הקמת חברה בברבדוס

ברבדוס היא מדינת אי קטנה הנמצאת באוקיאנוס האטלנטי, באזור הים הקריבי וצפונית לוונצואלה. שטחו של האי  ברבדוס 432 קמ"ר בלבד. האוכלוסייה במדינה מונה כ-285,000 איש, כאשר רוב התושבים הינם ממוצא אפריקאי והשפה הרשמית היא אנגלית – עובדה המקלה מאוד על תהליך הקמת חברה בברבדוס. המטבע בברבדוס הוא דולר ברבדוס (BDS) ולו שער קבוע של 2 דולר ברבדוס לכל דולר ארה"ב. בירת ברבדוס היא ברידג'טאון. האקלים במדינה הינו טרופי, כאשר העונה הגשומה היא בין החודשים יוני ואוקטובר.

הספרדים גילו את האי למערב, כבר בשנת 1511, אך הוא נותר בלתי מיושב במשך תקופה ארוכה. בשנת 1625, הבריטים נחתו על האי וקבעו עליו בעלות, כאשר במהרה האי הפך למושבה בריטית ולנקודה הקשורה לסחר בעבדים מאפריקה. ברבדוס הפכה למדינה עצמאית ולחברה בחבר העמים הבריטי בשנת 1966.

  • בברבדוס קיימת קהילה פעילה של יהודים, קהילה המונה כמה עשרות משפחות. במדינה הקטנה אפילו ישנם שני בתי כנסת, אחד פעיל לצרכי הקהילה והשני – בין העתיקים בשתי יבשות אמריקה – משמש כמוזיאון ובית כנסת לתפילות מיוחדות. הקהילה היהודית בברבדוס התגבשה ע"י יהודים שעבדו בתעשיית הסוכר בברזיל וכן יהודים שברחו מאירופה בתקופת שלטון הנאצים בגרמניה.
  • ברבדוס היא מדינת אי קטנה המשתייכת לאזור הקריבי, אך לצד החופים המרהיבים שבה והנופים הטרופיים הקסומים, אחת האטרקציות התיירותיות המרכזיות היא דווקא מערה. מערת הריסון היא מערת גיר עצומה, הכוללת בתוכה נחלי מים, מפלים, בריכות מים, נטיפים וזקיפים. במקום מרכז מבקרים מרשים, הסיור במערה נעשה ברגל ועל גבי רכבת חשמלית נוחה מאוד.
  • עקב המורשת האנגלית שעדיין משפיעה מאוד על ברבדוס, הקריקט הוא הספורט הלאומי במדינה. רבים מהתושבים עוקבים אחר המשחק בקנאות דתית כמעט והוא משוחק בפינות רחוב רבות וכמובן ברמה הבינלאומית. משחק קריקט באווירה בריטית מאופקת כאשר מסביב נופים טרופיים עשירים הוא חוויה ייחודית.

ברבדוס היא המדינה העשירה והמפותחת ביותר מבין מדינות מזרח הקריביים, המדינה מציגה את ההכנסה לנפש הגבוהה בכל אמריקה הלטינית ובמקום 55 בעולם כולו. בעבר, הכלכלה בברבדוס נשענה בעיקר על תעשיית הסוכר, אך כיום התיירות ותעשיות ייצור קלות מהוות את עיקר הפעילות הכלכלית, זאת לצד פעילות מסודרת ומודרנית של שירותים פיננסיים ושירותי מידע. שני נושאים העשויים להוות שיקול מכריע בעת הקמת חברה בברבדוס הם הימצאותה של המדינה באותו אזור זמן כמו מזרח ארה"ב והיותה חברה בשוק הקריבי המשותף.

חברת מליוס מעמידה לרשות לקוחותיה מגוון ענף של קשרים עסקיים בברבדוס המאפשרים מתן פתרונות מיטביים, בהתאם לצרכי הלקוח וסוג הפעילות.

מידע כללי


סוג חברה

IBC

חוק חברות רלוונטי

International Business Companies Act (IBC Act) 1991 Companies Act, chapter 308

חובת משרד מקומי

ישנה חובה לספק לרשויות כתובת משרד מקומי

שפת מסמכי התאגדות

אנגלית

פיננסים ומיסוי


מטבע סטנדרטי

דולר אמריקאי (USD)

שיעור מס חברות

בין 1% ל - 5.5%

הון מניות סטנדרטי

1,000 USD

בעלי תפקידים


מזכיר החברה (Secretary)

 
חובת מינוי מזכיר לחברה

ישנה חובה

חובת מינוי מזכיר מקומי

ישנה חובה

סוג הישות היכול לכהן כמזכיר לחברה

יחיד

דירקטור

 
חובת מינוי דירקטור

ישנה חובה

חובת מינוי דירקטור מקומי

כן, במידה ומנצלים את האמנה הקנדית לעניין פטור ממיסים עודפים

מינימום דירקטורים

1

סוג הישות היכול לכהן כדירקטור

יחיד ו/או חברה

בעל מניות

 
חובת רישום בעל מניות

ישנה חובה

חובת רישום בעל מניות מקומי

אין חובה

מינימום בעלי מניות

1

סוג יישות היכול להירשם כבעל מניות

יחיד ו/או חברה

סוג מניות

מניות שמיות

נגישות המידע


נגישות המידע ברשם החברות

מידע אודות בעלי תפקידים בחברה אינו נגיש לציבור

אסיפה שנתית ודיווח


חובת אסיפה שנתית

אין חובה

חובת הכנת דו"חות כספיים

ישנה חובה

חובת הגשת דו"חות כספיים

ישנה חובה

לחץ להשוואה בין מדינות

לצפייה במפת ברבדוס ב-Google Maps

Say
Hello
פרסום נא להזין טלפון חוקי
CONTACT US:
chat