הקמת חברה בסינגפור

סינגפור היא מדינה המורכבת מעיר אחת בלבד, הממוקמת בקצה הדרומי ביותר של מלזיה. היא נחשבת לאחד המרכזים הפיננסיים החשובים ביותר, הן בדרום מזרח אסיה והן בעולם כולו. סינגפור הינה אחת המדינות הצפופות ביותר בעולם ורובה למעשה מורכב מהעיר סינגפור בתוספת מעט מאוד צמחיה, שנותרה מיער הגשם המקורי של האזור. האוכלוסייה בסינגפור מגוונת מאוד, וכוללת תושבים ועובדים מכל העולם, אך עיקר התושבים הם ממוצא סיני או מלאי. השפות הרשמיות הן אנגלית, מלאית, סינית וטאמילית.

האקלים בסינגפור הינו אקלים יער גשם טרופי, כלומר לאורך כל השנה הטמפרטורות גבוהות, אחוזי הלחות גבוהים ויש כמות גשמים גדולה, כך שאין צורך לארוז בגדים חמים.

בסינגפור חיי לילה תוססים ומגוון רחב של מקומות בילוי, כולל מסעדות, בארים, מוזיאונים ואטרקציות. הגנים הבוטניים של סינגפור משתרעים על מאות דונמים, וכוללים מינים מיוחדים רבים, המתקיימים בעיקר ביערות הגשם של דרום מזרח אסיה. גן החיות של סינגפור משתרע על פני 280 דונם, ונחשב לגן החיות הטוב בעולם. כ-20% מכלל בעלי החיים שבגן נמצאות בסכנת הכחדה.

הפיתוח של סינגפור החל לאחר חתימת הסכמים בין הבריטים למקומיים ובניית נמל ימי ב-1819, כאשר עד 1824 כל האי כבר היה בשליטה בריטית מלאה תחת הסכם עם הסולטן המקומי. לאחר הבחירות של 1959 סינגפור הפכה למעשה למדינה עצמאית כחלק מחבר העמים הבריטי. כיום סינגפור מוגדרת בפועל כרפובליקה בעלת מאפיינים סמכותניים, מה שאומר שהיא מדינה דמוקרטית חופשית אך יש בה מאפיינים טוטליטאריים מסוימים ומוגדרים מאוד מבחינת חוקים וזכויות אזרח. המדינה זוכה לביקורות בעולם בשל מאפיינים אלו, הקיימים לרוב במדינות נחשלות. במפתיע, תושביה באופן כללי מרוצים, הכלכלה פורחת ומערכת המשפט נחשבת הוגנת ואינה נגועה בשחיתות.

  • הסינגפורים מגדילים את שטח המדינה באמצעות ייבוא עפר ממדינות שכנות, ויצירת קרקע נוספת להתיישבות תוך כדי ייבוש הים.
  • סינגפור היא אחד מהיעדים החשובים ביותר בסבב הגרנד פרי של מרוצי הפורמולה 1. האירוע מתרחש ברחובות סינגפור, כולל שפע של אירועים היקפיים, הוא מושך אליו המוני מבקרים מכל העולם. זהו מסלול הרחובות הראשון באסיה.
  • באופן מפתיע, סינגפור מחזיקה צבא פעיל אשר נחשב למתקדם ביותר באסיה מבחינה טכנולוגית. המדינה מוציאה 4.9% מהתמ"ג על צרכי הגנה. השירות הינו חובה מגיל 18 למעט לבעלי עבר פלילי (כמעט ואין פשע בסינגפור!), או מי שמוכיח כי עזיבתו לצבא תגרום לקושי מהותי למשפחתו.

מאז קבלת עצמאותה מבריטניה, סינגפור עברה התפתחות כלכלית מהירה ומסיבית. כיום לסינגפור כלכלת שוק מפותחת, תחרותית וחדשנית. כלכלת סינגפור נהנית מהיקפי סחר אדירים. נמל סינגפור הינו בין חמשת הנמלים הגדולים והעמוסים בעולם והמדינה הקטנטנה מדורגת 14 בעולם מבחינת יצוא ו- 15 מבחינת יבוא. בנוסף, כלכלת המדינה נשענת רבות על חברות בינלאומיות גדולות, המחזיקות משרדים ופעילויות במדינה, תעשיית התיירות מפותחת מאוד וכך גם תעשיית הפיננסים המתבטאת בסניפי בנקים בינלאומיים, קרנות השקעה, כמות גדולה של השקעות זרות, ובאופן כללי בסביבה עסקית מצוינת הודות למיקום, מיסוי נמוך, תשתיות מתקדמות, מיעוט שחיתות וכוח עבודה מיומן.

מידע כללי


סוג חברה

Private Limited Company (Resident/Non Resident)

חוק חברות רלוונטי

The Companies Act

חובת משרד מקומי

ישנה חובה לספק לרשויות כתובת משרד מקומי

שפת מסמכי התאגדות

אנגלית

פיננסים ומיסוי


מטבע סטנדרטי

דולר סינגפורי (SGD)

שיעור מס חברות

17% על הכנסות שמקורן בסינגפור, פטור מלא עד 100,000 דולר סינגפורי, 50% פטור על 200,000 דולר סינגפורי הבאים

הון מניות סטנדרטי

1 SGD

בעלי תפקידים


מזכיר החברה (Secretary)

 
חובת מינוי מזכיר לחברה

ישנה חובה

חובת מינוי מזכיר מקומי

ישנה חובה

סוג הישות היכול לכהן כמזכיר לחברה

יחיד

דירקטור

 
חובת מינוי דירקטור

ישנה חובה

חובת מינוי דירקטור מקומי

ישנה חובה

מינימום דירקטורים

1

סוג הישות היכול לכהן כדירקטור

יחיד

בעל מניות

 
חובת רישום בעל מניות

ישנה חובה

חובת רישום בעל מניות מקומי

אין חובה

מינימום בעלי מניות

1

סוג יישות היכול להירשם כבעל מניות

יחיד ו/או חברה

סוג מניות

מניות שמיות

נגישות המידע


נגישות המידע ברשם החברות

מידע אודות בעלי תפקידים בחברה נגיש לציבור

אסיפה שנתית ודיווח


חובת אסיפה שנתית

אין חובה

חובת הכנת דו"חות כספיים

ישנה חובה

חובת הגשת דו"חות כספיים

ישנה חובה

לחץ להשוואה בין מדינות

לצפייה במפת סינגפור ב-Google Maps

Say
Hello
פרסום נא להזין טלפון חוקי
CONTACT US:
chat