הקמת חברה בבריטיש קולומביה, קנדה

מחוז בריטיש קולומביה (קולומביה הבריטית) נמצא בחלקה המערבי של קנדה. מחוז רחב ידיים זה שוכן לחוף האוקיאנוס השקט הנמצא ממערב לו. בחלקו הצפון-מערבי גובל מחוז בריטיש קולומביה עם אלסקה. בצפון נמצאים מחוז יוקון והטריטוריות הצפון-מערביות של קנדה, במזרח מחוז אלברטה ורכס הרי הרוקי ומדרום שוכנת ארה"ב – עם המדינות וושינגטון, איידהו ומונטנה. המחוז נקרא בשם "בריטיש קולומביה" בשנת 1858 ע"י מלכת בריטניה ויקטוריה, כאשר לפני ההתיישבות הבריטית באזור חיו בו שבטים אינדיאנים שונים.

בירת בריטיש קולומביה היא העיר ויקטוריה – על שם אותה מלכה שנתנה למחוז את שמו – והעיר הגדולה ביותר היא ונקובר. אוכלוסיית המחוז מונה כ-4.5 מיליון אנשים, כאשר כ-2.5 מיליון מהם נמצאים באזור מטרופולין ונקובר. השפה הרשמית היא אנגלית, דבר המקל על תהליך הקמת חברה בבריטיש קולומביה עבור יזמים גלובליים. המחוז מאופיין בנופי טבע פראיים ועוצרי נשימה, עם רכסי הרים מרשימים, נהרות ויערות עבותים וחוף צפון האוקיאנוס השקט המציע חוויית ים שונה מאוד מהמוכר לנו במזרח התיכון.

  • עקב המיקום של בריטיש קולומביה לחופי האוקיאנוס השקט, לצד רכסי ההרים הרבים החוצים את המחוז ומגיעים עד לים, הוא ידוע כמחוז הקנדי היחיד בו ניתן ליהנות מגלישת סקי בשלג ומשחק גולף על מדשאות מוריקות – באותו היום! פעילות המוכרת בתור "ספיישל החוף המערבי".
  • למרות שלא נהוג לקשר את קנדה לתחום היין, אזור אוקאנאגן (Okanagan) שבדרום בריטיש קולומביה דווקא מציע אקלים המתאים לכרמי ענבים ואכן באזור ניתן למצוא תעשיית יקבים ויין.
  • עסקים קטנים מהווים 98% מהעסקים במחוז בריטיש קולומביה ומספקים 56% מהמשרות של מקומיים המועסקים במגזר הפרטי. המחוז מציע סביבת מיסוי ורגולציה נוחה ויעילה מאוד עבור עסקים קטנים וחברות – דבר המהווה יתרון ביחס למחוזות אחרים.

כלכלת מחוז בריטיש קולומביה מתבססת ברובה על משאבי טבע, למשל תעשייה מפותחת וגדולה של מכרות למחצבים, הפקת גז טבעי, נפט והפקת חשמל בתחנות הידרואלקטריות. משאבי טבע נוספים המהווים חלקים חשובים בכלכלת האזור הם עצים ודגים. בהיותה השער של קנדה לאוקיאנוס השקט, בריטיש קולומביה מהווה יעד מרכזי לסחר בינלאומי עבור קנדה וצפון אמריקה בכלל. התיירות מפותחת ומצליחה מאוד בבריטיש קולומביה ומספקת הכנסה של מעל 13 מיליארד דולר בשנה. נוסף לכך, מחוז זה נחשב "להוליווד של הצפון הרחוק", בהיותו מרכז ההפקה לקולנוע וטלוויזיה הרביעי בגודלו בצפון אמריקה.

העיר ונקובר היא המרכז הפיננסי של בריטיש קולומביה וכלכלת העיר מבוססת בעיקר על שירותים, כולל מגזר רחב של שירותים פיננסיים. עסקים במחוז נהנים במדיניות מוצהרת של הפחתת רגולציה על המגזר העסקי, וכן מתשתיות תקשורת, תחבורה ובנקאות מפותחות.

לחברת מליוס ניסיון רב במתן מגוון רחב של פתרונות בנושא הקמת חברה בבריטיש קולומביה, בהתאם לצרכיו של הלקוח וסוג הפעילות.

מידע כללי


סוג חברה

Corporation or Extraprovincial Company

חוק חברות רלוונטי

Business Corporations Act

חובת משרד מקומי

ישנה חובה לספק לרשויות כתובת משרד מקומי

שפת מסמכי התאגדות

אנגלית

פיננסים ומיסוי


מטבע סטנדרטי

דולר קנדי (CAD)

שיעור מס חברות

25%

הון מניות סטנדרטי

אין דרישה להון מניות מינימאלי

בעלי תפקידים


מזכיר החברה (Secretary)

 
חובת מינוי מזכיר לחברה

ישנה חובה

חובת מינוי מזכיר מקומי

אין חובה

סוג הישות היכול לכהן כמזכיר לחברה

יחיד ו/או חברה

דירקטור

 
חובת מינוי דירקטור

ישנה חובה

חובת מינוי דירקטור מקומי

אין חובה

מינימום דירקטורים

1

סוג הישות היכול לכהן כדירקטור

יחיד

בעל מניות

 
חובת רישום בעל מניות

ישנה חובה

חובת רישום בעל מניות מקומי

אין חובה

מינימום בעלי מניות

1

סוג יישות היכול להירשם כבעל מניות

יחיד ו/או חברה

סוג מניות

מניות שמיות

נגישות המידע


נגישות המידע ברשם החברות

מידע אודות בעלי תפקידים בחברה נגיש לציבור

אסיפה שנתית ודיווח


חובת אסיפה שנתית

אין חובה

חובת הכנת דו"חות כספיים

ישנה חובה

חובת הגשת דו"חות כספיים

ישנה חובה

לחץ להשוואה בין מדינות

לצפייה במפת בריטיש קולומביה ב-Google Maps

Say
Hello
פרסום נא להזין טלפון חוקי
CONTACT US:
chat