ב כמדינה ב-1859. בירת המדינה היא סיילם (Salem), אך העיר המיושבת והמרכזית ביותר מבחינה תרבותית וכלכלית היא פורטלנד.

מבחינה גיאוגרפית, אורגון מציעה נוף מגוון מאוד, החל מרצועת החוף הארוכה של האוקיינוס השקט, דרך אזורים וולקניים בעלי פעילות קרחונים קדומה ועד מפלים ויערות עבותים מסוגים שונים. בחלקיה המזרחיים של המדינה קיים מדבר גבוה ויבש. האקלים במדינה מושפע מאוד מהאוקיינוס השקט, באופן כללי האקלים באורגון מתון, אך ישנם אירועי קיצון של חום כבד בקיץ וקור עז לצד גשמים חזקים בחורף. אזור המדבר הגבוה שבמזרח המדינה הוא כמובן יבש יותר. באורגון כ-4 מיליון תושבים, כאשר מעל חצי מיליון מהם חיים בפורטלנד.

  • תושבי אורגון אוהבים את הבירה שלהם, ברחבי המדינה קיימות אינספור מבשלות בירה, שחלקן תעשייתיות וחלקן קטנות המייצרות בירות בוטיק שונות. פורטלנד היא העיר עם ריכוז המבשלות הגדול בעולם.
  • באורגון נמצא האורגניזם הגדול בעולם – פטרייה המשתייכת למשפחת הארמילאריה. גודלה של הפטריה כ-9 קמ"ר, וגילה מוערך בלמעלה מ-2000 שנה.
  • מאט גרונינג, יוצר סדרת הטלוויזיה האלמותית "משפחת סימפסון" מגיע מאורגון, כאשר בפרקים רבים בסדרה הוא שוזר אזכורים מעיר הולדתו, פורטלד.
  • שתיים מהמעסיקות הגדולות ביותר באורגון הן ענקית השבבים אינטל ויצרנית הציוד המקצועי טקטרוניקס, להן מרכזי פיתוח ומפעלים במדינה. עובדה זו הובילה להתפתחות אזור של חברות טכנולוגיה וסטארט אפים, האזור מוכר בכינויו Silicon Forest.
  • ההנהלה העולמית הראשית של ענקית האופנה והספורט Nike נמצאת באורגון, סמוך לעיר פורטלנד. בנוסף ובאופן מפתיע, ההנהלה האמריקאית של ענקית האופנה והספורט הגרמנית Adidas נמצאת אף היא באורגון, וממוקמת מחוץ לפורטלנד.

כלכלת אורגון מגוונת מאוד וכוללת כמה מגזרים חשובים התורמים להכנסות וליצירת מקומות עבודה. התמ"ג של המדינה עומד על כ-169 מיליארד דולר והתוצר לנפש הוא כ-44,500$. המגזר החקלאי חשוב מאוד וכולל הפקת אגוזי לוז, ענבי יין, פירות יער, ביצים וחיטה כמו גם גידול בקר, עוף וכבשים לצד תעשיית חלב מפותחת. במדינה תעשיית עצים גדולה בזכות היערות הרבים, אך זו דועכת עקב סיבות כלכליות וסביבתיות. באורגון קיימת אחת מתעשיות דיג הסלמון המשגשגות בעולם.

באורגון מגוון פארקים לאומיים ואטרקציות תיירותיות, כך שגם המגזר התיירותי חשוב לכלכלה. מגזר הטכנולוגיה מהווה מקור חשוב ליצירת מקומות עבודה והכנסות למדינה, בעיקר חברות ענק דוגמת אינטל וטקטרוניקס כאמור, אך יש גם חברות נוספות. מבחינת הקמת חברה באורגון, המדינה מציעה מס חברות נמוך ולא מונהג מס רכישה על סחורות קמעונאיות. מס ההכנסה ליחיד נחשב גבוה ביחס לארה"ב.

מידע כללי


סוג חברה

LLC

חוק חברות רלוונטי

The Oregon Private Corporations Law

חובת משרד מקומי

ישנה חובה לספק לרשויות כתובת משרד מקומי

שפת מסמכי התאגדות

אנגלית

פיננסים ומיסוי


מטבע סטנדרטי

דולר אמריקאי (USD)

שיעור מס חברות

0% בתנאי שבבעלות מי שאינו תושב, אינה מנהלת עסקים בארה"ב ואין לה הכנסות שמקורן בארה"ב

הון מניות סטנדרטי

לא רלוונטי (המונח המשפטי הינו "יחידות" ולא "מניות")

בעלי תפקידים


מזכיר החברה (Secretary)

 
חובת מינוי מזכיר לחברה

אין חובה

חובת מינוי מזכיר מקומי

אין חובה

סוג הישות היכול לכהן כמזכיר לחברה

לא רלוונטי

דירקטור

 
חובת מינוי דירקטור

ישנה חובה (המונח המשפטי הינו "מנהל" ולא "דירקטור")

חובת מינוי דירקטור מקומי

אין חובה

מינימום דירקטורים

1

סוג הישות היכול לכהן כדירקטור

יחיד

בעל מניות

 
חובת רישום בעל מניות

ישנה חובה (המונח המשפטי הוא "בעל יחידות" ולא "בעל מניות")

חובת רישום בעל מניות מקומי

אין חובה

מינימום בעלי מניות

1

סוג יישות היכול להירשם כבעל מניות

יחיד ו/או חברה

סוג מניות

לא רלוונטי

נגישות המידע


נגישות המידע ברשם החברות

מידע אודות בעלי תפקידים בחברה נגיש לציבור

אסיפה שנתית ודיווח


חובת אסיפה שנתית

אין חובה

חובת הכנת דו"חות כספיים

ישנה חובה

חובת הגשת דו"חות כספיים

ישנה חובה

לחץ להשוואה בין מדינות

לצפייה במפת אורגון ב-Google Maps

Say
Hello
פרסום נא להזין טלפון חוקי
CONTACT US:
chat