הקמת חברה באיי קיימן

איי קיימן מורכבים משלושה איים קטנים והם נמצאים במערב הים הקריבי, בין בליז והונדורס, קובה וג'מייקה. האי המרכזי הוא גראנד קיימן, הוא המרכז את מרבית התושבים והפעילות העסקית, ובו גם נמצאת הבירה ג'ורג'טאון. איי קיימן התגלו לראשונה ע"י קולומבוס ב-1503 באחד ממסעותיו לאזור הקריביים ואמריקה. בתחילה שלטו באי הספרדים אך לאחר מכן, ב-1670 הועברה השליטה לבריטניה. קיימן היא טריטוריה עצמאית אך נחשבת למושבה של הממלכה הבריטית ולחלק ממנה. אוכלוסיית המדינה מגוונת מאוד וכוללת לבנים אירופיים, אפרו-אירופיים, אפריקאיים ואחרים.

השטח הכולל של איי קיימן הוא 264 קמ"ר בלבד ואוכלוסיית המדינה מונה כ-55,000 איש. כמדינה קריבית, האקלים בקיימן טרופי למדי, כך שחם ולח בקיץ ובחורף. העונה הגשומה באיים חלה ממאי עד אוקטובר, כאשר דווקא עונת החורף בהם יבשה. בעונת ההוריקנים, מיוני עד נובמבר, לא נדיר לחוות במקום סופות ציקלון טרופיות. איי קיימן מאופיינים בנוף טרופי עשיר ומקסים, חופים לבנים ארוכים עם מים כחולים צלולים, יערות טרופיים ועוד.

  • איי קיימן הנם יעד מאוד פופלארי לרישום חברות זרות. תוכל להעיד על כך העובדה שמספר החברות הרשומות בקיימן גדול ממספר התושבים באי.
  • בזכות מיקומם האסטרטגי בלב חלקו המערבי של הים הקריבי, איי קיימן שימשו לאורך מאות שנים נקודת מעבר חשובה לפיראטים הרבים אשר שטו במים אלו. עד היום "תרבות הפיראטים" היא חלק משמעותי בפולקלור המקומי ובתעשיית התיירות המשגשגת.
  • איי קיימן מתנהלים באופן פנימי כמדינה עצמאית, אך היא בכל זאת כפופים לשלטון הכתר הבריטי במובנים מסוימים. יש באיים חוקה פנימית, וראשות המדינה נתונה בידי מושל הממונה ע"י המלכה. במקביל קיימת גם אסיפה מחוקקת שנבחרת ע"י התושבים מדי 4 שנים. מבחינת חוקי מיסוי והיבטים כלכליים, איי קיימן מתנהלים באופן ריבוני לחלוטין.

המרכיב המשמעותי ביותר בכלכלת איי קיימן הוא שירותים פיננסיים ורישום חברות, זאת לצד תיירות ענפה ותעשיית ספנות גדולה ביחס לגודל המדינה. בקיימן מונהג מטבע מקומי, דולר איי קיימן (שווה כ-1.2 USD). התמ"ג במדינה עומד על 2.25 מיליארד דולר והתוצר לנפש הוא 47,000$, הגבוה ביותר בקריביים וה-14 בעולם. חוק החברות בקיימן מיטיב עם חברות בינלאומיות וכך גם חוקי המיסוי במדינה מה שמושך משקיעים רבים להתעניין בהקמת חברה באיי קיימן. בקיימן לא מונהג מס הכנסה, מס רווחי הון או מס חברות. מבחינת רישום חברה באיי קיימן, עיקר החברות הרשומות באי נכללות בתעשיית הפיננסים, בנקים, קרנות גידור וחברות העוסקות בהשקעות שונות. המדינה מאוד מגנה על פרטיות בעלי החברות הרשומות בה נכון להיום.

פתיחת חברה באיי קיימן מאפשרת למשקיעים להנות מהיתרונות המובנים בחוק החברות כגון מס חברות בשיעור 0%, חסיון על פרטי בעלי התפקידים בחברה ותהליך התאגדות פשוט ומהיר. מאידך קיימת חובת דיווח של הפעילות הכספית של החברה וכן יש צורך לשכור משרד מקומי באי.

מידע כללי


סוג חברה

Exampt

חוק חברות רלוונטי

Cayman Companies (Amendment) Law 2013

חובת משרד מקומי

ישנה חובה לספק לרשויות כתובת משרד מקומי

שפת מסמכי התאגדות

אנגלית

פיננסים ומיסוי


מטבע סטנדרטי

דולר קיימני (KYD)

שיעור מס חברות

0%

הון מניות סטנדרטי

50,000 USD

בעלי תפקידים


מזכיר החברה (Secretary)

 
חובת מינוי מזכיר לחברה

אין חובה, החברה רשאית למנות מזכיר מטעמה

חובת מינוי מזכיר מקומי

אין חובה

סוג הישות היכול לכהן כמזכיר לחברה

יחיד ו/או חברה

דירקטור

 
חובת מינוי דירקטור

ישנה חובה

חובת מינוי דירקטור מקומי

אין חובה

מינימום דירקטורים

1

סוג הישות היכול לכהן כדירקטור

יחיד ו/או חברה

בעל מניות

 
חובת רישום בעל מניות

ישנה חובה

חובת רישום בעל מניות מקומי

אין חובה

מינימום בעלי מניות

1

סוג יישות היכול להירשם כבעל מניות

יחיד ו/או חברה

סוג מניות

מניות שמיות

נגישות המידע


נגישות המידע ברשם החברות

מידע אודות בעלי תפקידים בחברה אינו נגיש לציבור

אסיפה שנתית ודיווח


חובת אסיפה שנתית

אין חובה

חובת הכנת דו"חות כספיים

ישנה חובה

חובת הגשת דו"חות כספיים

אין חובה

לחץ להשוואה בין מדינות

לצפייה במפת איי קיימן ב-Google Maps

Say
Hello
פרסום נא להזין טלפון חוקי
CONTACT US:
chat