הקמת חברה במלטה

מלטה היא מהמדינות הדרומיות ביותר באירופה, היא מורכבת מארכיפלג של איים קטנים, ונמצאת במרכז הים התיכון, דרומית לסיציליה ומזרחית מתוניס. רק שלושת האיים הגדולים יותר של מלטה מיושבים – מלטה, גוזו וקומינו. מיקומה של מלטה במרכז הים התיכון ועל נתיבים ימיים חשובים הפך אותה לאורך השנים לנקודה אסטרטגית חשובה עבור צבאות רבים ומדינות שונות. מיקומו של האי מהווה יתרון וגורם חשוב גם היום עבור כלכלת המדינה מבחינת הנתיבים הימיים בים התיכון, משיכת תיירות והשתייכות רשמית לאירופה, המקנה למדינה הקטנה מגוון יתרונות ויכולות ולכן פתיחת חברה במלטה היא אסטרגיה בה בוחרים רבים.

אוכלוסיית מלטה מורכבת מלמעלה מ-90% מלטזים מבחינה אתנית, כאשר המיעוט הגדול ביותר במדינה הוא בריטי, עקב שליטת בריטניה במדינה בתקופת הקולוניאליזם. השפות הרשמיות הן מלטזית ואנגלית, והכתיב הוא באלפבית לטיני, כך שהקמת חברה במלטה הוא תהליך פשוט יחסית בכל הנוגע לתרגומי מסמכים. מלטה היא רפובליקה דמוקרטית, מספר התושבים במדינה עומד על כ-450,000 ושטחה הכולל הוא 316 קמ"ר, בירת המדינה היא וואלטה (Valleta) אך העיר הגדולה ביותר היא בירקירקארה (Birkirkara).

  • בין ישראל למלטה יחסים דיפלומטיים קרובים. חיסולו של מייסד ומנהיג ארגון הטרור הג'יהאד האיסלאמי פתחי שקאקי התבצעה במלטה בשנת 1995, חיסול המיוחס לישראל ולמוסד.
  • בעבר, חוקי הפרט במלטה נקבעו ע"י האמונה הקתולית הנוצרית, כולל איסור על גירושין. ב-2011 תושבי המדינה הצביעו במשאל עם בעד הקלת חוקי הגירושין והנישואין. כיום מותר להתחתן במלטה בצורה אזרחית או קתולית וכן ניתן להתגרש. ביצוע הפלות במדינה עדיין אינו חוקי.
  • ב-2012 החלה מסורת במלטה, קיום תחרות גרנד פרי של מכוניות ספורט עתיקות ורכבי אספנות מיוחדים. המירוץ והפסטיבל שסביבו נערכים באוקטובר בכל שנה, ומהווים חגיגה מוטורית של ממש ומוקד משיכה לחובבי מכוניות, אספנים ותיירים מכל אירופה.

המטבע במלטה הוא האירו, המדינה היא חברה מלאה באיחוד האירופי, התמ"ג של המדינה עומד על כ-11.2 מיליארד דולר והתוצר לנפש הוא כ-27,000$. כלכלת מלטה כוללת מגזר פיננסי ובנקאי מפותחים יחסית, אך בנוסף גם תעשיית מחצבות אבן גיר. התיירות אף היא מקור הכנסה מרכזי המספק מקומות עבודה למקומיים. כלכלת המדינה הקטנה מסתמכת במידה רבה על סחר זר בדמות מעבר ספינות בנמליה. שיעור מס החברות החל על חברות מלטזיות הוא 35%, אך חברות offshore זכאיות להקלות מס שונות אשר מובילות משקיעים להתעניין בהקמת חברה במלטה. 

לא חלות הגבלות מיוחדות על חברות זרות הנרשמות במלטה אולם על חברות העוסקות בנושאים כלכליים/פיננסיים כגון ביטוח או ניהול השקעות חלה חובה להשיג אישור של הרשויות.

מידע כללי


סוג חברה

GmbH

חוק חברות רלוונטי

Companies Act, 1995

חובת משרד מקומי

ישנה חובה לספק לרשויות כתובת משרד מקומי

שפת מסמכי התאגדות

אנגלית

פיננסים ומיסוי


מטבע סטנדרטי

אירו (EUR)

שיעור מס חברות

35%

הון מניות סטנדרטי

1,165 EUR

בעלי תפקידים


מזכיר החברה (Secretary)

 
חובת מינוי מזכיר לחברה

ישנה חובה

חובת מינוי מזכיר מקומי

אין חובה

סוג הישות היכול לכהן כמזכיר לחברה

יחיד

דירקטור

 
חובת מינוי דירקטור

ישנה חובה

חובת מינוי דירקטור מקומי

אין חובה

מינימום דירקטורים

1

סוג הישות היכול לכהן כדירקטור

יחיד ו/או חברה

בעל מניות

 
חובת רישום בעל מניות

ישנה חובה

חובת רישום בעל מניות מקומי

אין חובה

מינימום בעלי מניות

2

סוג יישות היכול להירשם כבעל מניות

יחיד ו/או חברה

סוג מניות

מניות שמיות

נגישות המידע


נגישות המידע ברשם החברות

מידע אודות בעלי תפקידים בחברה נגיש לציבור. פרטי המוטב יכולים להישאר חסויים

אסיפה שנתית ודיווח


חובת אסיפה שנתית

ישנה חובה

חובת הכנת דו"חות כספיים

ישנה חובה

חובת הגשת דו"חות כספיים

ישנה חובה

לחץ להשוואה בין מדינות

לצפייה במפת מלטה ב-Google Maps

Say
Hello
פרסום נא להזין טלפון חוקי
CONTACT US:
chat