הקמת חברה בגיברלטר

גיברלטר הנה חצי אי הממוקם בקצהו הדרומי של האי האיברי ויבשת אירופה וחולש על מיצרי גיבלרטר המהווים את נקודת החיבור בין הים התיכון והאוקיאנוס האטלנטי. בין ספרד לבריטניה ניטש ויכוח מתמשך באשר לבעלות על גיברלטר אך לבסוף, בשנת 2004 הכריעו במשאל עם 30,000 תושבי הטריטוריה בת ששת וחצי הקמ"ר בעד המשך ההשתייכות לממלכה המאוחדת.

לגיברלטר מעמד של "טריטוריה נסמכת" של בריטניה והיא נהנית ממשטר עצמאי ויציב, פרלמנט הנבחר בבחירות דמוקרטיות וחוקה משנת 1969. במקביל נסמכת גיבלרטר על הממלכה המאוחדת בנושאי ביטחון, יחסי חוץ, כלכלה ובטחון פנים.

על אף היותה חברה באיחוד האירופאי, גיברלטר פטורה מהטלת מכס מגן משותף על יבוא. בנוסף לאלו נהנית גיברלטר מתשתיות תקשורת ברמה גבוהה ומדיניות כלכלית הדוגלת במיסוי נמוך, דבר המעודד הקמת חברות בגיברלטר. בהקשר זה יש לציין את תעשיית ההימורים המקוונים אשר התפתחה מאוד בחצי האי בשנים האחרונות תוך שהיא מסתייעת במדיניות המס המקומית ושירותי הטלקומוניקציה המפותחים.

הכלכלה מבוססת על ארבעה ענפים: שירותים פיננסים, הימורים מכוונים, ספנות ותיירות. חצי האי משמש בסיס פעילות למספר רב של בנקים בינלאומיים וניתן למצוא בו גם סניפים של מותגי האופנה והקניות המובילים בעולם כגון Marks & Spencer, Tommy Hilfinger ועוד – עדות לכלכלה המפותחת ולהון הרב המצויים במקום.

לאחר כ-15 שנה בהן התבססה פעילותoffshore משמעותית בגיברלטר במגוון תחומים תוך הסתייעות במס חברות מעודד בגובה 0%. בשנת 2011 נקבע מס חברות בסך 10% לחברות מקומיותבגיברלטר (Resident Companies). חשוב לציין כי מס זה חל רק על הכנסות אשר צמחו לחברה מפעילות בתוך גיברלטר עצמה, על יתר ההכנסות ממשיך לחול מס בשיעור 0%.

  • בגיברלטר קהילה יהודית קטנה אך בולטת. ניתן למצוא בה 5 בתי כנסת ואף מספר מסעדות המגישות אוכל בסגנון יהודי מסורתי. ראש הממשלה הראשון של גיברלטר היה יהודי.
  • בצוק גיברלטר נמצאת אוכלוסיית קופי המקוקים הברבריים האחרונה באירופה. המקוקים נחשבים לאטרקציה ולא אחת מפתיעים תיירים המבקרים במקום וחוטפים אוכל מידיהם.
  • גיברלטר הוא יעד מועדף לשופינג בקרב תיירים שכן כל כל הסחורות והשירותים נמכרים ללא מע"מ.

חברות בינלאומיות בגיברלטר אינן מורשות לסחור בתוך גיברלטר עצמה או לעסוק בבנקאות, ביטוח, ניהול הון ופעילויות נוספות המשתייכות לתעשיית הפיננסים. מאידך בגיברלטר יש רגולציה על פעילות הימורים מכוונים וכן מס חברות בשיעור 0% החל על הכנסות שמקורן מחוץ לגיברלטר עצמה. בנוסף לכך בגיברלטר לא חלים מס רווחי הון, מס עושר (Wealth Tax), מס מתנות ומע"מ.

מידע כללי


סוג חברה

Non Resident

חוק חברות רלוונטי

Companies act 2014

חובת משרד מקומי

ישנה חובה לספק לרשויות כתובת משרד מקומי

שפת מסמכי התאגדות

אנגלית

פיננסים ומיסוי


מטבע סטנדרטי

לירה שטרלינג (GBP)

שיעור מס חברות

0% על הכנסות שמקורן בפעילות מחוץ לגיברלטר, 12.5% על הכנסות שמקורן בגיברלטר עצמה

הון מניות סטנדרטי

2,000 GBP ב- 2,000 מניות בנות ערך נקוב של 1 GBP

בעלי תפקידים


מזכיר החברה (Secretary)

 
חובת מינוי מזכיר לחברה

ישנה חובה

חובת מינוי מזכיר מקומי

אין חובה

סוג הישות היכול לכהן כמזכיר לחברה

יחיד ו/או חברה

דירקטור

 
חובת מינוי דירקטור

ישנה חובה

חובת מינוי דירקטור מקומי

אין חובה

מינימום דירקטורים

1

סוג הישות היכול לכהן כדירקטור

יחיד ו/או חברה

בעל מניות

 
חובת רישום בעל מניות

ישנה חובה לרשום בעל מניות אחד שאינו מקומי

חובת רישום בעל מניות מקומי

אין חובה

מינימום בעלי מניות

1

סוג יישות היכול להירשם כבעל מניות

יחיד ו/או חברה

סוג מניות

מניות שמיות

נגישות המידע


נגישות המידע ברשם החברות

שמות בעלי המניות מופיעים במסמכי ההתאגדות ובדו"ח השנתי

אסיפה שנתית ודיווח


חובת אסיפה שנתית

ישנה חובה

חובת הכנת דו"חות כספיים

ישנה חובה

חובת הגשת דו"חות כספיים

ישנה חובה

לחץ להשוואה בין מדינות

לצפייה במפת גיברלטר ב-Google Maps

Say
Hello
פרסום נא להזין טלפון חוקי
CONTACT US:
chat