הקמת חברה בלוקסמבורג

לוקסמבורג היא מהמדינות הקטנות ביותר בעולם, אך גם בין העשירות ביותר מבחינת התוצר לנפש. המדינה נקראת רשמית "הדוכסות הגדולה של לוקסמבורג" והיא מוקפת מדינות מערב אירופיות שונות – צרפת מדרום מערב, בלגיה מצפון וגרמניה ממזרח. שטח המדינה הוא 2,586 קמ"ר (82 ק"מ לאורך ו-57 ק"מ לרוחב בלבד). חלקה הצפוני של לוקסמבורג מהווה חלק מרכס הארדנים ומאופיין בגבעות והרים נמוכים, בעוד שהחלק הדרומי והגדול יותר כולל 5 אזורים גיאוגרפיים מגוונים הכוללים מישורים, יערות אירופיים מרשימים ועמק ירוק ופורה.

האקלים בלוקסמבורג הוא ממוזג באופיו; חורפים קרים וקיצים נעימים אך עם כמות משקעים גדולה יחסית. עיר הבירה והישוב הגדול ביותר במדינה היא לוקסמבורג (שם העיר כשם המדינה) ואוכלוסיית המדינה כולה מונה כ-540,000 תושבים. השפות הרשמיות בלוקסמבורג הן צרפתית, גרמנית ולוקסמבורגית, כאשר הצרפתית היא השפה השלטת במרבית המדינה. לוקסמבורג נחשבת מדינה עצמאית החל מ-1815, כאשר נפרדה מצרפת. המדינה היא מרכז פיננסי עולמי ומושכת חברות זרות והשקעות חיצוניות רבות. רישום חברה בלוקסמבורג היא אסטרטגיה שאינה מתאימה לכל פעילות offshore, אך עבור המקרים בהם קיימת התאמה, מדובר על בחירה מוצלחת מבחינות רבות.

  • בשל מרכזיותה של לוקסמבורג מבחינה גיאוגרפית ובשל היותה בעלת כלכלה מפותחת מאוד, המדינה הזעירה מרכזת כמה ממוסדות האיחוד האירופי. למשל הפרלמנט האירופי בזמנים מסוימים, בית הדין האירופי, בנק ההשקעות של האיחוד האירופי ועוד.
  • למרות גודלה והעובדה שהיא בהחלט לא מוקפת אויבים, לוקסמבורג מקיימת צבא פעיל. השירות הצבאי אינו בגדר חובה לתושבי המדינה. ההוצאה הלאומית על הצבא היא 0.9% מהתמ"ג בלבד, ולוקסמבורג אף מוגדרת חברה פעילה בארגון נאט"ו.
  • על מנת להבין עד כמה הכלכלה של לוקסמבורג חזקה וענפה ביחס לגודלה ניתן לבחון את נתוני התמ"ג שלה: כ-42 מיליארד דולר ותוצר מקומי גולמי לנפש העומד על כ-82,000$ - הרביעי בעולם.

לוקסמבורג מנהלת מדיניות כלכלית מתקדמת, ומקפידה על כלכלת שוק המציגה צמיחה עקבית מתונה, אינפלציה נמוכה, רמת אבטלה נמוכה מאוד וחדשנות כלכלית כוללת. עיקר הכלכלה מושתתת על תעשיית השירותים הפיננסיים למיניהם, אשר מקבלת עידוד ממדיניות המיסוי הנוחה. בנוסף, כלכלת לוקסמבורג כוללת מגזר תעשייתי מגוון יחסית, תיירות וחקלאות מבוססת משקים משפחתיים קטנים. המגזר הבנקאי בלוקסמבורג עצום ביחס לגודל המדינה, ותעשיית הפיננסים גדולה משמעותית לעומת התמ"ג. המטבע במדינה הוא כמובן האירו. מס החברות בלוקסמבורג הינו 20%-21%, והוא מיושם על הכנסות מכל העולם לחברות הרשומות במדינה, אך יש פטורים והקלות לחברות אחזקה למשל וכיוצא באלו.

מידע כללי


סוג חברה

1990 SOPARFI HOLDINGS S.A OR S.A.R.L

חוק חברות רלוונטי

The Law on Commercial Companies of 15 August 1915 (as amended)

חובת משרד מקומי

ישנה חובה לספק לרשויות כתובת משרד מקומי

שפת מסמכי התאגדות

צרפתית או גרמנית

פיננסים ומיסוי


מטבע סטנדרטי

אירו (EUR)

שיעור מס חברות

21% על הכנסות מחו"ל מעל 15,000 EUR

הון מניות סטנדרטי

31,000 EUR עבור חברה מסוג S.A ו- 12,500 EUR עבור חברה מסוג S.A.R.L

בעלי תפקידים


מזכיר החברה (Secretary)

 
חובת מינוי מזכיר לחברה

אין חובה

חובת מינוי מזכיר מקומי

אין חובה

סוג הישות היכול לכהן כמזכיר לחברה

לא רלוונטי

דירקטור

 
חובת מינוי דירקטור

ישנה חובה

חובת מינוי דירקטור מקומי

אין חובה

מינימום דירקטורים

1

סוג הישות היכול לכהן כדירקטור

יחיד ו/או חברה

בעל מניות

 
חובת רישום בעל מניות

ישנה חובה

חובת רישום בעל מניות מקומי

אין חובה

מינימום בעלי מניות

1

סוג יישות היכול להירשם כבעל מניות

יחיד ו/או חברה

סוג מניות

מניות שמיות, מניות למוכ"ז (רק ב S.A)

נגישות המידע


נגישות המידע ברשם החברות

מידע על בעלי התפקידים בחברה אינו נגיש לציבור

אסיפה שנתית ודיווח


חובת אסיפה שנתית

אין חובה

חובת הכנת דו"חות כספיים

ישנה חובה

חובת הגשת דו"חות כספיים

ישנה חובה

לחץ להשוואה בין מדינות

לצפייה במפת לוקסמבורג ב-Google Maps

Say
Hello
פרסום נא להזין טלפון חוקי
CONTACT US:
chat