הקמת חברה בספרד

ספרד נמצאת בקצה הדרום-מערבי של אירופה, בחצי האי האיברי. המדינה היא למעשה ממלכה ועדיין יש בה מלך הממלא תפקיד ייצוגי. ספרד גובלת בפורטוגל במערב, בגיברלטר הזעירה בדרום ובמרוקו עם גבול ימי קרוב, בצרפת בצפון וכמו כן בחלקה הצפוני ספרד חולקת גבול עם נסיכות אנדורה הקטנה. במובנים רבים, ספרד היא הגשר בין אירופה לבין אפריקה, מצד אחד קרובה מאוד למערב אירופה ומצד שני צמודה כמעט לחופיה הצפוניים של אפריקה. לספרד מוצא לים התיכון ממזרח ולאוקיאנוס האטלנטי ממערב ומצפון, כך שמבחינות רבות הקמת חברה בספרד מספקת אפשרויות כלכליות וגיאוגרפיות רב גוניות.

בירתה של ספרד היא מדריד והשפה הרשמית במדינה היא ספרדית, המטבע הוא האירו של האיחוד האירופי. אוכלוסיית ספרד מונה כ-47 מיליון תושבים. ערים חשובות בספרד, לצד מדריד הבירה, הן ברצלונה בירת חבל קטלוניה, ולנסיה, סביליה, סראגוסה ובילבאו בירת חבל הבאסקים. ההיסטוריה של ספרד עמוסה ומגוונת מאוד, כולל תקופה בת כמה מאות שנים בהן המדינה הייתה אחת האימפריות החזקות בעולם, תקופה של מלחמת אזרחים ושלטון דיקטטורי במידת מה וכמו כן צמיחה של דמוקרטיה והפיכתה של המדינה לאחת החזקות והמרכזיות באירופה.

  • ההמנון הלאומי של ספרד נקרא המארש המלכותי והוא מהבודדים בעולם שאין לו כלל מילים.
  • סיאסטה - אחד הדברים המזוהים ביותר עם ספרד הוא הסיאסטה, אותה הפוגה בה הכל נסגר והתושבים הולכים לביתם לשנת צהריים. אך בפועל למעט עבור חנויות מסוימות, עבור מרבית העובדים בספרד מדובר על היסטוריה ויום העבודה דומה מאוד למה שאנו מכירים מיתר העולם המערבי.
  • סאגארדה פאמיליה - המבנה המרשים של הכנסייה הקתולית הזו בברצלונה הוא אחד היפים והמרתקים ביותר בספרד. הכנסייה היא בעיקר פרי עיצובו של האדריכל הקטלאני הנודע אנטוני גאודי ובהחלט מומלץ לבקר בה. מה שרבים לא יודעים הוא שבניית הכנסייה החלה עוד ב-1882, גאודי עצמו הקדיש למבנה 40 שנה מחייו ובנייתה עדיין לא הסתיימה אפילו כיום.

ספרד היא שותפה מלאה באיחוד האירופי ולכן מהווה מרכיב חשוב מאוד בכלכלה האירופית כולה. כפועל יוצא, ספרד עצמה מאוד מושפעת ממצב האיחוד. הקמת חברה בספרד כוללת הליך מסודר וברור. התוצר לנפש בספרד עומד על כ-34,900$. המשבר הפיננסי של 2007-2008 היווה נקודת מפנה שלילית לכלכלת ספרד, כאשר לאחר 15 שנות צמיחה מעל הממוצע ספרד החלה לחוש האטה ואף כניסה למשבר כלכלי של ממש בחלק מהשנים. כיום מצב הכלכלה עוד מורכב אך מורגשת התאוששות והתייצבות מסוימת, כולל חזרת משקיעים זרים למדינה. על אף הטלטלות בכלכלה, המדינה נותרה אטרקטיבית למשקיעים זרים מכל העולם הבוחרים בפתיחת חברה בספרד עבור העסק שלהם.

הכלכלה הקפיטליסטית מעורבת של ספרד היא ה-16 בגודלה בעולם וה-5 בגודלה באירופה. מגזרי הפעילות המרכזיים במשק הספרדי הם: תעשייה מסורתית, תיירות, חקלאות ודייג, אנרגיה ומגזר פיננסי מפותח התומך מאוד בהקמת חברות בספרד, זרות ומקומיות כאחד.

מידע כללי


סוג חברה

SL

חוק חברות רלוונטי

Spain's Companies act (Ley de Sociedades)

חובת משרד מקומי

אין חובה

שפת מסמכי התאגדות

ספרדית

פיננסים ומיסוי


מטבע סטנדרטי

אירו (EUR)

שיעור מס חברות

25%

הון מניות סטנדרטי

3,000 EUR

בעלי תפקידים


מזכיר החברה (Secretary)

 
חובת מינוי מזכיר לחברה

אין חובה

חובת מינוי מזכיר מקומי

אין חובה

סוג הישות היכול לכהן כמזכיר לחברה

יחיד ו/או חברה

דירקטור

 
חובת מינוי דירקטור

ישנה חובה

חובת מינוי דירקטור מקומי

אין חובה

מינימום דירקטורים

1

סוג הישות היכול לכהן כדירקטור

יחיד ו/או חברה

בעל מניות

 
חובת רישום בעל מניות

ישנה חובה

חובת רישום בעל מניות מקומי

אין חובה

מינימום בעלי מניות

1

סוג יישות היכול להירשם כבעל מניות

יחיד ו/או חברה

סוג מניות

מניות שמיות

נגישות המידע


נגישות המידע ברשם החברות

מידע אודות בעלי תפקידים בחברה נגיש לציבור

אסיפה שנתית ודיווח


חובת אסיפה שנתית

ישנה חובה

חובת הכנת דו"חות כספיים

ישנה חובה

חובת הגשת דו"חות כספיים

ישנה חובה

לחץ להשוואה בין מדינות

לצפייה במפת ספרד ב-Google Maps

Say
Hello
פרסום נא להזין טלפון חוקי
CONTACT US:
chat