הקמת חברה בוושינגטון .D.C

וושינגטון היא בירת ארה"ב, למרות מה שניתן לחשוב, היא לא נמצאת כלל במדינת וושינגטון (הממוקמת בצפון-מערב ארה"ב), אלא במחוז קולומביה אשר מהווה טריטוריה עצמאית, ואינו משתייך לאף מדינה בארה"ב. השם וושינגטון .D.C נובע מקיצור שם המחוז באנגלית – District of Columbia. העיר וושינגטון ממוקמת על גדת נהר הפוטומק, בצידה הצפון-מזרחי של ארה"ב. עיר הבירה גובלת בווירג'יניה בדרום-מערב, ובמרילנד מכל צדדיה האחרים. בשנת 1790 הוחלט על הקמת בירה מאוחדת וכוללת לפדרציית המדינות של ארה"ב, הבירה נקבעה בוושינגטון. העיר קרויה על שמו של נשיא ארה"ב הראשון, ג'ורג' וושינגטון. העיר מהווה מרכז עסקי ופיננסי משמעותי בארה"ב, ובין היתר מרכזת פעילות של הקמת חברות בוושינגטון .D.C המעודדת ע"י מדיניות מס חברות מקלה.

האוכלוסייה בוושינגטון .D.C מונה כ-650,000 תושבים, כאשר עובדים הנכנסים לעיר מהמדינות השכנות מעלים את אוכלוסיית העיר במהלך היום למעל מיליון. אזור מטרופולין העיר כולו מונה כ-5.7 מיליון תושבים. בוושינגטון הבירה נמצאים כל מרכזי הרשויות הפדראליות במדינה – הקונגרס (גבעת הקפיטול), בית הנשיא, הממשלה ובית המשפט העליון. בעיר מגוון רחב של אנדרטאות ומוזיאונים המוקדשים למורשת האמריקאית ולאנשים החשובים שתרמו לביסוס המעצמה הגדולה בעולם.

  • חוק מקומי בוושינגטון .D.C אוסר לבנות גורדי שחקים או בניינים, אשר גובהם עולה על גובהו של בניין הקפיטול (הקונגרס האמריקאי). כך שקו הרקיע של העיר נותר קלאסי ומסורתי. המראה מרשים למדי, שכן כל המבנים החשובים והאנדרטאות נראים למרחוק.
  • למרות התדמית הממלכתית שלה, וושינגטון הבירה הציגה את שיעור מקרי הרצח הגבוה ביותר בארה"ב כולה במהלך שנות ה-90. כיום ולאחר רפורמות מקיפות בנושא שיטור ומניעת אלימות שיעור זה צנח משמעותית.
  • לכל אורך המחצית השנייה של המאה ה-20 וגם כיום, וושינגטון היא עיר שבה רוב של אוכלוסייה שחורה, לכן היא גם מוקד לאומי של תרבות אפריקאית אמריקאית. ב-28 באוגוסט 1968 נשא מרטין לותר קינג את נאומו המפורסם "יש לי חלום" בדבר שיוויון בין גזעי בארה"ב, על מדרגות אנדרטת לינקולן שבוושינגטון.
  • מוזיאון הסמית'סוניאון הוא ללא ספק אחת האטרקציות המומלצות והמיוחדות בוושינגטון הבירה. מדובר על מוסד המפעיל במקום 19 מוזיאונים ואת גן החיות הלאומי – הכניסה לכולם חינם.

באופן טבעי מעצם היותה עיר בירה של מדינה עצומה כל כך כמו ארה"ב, המגזר הציבורי והממשלתי הוא המעסיק הגדול ביותר בוושינגטון הבירה. כלכלת העיר מושתתת ברובה על מגזר ציבורי חזק וגדול, אנשי מקצוע משכילים ועסקים בתחומי השירותים. התמ"ג של מחוז קולומביה הוא 103 מיליארד דולר, כאשר התוצר של כלל מטרופולין וושינגטון (גם חלקים שאינם נכללים במחוז קולומביה) הוא כ-425 מיליארד דולר. התיירות היא המגזר השני מבחינת גודל וחשיבות בוושינגטון לאחר המגזר הציבורי, כאשר העיר מושכת אליה מדי שנה מעל 18 מיליון תיירים. בנוסף, בוושינגטון חברות וארגונים בתחומים כגון משפטים, איגודי עובדים, ארגוני סיוע ובריאות, קבלנים עצמאיים (ביטחוניים ואזרחיים), חברות לובי וכן ארגונים בינלאומיים חשובים דוגמת הבנק העולמי.

ניתן לרשום בוושינגטון חברה מסוג LLC אשר מהווה פשרה טובה בין שותפות ובין חברה מוגבלת מניות (בע"מ). לחברה מסוג LLC מספר יתרונות כאשר הבולט שבהם, אך לא היחיד, הוא מס חברות בשיעור 0% לחברות זרות הנרשמות בוושינגטון, שמקור הכנסתן אינו בארה"ב ושהבעלים שלהן אינם תושבי ארה"ב.

מידע כללי


סוג חברה

LLC

חוק חברות רלוונטי

District of Columbia Official Code Title 29

חובת משרד מקומי

ישנה חובה לספק לרשויות כתובת משרד מקומי

שפת מסמכי התאגדות

אנגלית

פיננסים ומיסוי


מטבע סטנדרטי

דולר אמריקאי (USD)

שיעור מס חברות

0%

הון מניות סטנדרטי

לא רלוונטי (המונח המשפטי הינו "יחידות" ולא "מניות")

בעלי תפקידים


מזכיר החברה (Secretary)

 
חובת מינוי מזכיר לחברה

אין חובה

חובת מינוי מזכיר מקומי

אין חובה

סוג הישות היכול לכהן כמזכיר לחברה

לא רלוונטי

דירקטור

 
חובת מינוי דירקטור

ישנה חובה (המונח המשפטי הינו "מנהל" ולא "דירקטור")

חובת מינוי דירקטור מקומי

אין חובה

מינימום דירקטורים

1

סוג הישות היכול לכהן כדירקטור

יחיד ו/או חברה

בעל מניות

 
חובת רישום בעל מניות

ישנה חובה (המונח המשפטי הוא "בעל יחידות" ולא "בעל מניות")

חובת רישום בעל מניות מקומי

אין חובה

מינימום בעלי מניות

1

סוג יישות היכול להירשם כבעל מניות

יחיד ו/או חברה

סוג מניות

לא רלוונטי

נגישות המידע


נגישות המידע ברשם החברות

מידע אודות המנהל בחברה נגיש לציבור

אסיפה שנתית ודיווח


חובת אסיפה שנתית

אין חובה

חובת הכנת דו"חות כספיים

ישנה חובה

חובת הגשת דו"חות כספיים

ישנה חובה

לחץ להשוואה בין מדינות

לצפייה במפת וושינגטון ב-Google Maps

Say
Hello
פרסום נא להזין טלפון חוקי
CONTACT US:
chat